هلدینگ توسعه دهندگان

برندها و ابتکار ما:

ما در هلدینگ توسعه دهندگان خالق بهترین ها بوده ایم فرزندانی داریم که در حال رشد هستند و به لوح جان دوستشان داریم و تلاش میکنیم تکامل یابند - با تشکر از مدیر عامل محترم هلدینگ جناب آقای مهندس نریمان پورطلایی مغز متفکر بسیاری از ایده های عالی که باعث ایجاد جنبش ، تحول و پیشرفت بسیاری در کشور شده اند.
info[at]tedsa.com
۰۲۱۲۸۴۲۸۴

ساخته شده با عشق در
استدیو تِدْسا

دانشمندان راز عجیب مرگ دسته جمعی بزهای کوهی را کشف کردند.

هلدینگ توسعه دهندگان | آموزش مجازی | اخذ ایزو | طراحی سایت > مجله توسعه دهندگان  > دانشمندان راز عجیب مرگ دسته جمعی بزهای کوهی را کشف کردند.
کشف راز مرگ دسته جمعی بزهای کوهی

دانشمندان راز عجیب مرگ دسته جمعی بزهای کوهی را کشف کردند.

تیمی بین المللی از دانشمندان، راز پنهان در پس مرگ ناگهانی ۲۰۰۰۰۰ بز کوهی در قزاقستان در می ماه سال ۲۰۱۵ را کشف کردند. این اتفاق مرگ دسته جمعی که سه هفته طول کشید، منجر به مشاهده تعداد زیادی لاشه در منطقه وسیعی از قزاقستان شد. این اتفاق ۸۰ درصد از جمعیت بز کوهی جهان را نابود کرد. کارشناسان برای مدت طولانی از مرگ این حیوانات که در نتیجه حمله باکتری Pasteurella multocida ایجاد شده بود، سر در گم شده بودند. با این وجود، این عامل بیماری زا تا زمان وقوع این حادثه، به صورت بی ضرر در لوزه های بز کوهی وجود داشت. تیم بین المللی بررسی این حادثه به این نتیجه رسیدند که این واقعه بر اثر مجموعه ای از عوامل به وجود آمده است. به ویژه به نظر می رسد افزایش رطوبت و درجه حرارت در روزهای قبل از مرگ باعث ورود باکتری به جریان خون شده و منجر به مسمومیت خونی شده است. علاوه بر واقعه سال ۲۰۱۵، دانشمندان به دو مرگ دسته جمعی دیگر پی برده بودند که آن ها نیز بر اثر تغییرات آب و هوا ایجاد شده بودند. وقتی که هوا گرم و مرطوب می شود، احتمال وقوع مرگ دسته جمعی ناگهانی افزایش می یابد. این نوع مرگ و میر در زمان زایمان نیز افزایش می یابد. کارشناسان اذعان کردند: این حیوان بزرگ ترین نوزاد را به دنیا می اورد و کره بزکوهی به سرعت رشد می کند تا بتواند مادر و دیگران را برای مهاجرت دنبال کند. این موضوع همچنین به این معنی است که بز کوهی مادر در زمان زایمان دچار استرس می شود. به گفته کارشناسان، این واقعه باعث شد دانشمندان دانش جدیدی در این زمینه به دست اورند.

تهیه شده توسط تیم R&D تدسا

منبع: یاهو

No Comments

Post a Comment

Comment
Name
Email
Website