0
  • No products in the cart.
 

شاخص کل بورس، زیر یک میلیون واحد شد

شاخص کل بورس، زیر یک میلیون واحد شد

شاخص کل بورس، زیر یک میلیون واحد شد

اگرچه با مثبت شدن شاخص طی دو روز گذشته انتظار می‌رفت که این روند ادامه پیدا کند اما شاخص کل آخرین روز از معاملات این ماه را با ریزش ۱۵ هزار و ۸۴۸ واحدی به پایان برد. طی معاملات امروز شاخص کل مجددا با ثبت بازدهی منفی ۱٫۵۸ درصدی به زیر یک میلیون واحد بازگشت.

اگرچه شاخص کل هم وزن، جریانی خلاف شاخص کل در پیش گرفت و در ساعات ابتدایی معاملات با رشد حدود ۱۶۰۰ واحدی همراه شد اما میزان رشد این شاخص در در انتهای معاملات به حدود نصف رسید و تنها توانست ۸۱۰ واحد به ارتفاع خود بیفزاید.

در میان نمادهایی که امروز بیشترین تاثیر را بر شاخص داشتند تنها نماد اخابر اثر مثبتی به ثبت رساند و مابقی نمادها شامل فارس، فولاد، فملی، کگل، کچاد و وبملت بیش از هزار واحد تاثیر منفی برجای گذاشتند.

برترین گروه‌های صنعت را در آخرین روز از اردیبهشت سه نماد خودرو، بانک و فلزات اساسی تشکیل دادند که پیش از این نیز کارشناسان در پیش‌بینی‌های خود به این سه گروه اشاره کرده بودند.

تعداد معاملات امروز نیز به 1میلیون و ۵۳۹ هزار رسیده است که طی آن ۹ میلیارد و ۷۶۸  میلیون برگه سهم با ارزشی بالغ بر ۱۱٫۵ هزار میلیارد تومان خرید و فروش شد که در طی آن ارزش بازار به ۳۶۹۹ هزار میلیارد تومان رسید.

No Comments

Post a Comment

Comment
Name
Email
Website