0
  • No products in the cart.
 

ایده های مختلف برای بازاریابی وفاداری

بازاریابی وفاداری

ایده های مختلف برای بازاریابی وفاداری

درمورد بازاریابی وفاداری چه میدانید؟ در بازاریابی وفاداری استراتژی خود را روی بازگشت مشتریانی قرار می دهیم که به دنبال  کسب و کار شما هستند. با تشویق آنها به خرید در مشتریان ایجاد انگیزه کنید. . بازاریابی وفاداری می تواند ابزاری قوی برای صاحبان کسب و کارهای کوچک باشد و باعث رشد و افزایش درآمد آنها شود. در این مقاله 10 راه برای موفق شدن در بازاریابی وفاداری را به شما می گوییم. در ادامه با مجله توسعه دهندگان همراه باشید.

1. به مشتریان هدیه بدهید

یکی از راه های وفادار کردن مشتری این است که به آنها امکان استفاده از محصولات و خدمات را به صورت محدود ارائه دهید. مطمئن باشید که با این کار حتی مشتریان قدیم شما نیز بازمی گردند و به خرید محصولتان تشویق می شوند.

2. محصولات آزمایشی ارائه دهید

اگر سرویس اشتراک محصول شما قیمت بالایی دارد و یا نرخ خدمات و محصولتان زیاد است، می توانید برای مدتی، محصول و یا خدمات خود را به صورت آزمایشی در اختیار مشتریان قرار دهید. این کار موجب آشنایی مشتریان با محصول شما خواهد شد.

3. باشگاه مشتریان وی آی پی راه اندازی کنید

شما با راه اندازی یک باشگاه مشتریان، به آنها حس خوبی القا می کنید طوری که انگار عضوی از مجموعه شما هستند. البته دقت کنید که نباید در ازای عضویت در باشگاه، از مشتریان هزینه ای دریافت کنید و شرایط استفاده از مزایای آن نیز نباید سخت و پیچیده باشد.

سعی کنید برای اعضای باشگاه امتیازات ویژه و تخفیفات فوق العاده ای در نظر بگیرید.

4. اشانتیون ارائه دهید

یکی از راه های موثر برای تشویق مشتریان به خرید این است که به مشتری در ازای خرید یک محصول، یک نمونه از دیگر محصولاتتان را هدیه بدهید و یا تخفیف قابل توجهی برای او در نظر بگیرید.

5. کارت وفاداری صادر کنید

بسیاری از کسب و کارها از کارت وفاداری به منظور پیگیری مشتری و اهدای پاداش به او استفاده می کنند. در این صورت اگر مشتری خرید بیشتری انجام دهد، امتیاز بیشتری دریافت می کند و می تواند با ارائه کارت خود از تخفیف ویژه وفاداری برخوردار شود.

6. نظرسنجی از مشتریان را فراموش نکنید

نظرسنجی از مشتریان یک راه عالی برای فهمیدن نظر آنها درمورد محصولتان است. شما از این طریق می توانید متوجه شوید که مشتریان چه انتظاراتی از شما دارند و در جهت رفع این انتظارات بکوشید. روش های مختلفی برای طرح نظرسنجی وجود دارد که شما می توانید یکی از آنها را انتخاب کنید. همچنین پیشنهاد می کنیم، به مشتریان در ازای شرکت در نظرسنجی، تخفیف بدهید.

7. امکان رایگان بروزرسانی ایجاد کنید

اگر کار شما در زمینه نرم افزار است، به شما پیشنهاد می کنیم به روزرسانی های منظمی برای نرم افزارتان تدارک ببینید و به طور رایگان در اختیار مشتریان قرار دهید.

8. تبریک سالروز تولد و سالگرد ازدواج را فراموش نکنید

نرم افزارهای ارتباط با مشتریان به راحتی می توانند بانکی از اطلاعات مشتریانتان تهیه کنند تا شما بتوانید در سالروز تولد و یا سالگرد ازدواج آنها غافلگیرشان کنید. این غافلگیری می تواند به سادگی ارسال یک پیام زیبا و یا یک هدیه کوچک باشد. مطمئن باشید شما با این کار در ذهن مشتری ماندگار خواهید شد.

9. به شریک تجاری فکر کنید

بازاریابی وفاداری می تواند فراتر از زمینه کسب و کار شما باشد. شما می توانید از طریق همکاری با فروشگاه ها و کسب و کارهای محلی امتیازات ویژه ای برای مشتریان خود و دیگر کسب و کارها ایجاد کنید. بدین صورت شما نه تنها موفق شده اید نظر مشتریان خود را جلب کنید بلکه مشتریان آن کسب و کار را نیز جذب می کنید.

10. بازی سازی کنید

از راه های تعامل با مشتریان بازی سازی (Gamification) را می توان نام برد. در این روش می توانید از مشتری خود بخواهید لینک اشتراک اختصاصی مرتبط به خود را در فضای مجازی انتشار دهد تا بتواند امتیاز دریافت کنند و از امکانات بیشتری استفاده کند. راه های ذکر شده می توانند انگیزه مشتری تان را برای خرید محصول شما افزایش دهد و او را مشتری وفادارکند.

No Comments

Post a Comment

Comment
Name
Email
Website