0
  • No products in the cart.
 

روش های افزایش وفاداری به برند در بانوان

روش های افزایش وفاداری به برند در بانوان

روش های افزایش وفاداری به برند در بانوان

بسیاری از شرکت ها با بکارگیری روش های گوناگون بر روی مشتریان تحقیق می کنند، اما در هنگام بازاریابی برای جامعه هدف خانم ها اهمیت دارد که بدانیم از کدام موارد اجتناب کنیم و کدام روش ها را بکار ببریم تا بتوانیم بازاریابی موثر تری را داشته باشیم و همچنین  وفاداری به برند را در بانوان افزایش دهیم. در ادامه با مجله توسعه دهندگان همراه باشید.

تکیه کردن برنتایج گروه های تحقیقات بازار سنتی – Traditional focus group
بسیاری از برندها همچنان از گروه های تحقیقات بازار ( focus group ) سنتی در هنگام کشف بینش مشتریان خانم استفاده می کنند. با اینکه ( focus group ) یکی از معمول ترین شکل های تحقیقات است، اما اغلب در تحقیقات آقایان و سبک های ارتباطی در اولویت قرار می گیرند. اتفاقی که می افتد این است که عموماً یک رهبر ظهور میکند و تا آخر جلسه این شخص تاثیر عمیقی بر همه یا اکثر حضار در گروه می گذارد که موجب افزایش میزان نادرستی نتایج حاصل از گروه تحقیق بازار می شود.

هر آن چیزی که خانم ها در مورد برند شما می گویند را باور نکنید!
خانم ها تنها بخشی از حقیقت را در مورد برند شما می گویند. نه به عمد، اما اتفاق می افتد! داستان از این قرار است که : شما مقدار زیادی پول و زمان را خرج تهیه تحقیقات مصرف کنندگان خانم می کنید فقط برای آنکه آنها تجربه و نگرش درست شان را در مورد برندتان، به شما بگویند. ولی در واقعیت و زمانی که با برند شما مواجه شوند و بخواهد تصمیم عملی بگیرند، در بسیاری از مواقع رفتار کاملاً متفاوتی خواهند داشت.

بنابراین، چگونه می خواهید از این موارد اجتناب کنید؟ رویکردهای خود را اصلاح کنید. به دنبال راه های غیر سنتی برای جمع آوری بینش ها باشید و بدانید تحقیقات مصرف کننده نیازی به هزینه و زمان زیاد برای تجزیه و تحلیل ندارد. در ادامه چند ایده را در این مورد مرور خواهیم کرد.

روش های افزایش وفاداری به برند در بانوان

تشکیل جلسات گفتگو
به جای استفاده از گروه تحقیقات بازار ( focus group )، جلسات گفتگو در مورد خانم ها اثر گذاری بیشتری دارد. این جلسات را با سه یا چهار خانم که با هم دوست هستند یا همدیگر را می شناسند برقرار کنید، و آنها را به محیط خودمانی و صمیمی ببرید. البته همچنان یک تعدیل کننده هم در جلسه حضور داشته باشد؛ با این حال گفتگو بازتر از گروه تحقیقات بازار سنتی است. مزیت این روش در آن است که تمام خانم ها برای شرکت در گفتگو احساس قوی ای دارند و این مورد باعث می شود یکدیگر را به سمت گفتن حقیقت سوق دهند.

جمع سپاری را به یاد داشته باشید
خانم ها آنلاین هستند. صحبت می کنند. و دوست دارند به شما بگویند که به چه چیزی فکر می کنند. بازاریابان و برندها باید از این موارد به وسیله ی جمع سپاری بینش ها به عنوان مزیت و فرصت استفاده کنند. شما باید در گروه های گفتگوی خانم ها شرکت کنید به حرف های آنها گوش کنید و سعی کنید نظرات آنها را اعمال کنید به این صورت وفاداری به برند آنها را بالا می برید چرا که آنها به دنبال این هستند که به آنها گوش کنید.

همواره آنلاین باشید
شما می توانید تنها با توجه کردن به آنکه، خانم ها چگونه از سایت شما استفاده می کنند و اینکه به صورت آنلاین در مورد شما چه می گویند، در مورد اینکه آنها چه می خواهند و نیازشان چیست، چیزهای زیادی را بیاموزید. چشم تان را از روی تحلیل سایت برندارید. به دنبال کلمات کلیدی باشید که در نوار جستجو زیاد تکرار شده باشند و به نوعی معروف باشند. ارتباطات مشتری و رتبه بندی مشتری و بازخورد سایت را چک کنید.

گوش کنید
ما معمولا راه خوب گوش کردن قدیمی را فراموش می کنیم. به دنبال اشخاصی در درون سازمان خود باشید که دسترسی مستقیم به مشتریان دارند. ببینید آنها چه چیزهایی را از خانم ها می شنوند، عمیقاً بررسی کنید. فقط به دنبال اینکه آنها چه می گویند نباشید، ببینید برای چه این حرف را می زنند. دلیل و چرایی بینش و نظرات آنها را بیابید. این موارد در افزایش وفاداری به برند در جامعه هدف بانوان به شما کمک خواهد کرد.

زمانی که این اطلاعات ارزشمند را از مشتریان تان کسب کردید، کار شما به اتمام نرسیده است! حتما اهمیت دارد که از این اطلاعات بهره ببرید و کاری انجام دهید و واکنش ها را زیر نظر بگیرید. این تلاش ها کاملاً سودمند و ارزشمند هستند، زیرا که به جذب بیشتر مشتریان خانم به برند شما و وفاداری آن کمک خواهد کرد.

No Comments

Post a Comment

Comment
Name
Email
Website