0
  • No products in the cart.
 

ایجاد طرح UX مناسب برای وبسایت

طرح UX

ایجاد طرح UX مناسب برای وبسایت

بی تردید از مهمترین موارد هر وب سایت برتر طراحی یک UX کاربر پسند و مناسب طبق معماری و ساختار اطلاعاتی و محتوای وب سایت را میتوان نام برد. در خال حاضر با کار تیمی ازجمله: طراحان وب، توسعه دهندگان وب و تولیدکنندگان محتوا، ساختار سازی اطلاعات یک وب سایت تهیه و به انجام میرسد. در ادامه با مجله توسعه دهندگان همراه باشید.

معماری و ساختار سازی اطلاعات و محتوا که شامل خلق و ساختاردهی اطلاعات یک وب سایت، اپلیکیشن و یا هرگونه از پروژه های دیجیتالی می شود، به کاربران کمک می کند تا بسیار راحت تر بتوانند از وب سایت یا اپلیکیشن استفاده نمایند و به راحتی اطلاعات مورد نظر خود را پیدا کنند.

هدف اصلی ساختار سازی و معماری اطلاعات، دستیابی موثرتر به اهداف کسب وکار، بازار هدف و افزایش نرخ فروش در کلیه پلتفرم ها از قبیل تبلت، دسک تاپ و موبایل می باشد.
ساختارسازی و معماری اطلاعات منجر به تهیه ساختار محتوایی قابل استفاده و دور از پیچیدگی و سردرگمی برای کاربران می شود و اساس آن نیز بر پایه فراهم نمودن حداکثر کاربر پسندی طراحی وب سایت می باشد.

هنگامی که معماری اطلاعات یک وب سایت مشخص شد، طراحان UX می توانند به طراحی وب سایت بپردازند. در این مرحله طراحان UX باید در طراحی، علاوه بر آسانی نویگیشن (Navigation)، عواملی که موجب افزایش جذابیت و تعامل مخاطب با وب سایت می شوند را نیز مد نظر قرار دهند.

طرح UX

برای داشتن یک UX خوب برای یک وب سایت که منشاء آن ساختار سازی و معماری اطلاعات درست است، موارد زیر را باید در نظر بگیرید:

شناخت بازار هدف و مخاطبین

در ابتدای فرآیند معماری اطلاعات باید بدانیم که یک وب سایت چگونه می خواهد به مخاطبینش کمک کند؟ و اینکه هدف کسب و کار شما از ایجاد این وب سایت چیست؟

نویگیشن (Navigation)

هنگامی که مشخص شد وب سایت کسب وکار شما چگونه می خواهد به مخاطبینش کمک کند، و چه اطلاعاتی را باید به بازار هدف ارائه دهد، نوبت طراحی نقشه وب سایت (Site map) و چگونگی نحوه تعامل مخاطب با وب سایت می رسد.

طراحی و ظاهر وب سایت

یک طرح ساده شماتیک به منظور نشان دادن راه و مسیری که مخاطب بازدیدکننده از سایت از هر صفحه به صفحه دیگر را دنبال می کند را باید در این مرحله طراحی نمود. در پایان این مرحله می توان یک wireframe شفاف و روشن از وب سایت کسب وکارتان داشته باشید.

قبل از رونمایی از وب سایت با طراحی جدید، باید بار دیگر کاربر پسندی و راحتی تعامل در تمامی صفحات وب سایت را توسط کارمندان خود تست کنید و نتایج را به منظور توسعه طراحی وب سایت و قبل از رونمایی از وب سایت، اعمال نمایید.

بر طراحی یک وب سایت یک طراحی UX عالی،بسیار موثر است و فراموش نکنید که برای طراحی یک UX عالی،  معماری اطلاعات ساختار سازی وب سایت با درک نیازهای مخاطبین و اینکه  هدف آنها از مراجعه به وب سایت کسب وکار شما چه چیزی است ، شرط بسیار مهم و اساسی است.

No Comments

Post a Comment

Comment
Name
Email
Website