0
  • No products in the cart.
سهامداران تسلا

تسلا یکی از مبتکرترین شرکت های جهان در زمینه تکنولوژی است که در ابتدا بر روی تولید اتومبیل متمرکز بود امام هم اکنون به حیطه انرژی و طراحی نیز وارد شده است. این شرکت در سال 2003 توسط مهندسان سیلیکون ولی تاسیس شد، آن ها می خواستند ثابت کنند اتومبیل های الکتریکی به اندازه کافی قدرت دارند و آلوده کننده هوا نیستند. تسلا موتورز در سال 2008، اولین اتومبیلش به نام ردستر را راه اندازی کرد که سرعتش 60 مایل در ساعت در کمتر از 4 ثانیه بود. علاوه بر آن، به ازای هر بار شارژ باتری لیتیومی اش می توانست مسافتی برابر با 245 مایل را طی کند. در سال 2012، مدل متحیرکننده S را راه اندازی کرد که اولین اتومبیل تماماً الکتریک جهان بود. این محصول در ژانویه سال 2018 فروشی برابر با 35/59 میلیارد دلار داشته است.

  • ایلون ماسک: ایلون ماسک مدیرعامل تسلا موتورز و SpaceX است. ماسک در آفریقای جنوبی به دنیا آمد و به دانشگاه پنسیلوانیا وارد شد و تحصیلات تکمیلیش را در دانشگاه استنفورد به پایان رساند. با این وجود، ماسک کمپانی هایی نظیر زیپ 2 و com را رها کرد و آن ها را به Compaq و eBay فروخت. ماسک بعد از آن، SpaceX را تاسیس کرد و در تسلا و SolarCity شریک شد. در گزارش 21 آپریل سال 2017، ماسک به طور غیرمستقیم اعلام کرد که 6/33 میلیون سهم از سهام تسلا را دارد که به این معنی است که او بزرگ ترین سهامدار در بین موسسات و اشخاص است. در گزارش 22 ژانویه سال 2018، ارزش دارایی خالص ماسک 21 میلیارد دلار گزارش شد.
  • جفری ب. استرابل: جفری استرابل اکنون کارشناس ارشد تکنولوژی در تسلا موتورز و دومین سهامدار بزرگ تسلا است. استرابل مدرک لیسانس مهندسی سیستم های انرژی و فوق لیسانس مهندسی از دانشگاه استنفورد دارد. استرابل یکی از شرکای تسلا است و مدیریت بخش مهندسی و طراحی تکنیکال وسایل نقلیه الکتریک را به عهده داشت، که بر روی قدرت الکتریکی نرم افزار زیرسیستم ها، باتری و موتور متمرکز بود. در گزارشی در ماه می سال 2017 آمده است که استرابل 301/326 سهم از سهام تسلا را دارا می باشد که وی را در رتبه دوم قرار می دهد.
  • کیمبال ماسک: کیمبال ماسک، برادر ایلون ماسک و مدیر تسلا موتورز است. کیمبال ماسک همچنین جزء شرکای شرکت The Kitchen به عنوان شرکتی در زمینه مواد غذایی است. کیمبال و ایلون ماسک اولین شرکت خود به نام زیپ 2 را در سال 1995 تاسیس کردند و آن را در سال 1999 به قیمت 300 میلیون دلار فروختند. کیمبال ماسک در شرکت های استارتآپی سرمایه گذاری کرده و یا بعضی از آن ها را افتتاح کرده و به آن ها مشاوره داده است. کیمبال ماسک عضو هیئت مدیره شرکت تسلا موتورز، Medium Inc.، SpaceX، Black Book Media بوده و هست. در گزارشی که در اول ژانویه سال 2018 چاپ شد، آمده است که وی 524/150 سهم از سهام تسلا را دارد که وی را در رتبه سوم سهامداران بزرگ قرار می دهد.

تهیه شده توسط تیم R&D تدسا

No Comments

Post a Comment

Comment
Name
Email
Website