0
  • No products in the cart.
 

کتاب الکترونیکی PDF خنده درمانی از فاطمه شعیبی

کتاب الکترونیکی PDF خنده درمانی از فاطمه شعیبی

کتاب الکترونیکی PDF خنده درمانی از فاطمه شعیبی

 

کتاب خنده درمانی از فاطمه شعیبی  در قالب کتاب الکترونیکی PDF ارائه شده از مجله توسعه دهندگان فعال در زمینه آموزش ، ایزو ، طراحی وب سایت ، که با کیفیت بسیار عالی تهیه و در اختیار شما قرار داده شده است.

 

گاهی خندیدن آنقدر برای ما انسان ها عادی میشود که فراموش میکنیم، چقدر شگفت آور است. آیا تا به حال به این مسئله فکر کرده اید که خنده چقدر میتواند در عمل وعکس العمل بدن سودمند باشد و آیا میدانید در هنگام خندیدن در بدن چه اتفاقی رخ میدهد؟

 

 اثرات خندیدن
خنده باعث میشود انرژی از منبع درونی وجود شما به سطح بیاید. انرژی همانند سایه ای خنده را دنبال میکند و به دنبال آن جاری میشود. آیا تا کنون توجه کرده اید اوقاتی که واقعاً و از ته دل میخندید، به طور عمیق در حالت مدیتیشن قرار دارید؟در واقع در این لحظات فکر کردن کاملا متوقف میشود. اساسا غیر ممکن است که در یک زمان هم فکر کرد و هم خندید. خندیدن و فکر کردن دقیقاً متضاد یکدیگرند.

اگر واقعاً بخندید، فکر کردن متوقف میشود ولی اگر فکر کردن ادامه پیدا کند، خنده ، واقعی و از ته دل نخواهد بود. هنگامی که شما عمیقاً میخندید، ناگهان فکر ناپدید میشود. خندیدن یکی از بهترین، ساده ترین و طبیعی ترین راههای خلاصی از شر ناآرامی های ذهن است. خندیدن میتواند مقدمه ای شورانگیز برای وارد شدن به مرحله توقف افکار و بی ذهنی باشد.

هر روز صبح پس از بیدار شدن از خواب قبل از باز کردن چشمانتان به خوبی بد نتان را کش و قوس دهید و خستگی احتمالی را به این ترتیب از تن خود بیرون کنید. پس از سه یا چهار دقیقه همانطور با چشمان بسته شروع به خندیدن کنید.

برای مدت پنج دقیقه فقط بخندید. در ابتدا ممکن است خنده شما واقعی نباشد ولی پس از مدتی صدای این خنده مصنوعی باعث خواهد شد تا واقعاً بخندید. خود را کاملا رها کنید و به این خنده بسپارید. شاید چند روزی طول بکشد تا این حالت به طور واقعی اتفاق بیفتد. این مدیتیشن تاثیر بسیار خوبی خواهد داشت و باعث میشود تا کل روز شما تغییر کند.

 

 خنده چیست؟

در واقع خنده یک برنامه است که کل سیستم بدن را درگیر میکند. ممکن است خنده در اثر گفتن یک مطلب خنده دار باشد که از عصب شنوائی ما شروع میشود، و یا ممکن است در اثر دیدن تصاویر خنده دار و کمیک بوده و از چشمهایمان شروع شود. دانستن این نکته میتواند جالب باشد که پیدایش خنده پیش از به وجود آمدن زبان بوده است و عمیقاً با پیدایش ما ارتباط دارد.

 

تأثیرات لبخند و خنده
لبخند زدن و خندیدن ، نشانه داشتن شخصیتی دست و دلباز، اجتماعی و خوش قلب است. گرچه ما معمولا خندیدن زیاد را با سبکسری یکی میدانیم ولی بایستی بدانیم که تغییراتی فراسوی سبکسری در جسم و بدن انسان به واسطه خندیدن و لبخند زدن به وجود می آید که تظاهرات عینی آن شادمانی است که در این حالت تمام جسم تنظیم میشود و ذهن شفاف تر میگردد.

 

 تاثیر خنده بر چهره
خنده درمان مؤثر و قدرتمندی برای غلبه بر پیری و حفظ زیبائی و شادابی است. در خندیدن تنها یک عضله اصلی به کار گرفته میشود، در صورتیکه برای بروز حالتی چون خشم و اندوه و اخم تعداد بیشتری از عضلات باید درهم کشیده شوند. لبخند موجب میشود تا افراد سرزنده تر و شاداب تر به نظر برسند ، زیرا افزایش جریان خون موجب قرمز شدن صورت شده و شادی خاصی بر ما مستولی میشود.

چشم ها خنده را دریافت میکنند و اگر شدت خنده زیاد باشد، مجاری اشک فعال میشوند. تحقیقات بیانگر این است که اشک چه در اثر شادی و چه ناراحتی، علایم فشار و استرس را کاهش میدهد.

 

“پچ آدامز” از جمله پزشکانی بود که قصد داشت خنده را وارد علم پزشکی کند و این فقط به دلیل قدرت درمانی خنده است. از دیگر اتفاق های جالب در “راکویل” یک مددکار
این راستا، این است که در یک خانه سالمندان دراجتماعی و یک طنزپرداز در محیط سالمندان ، باشگاه خنده را فعال کردند و چه قدر جالب تأثیرهای جادوئی آن را شاهد بودند. همه این موفقیت ها از مسری بودن خنده ، منشأ میگیرد و …..

 


دانلود رایگان PDF

کتاب الکترونیکی PDF رایگان  خنده درمانی از فاطمه شعیبی

 

حجم دانلود: 61صفحه– 9.10MB

پسوند فایل: PDF

لینک دانلود : برای دانلود کلیک کنید

No Comments

Post a Comment

Comment
Name
Email
Website