0
  • No products in the cart.
 

فروشگاه محصولات و خدمات

هلدینگ توسعه دهندگان | آموزش مجازی | اخذ ایزو | طراحی سایت > دوره آموزشی اصول پرورش گاوهای شیرده Principles of Growing up lactating Cows E-learningB

دوره آموزشی اصول پرورش گاوهای شیرده Principles of Growing up lactating Cows E-learningB

490,000تومان

Share:
توضیحات

توضیحات

اصلاح و بهبود تولیدات گاو امروزه بیش از همه توجه دامپروران را به خود جلب نموده است. شیر و گوشت امروزه به عنوان دو منبع اصلی پروتئین برای سلامت و رشد افراد بشر نقش عمده ای دارند. بنابراین می توان گفت که گاو به علت راندمان مناسب در تولید شیر و گوشت و ویژگی تبدیل مواد علوفه ای و ضایعات کشاورزی به پروتئین حیوانی نقش مؤثری در تأمین پروتئین مورد نیاز بشر ایفاء می کند.آگاهی از میزان تولید شیر و نسبت اجزای متشکله آن به دامپرور کمک می کند تا در مورد برنامه های اصلاحی،‌تغذیه، فروش یا نگهداری گاوها تصمیمات لازم را اخذ نماید. درحال حاضر در دنیا مقدار تولید را با در نظر گرفتن سه عامل تعداد روزهای شیر دوشی، تعداد دفعات شیر دوشی روزانه و سن گاو و چربی شیر در زمان زایش استاندارد می نمایند. بتدریج که گاو بالغ می شود میزان شیر‌ آن نیز افزایش می یابد تا به حداکثر خود در سن ۸-۶ سالگی می رسد و بعد از آن بتدریج کاهش پیدا خواهد کرد. نژادهای مختلف گاو از نظر میزان شیر و چربی کاملاً متفاوت می باشند. نژادهای مختلف بخصوص از نظر نسبت گوشت به استخوان نیز متفاوت هستند. به طور مثال نژاد شاروله حجم عضلات شانه و لگن حجیم تر از معمول است و چربی در قسمتهای مختلف بدن حتی شکم بسیار کم است و در نتیجه گوشت این گاوها بسیار زیاد خواهد بود.دوره آموزشی اصول پرورش گاوهای شیرده از منابع کامل و بسیار مفید آموزشی شکل گرفته اند که به تمام مسائل مربوط به پرورش گاو شیری، اصول گاوداری و تغذیه دام پرداخته است و امیدواریم برای علاقه مندان به این مطلب مفید واقع گردد.

 اصول تغذیه در پرورش گاو های شیرده

 آشنایی با صنعت شیر

 روش های تکثر گاو شیری

 شناخت بیماری های گاوهای شیری

 شناخت فرآیند ها و مشکلات پیش رو

 اشاره به موارد سلامتی و بهداشت

 مدیریت و تولید در گاوداری

 فرهنگ تخصصی علوم دامی

 اصول پرورش گاوهای شیرده

 اصول گاوداری،تغذیه

 فرهنگ لغات

 فیلم آموزش پرورش گوساله،فیلم آموزش بهبود شیر،فیلم رکوردگیری شیر،فیلم مدیریت زایمان،فیلم بهبود تغذیه دام

نظرات (0)

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دوره آموزشی اصول پرورش گاوهای شیرده Principles of Growing up lactating Cows E-learningB”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *