0
  • No products in the cart.
 

عجیب ترین رکوردهای جهان

باریک‌ترین کمر

عجیب ترین رکوردهای جهان

معرفی ۲۵ عدد از عجیب ترین رکوردهای جهان که توصیه میکنیم هرگز تصمیم به شکستن این رکوردها نگیرید!

برای آن که چند مورد از عجیب ترین رکوردهای جهان که تا کنون ثبت شده را به شما نشان دهیم، این مقاله را دنبال کنید.

از میان بیش از ۴۰.۰۰۰ رکورد که درحال‌حاضر در کتاب رکوردهای جهانی گینس ثبت شده است، بسیاری واقعا قابل تمجید و برای دیگران الهام بخش هستند. اما، بعضی از رکوردهای جهانی در زمینه‌های چنان عجیبی ثبت شده‌اند که آدم را درباره‌ی سلامت عقل صاحب رکورد به شک می‌اندازند.

 

۱. بیشترین کاسه توالت شکسته شده با سر در یک دقیقه

بیشترین کاسه توالت شکسته شده با سر در یک دقیقه

کوین شلی امریکایی موفق شد تعداد باورنکردنی ۴۶ کاسه‌ی توالت را ظرف ۱ دقیقه با سر بشکند. این رکورد عجیب در ۲۰۰۷ در آلمان ثبت شد.

۲. فرو کردن بیشترین تعداد نی در دهان (با دست)

فرو کردن بیشترین تعداد نی در دهان (با دست)

بیشترین تعداد نی با دست فرو کرده شده در دهان ۴۹۶ عدد است. این رکورد عجیب توسط ریشی در سال ۲۰۱۱ در بمبئی ثبت شد. او موفق شد آنها را به مدت ۱۰ ثانیه نگه دارد. برای دستیابی به این موفقیت ابلهانه، ریشی تمام دندان‌هایش را کشید.

۳. بیشترین وزنی که با کاسه‌ی چشم بلند کرده‌اند

بیشترین وزنی که با کاسه‌ی چشم بلند کرده‌اند

سنگین‌ترین وزنی که با کاسه‌ی چشم بلند کرده‌اند ۱۶.۲ کیلوگرم است!! این دستاورد توسط مانجیت سینگ در لیچستر بریتانیا در ۲۰۱۳ به‌دست آمد. ما حتی مطمئن نیستیم کجا یا چگونه می‌توانید آموزش برای انجام این کار را آغاز کنید!

۴. پوشیده شدن با بیشترین تعداد زنبور عسل

پوشیده شدن با بیشترین تعداد زنبور عسل

در ۲۰۱۶، مرد شجاع چینی روآن لیانگ مینگ خودش را با دسته‌ی کثیری از زنبورهای عسل پوشاند که وزنی به اندازه‌ی خوفناک ۶۳.۷ کیلوگرم داشت و متشکل بود از تقریبا ۶۳۷.۰۰۰ حشره.

۵. بیشترین تعداد آدم جا شده در یک خودرو

بیشترین تعداد آدم جا شده در یک خودرو

در ۲۰۱۵، تعداد کل ۴۱ نفر (دانشجویان دانشگاه فدرال سیبری) موفق شدند در کراسنویارسک روسیه خودشان را در یک خودرو تویوتا راو۴ بچپانند.

۶. ترکاندن سه هندوانه با ران‌ها در سریع‌ترین زمان

ترکاندن سه هندوانه با ران‌ها در سریع‌ترین زمان

 

در ۲۰۱۵، اولگا لیاشاک از کیف اوکراین به یک رکوردار گینس تبدیل شد به خاطر آن که سه هندوانه‌ را با فشار ران‌هایش ظرف ۱۴ ثانیه خرد کرد.

۷. بلندترین صدای آروغ

بلندترین صدای آروغ

پائول هان “سلطان آروغ” از بریتانیا در ۲۰۰۹ آروغی با فرکانس ۱۰۹.۹ دسی‌بل زد و عنوان رکوردهای جهانی گینس را برای بلندترین صدای آروغ از آن زمان از آن خود کرده است. صدای این آروغ رکورد شکن از صدای یک ارکستر بزرگ بیشتر بود.

۸. بیشترین مسافت بیرون پاشیدن شیر

بیشترین مسافت بیرون پاشیدن شیر

در یکی از جنون‌آمیزترین رکوردهای تاریخ، مرد ترکیه‌ای ایکر ییلماز از گوشه‌ی چشمان خود شیر را تا فاصله‌ی ۲۷۹.۵ سانتی‌متر بیرون پاشید. ییلماز قبل از آن که شیر را از گوشه‌ی چشمش بیرون بپاشد آن را از طریق بینی‌اش بالا کشیده بود.

۹. بیشترین سوسک‌های خورده شده در یک دقیقه

بیشترین سوسک‌های خورده شده در یک دقیقه

در ۲۰۰۱، یک موش‌گیر بازنشسته و بازیگر نیمه‌وقت، کن ادواردز از بریتانیا در یک دقیقه ۳۶ سوسک را خورد.

۱۰. بزرگترین شی خارج شده از جمجمه‌ی انسان

بزرگترین شی خارج شده از جمجمه‌ی انسان

این رکوردی است که هیچ کس نباید سعی کند آن را بشکند! در ۱۹۹۸، یک چاقوی بزرگ را در سر میشل هیل امریکایی فرو کردند و نزدیک بود بمیرد، اما نجات پیدا کرد و آن چاقوی ۲۰ سانتی‌متری بزرگ را از جمجمه‌اش خارج کردند.

۱۱. بو کشیدن بیشترین پا و زیر بغل

مادلین آلبرشت، که کارگر یک آزمایشگاه است، صاحب یکی از مشمئزکننده‌ترین رکوردهای جهان است. در طول ۱۵ سال خدمتش در آزمایشگاه‌های تحقیقاتی هیل تاپ در اوهایو، او حدودا ۵.۶۰۰ پا و تعداد نامعینی زیربغل را بود کرد.

۱۲. بیشترین سیب‌های له شده با ماهیچه‌ی دوسر بازو در یک دقیقه

بیشترین سیب‌های له شده با ماهیچه‌ی دوسر بازو در یک دقیقه

اگر شکستن هندوانه با ران‌ها به اندازه‌ی کافی برای‌تان عجیب نبود، می‌توانید له کردن سیب با ماهیچه‌های دو سر بازو را امتحان کنید. رکورد جهانی فعلی ۱۴ سیب له شده در یک دقیقه است که توسط درو میچل استرالیایی در سال ۲۰۱۶ به‌دست آمد.

۱۳. بیشترین بیرون زدگی حدقه‌ی چشم

کیم گودمان از ایالات متحده می‌تواند حدقه‌ی چشمش را تا اندازه‌ی باورنکردنی ۱۲ میلی‌متر از کاسه‌ی چشم بیرون بیاورد. چشمهای او را در ۲۰۰۷ در استانبول ترکیه اندازه گرفتند.

۱۴. طولانی‌ترین گیر افتادن زیر زمین و زنده ماندن

طولانی‌ترین گیر افتادن زیر زمین و زنده ماندن

طولانی‌ترین مدت گیر افتادن زیر زمین ۶۹ روز است. این رکورد توسط ۳۲ شیلیایی و یک نفر بولیویایی ثبت شد که بعد از ریزش معدن مس-طلای سن خوزه در شیلی در ۲۰۱۰ در ۶۸۸ متری سطح زمین گیر افتادند.

۱۵. بیشترین حلزون روی صورت

در ۲۰۰۷، یک پسر ۱۱ ساله به نام فین کلر، به مدت ۱۰ ثانیه ۴۳ حلزون را روی صورتش گذاشت و رکورد قبلی را که ۳۶ حلزون بود شکست.

۱۶. پیرترین بال پیما

پیرترین بال پیما

در ۲۰۱۳، در سن باورنکردنی ۹۳ سال و ۱۰۰ روز، توماس لاکی از بریتانیا موفق شد بر روی بال‌های یک هواپیما که از اسکاتلند به ایرلند شمالی پرواز می‌کرد مسافرت کند.

۱۷. سخت‌ترین ضربه به کشاله‌ی ران

سخت‌ترین ضربه به کشاله‌ی ران

یکی از دردناک‌ترین رکوردهای تاریخ، سخت‌ترین ضربه به کشاله‌ی ران، توسط مبارز ام‌ام‌ای (هنرهای رزمی ترکیبی) جاستین اسمیت زده شد و متخصص مبارزه، رابی کربی آن را دریافت کرد. این لگد سرعتی برابر با ۳۵.۴ کیلومتر و نیرویی برابر با ۵۰۰ کیلوگرم داشت.

۱۸ .باریک‌ترین کمر

باریک‌ترین کمر

باریک‌ترین کمر متعلق است به کتی جانگ امریکایی که با بستن شکم‌بند کمری به اندازه‌ی ۳۸.۱ سانتی‌متر دارد. بدون شکم‌بند، اندازه‌ی آن ۵۳.۳۴ سانتی‌متر است. از ۱۹۸۳، او هر روز ۲۳ ساعت شکم بند بسته است، و آن را فقط هنگام دوش گرفتن روزانه برداشته است.

۱۹. بزرگترین عقرب نگه داشته شده در دهان

 

در ۲۰۰۵، دین شلدون امریکایی، توانست یک عقرب زنده‌ی بزرگ به اندازه‌ی ۱۷.۷۸ سانتی‌متر را به مدت ۱۸ ثانیه در دهانش نگه دارد.

۲۰. بیشترین عمل زیبایی

 

از سال ۱۹۸۸، سیندی جکسون امریکایی ۴۷ عمل زیبایی انجام داده است، من جمله ۹ عمل جراحی کامل. این عمل‌ها شامل ۳ عمل کشیدن پوست صورت، ۳ عمل بینی، ۲ عمل کشیدن پلک چشم‌ها، لیپوساکشن، زانوها، کمر، شکم، ران، و عمل فک، لب، و کاشت گونه، لایه‌برداری پوست، کوتاه کردن استخوان چانه، و آرایش نیمه دائمی می‌شوند.

۲۱. بلندترین حلقه‌ی فلزی رد شده از داخل بینی و خارج شده از دهان

بلندترین حلقه‌ی فلزی رد شده از داخل بینی و خارج شده از دهان

بلندترین حلقه‌ی فلزی که از داخل بینی رد و از دهان خارج شده است ۳.۶۳ متر بوده که توسط آندرو سانتون امریکایی در رم ایتالیا در ۲۰۱۲ ثبت شده است.

۲۲. عجیب‌ترین رژیم غذایی

 

بعضی از آدم‌ها چیزهای عجیب و غریبی می‌خورند اما هیچ‌کس در این زمینه هرگز نمی‌تواند میشل لولیتو فرانسوی را شکست بدهد. در طول عمر خود، لولیتو ۱۸ دوچرخه، ۱۵ چرخ دستی سوپرمارکت، ۷ دستگاه تلویزیون، ۶ لوستر، ۲ تخت خواب، یک جفت تخته‌ی اسکی، یک هواپیمای سبک سسنا، و یک کامپیوتر را خورده است.

۲۳. بیشترین کرم جابه‌جا شده با دهان در یک ساعت

بیشترین کرم جابه‌جا شده با دهان در یک ساعت

چارلی بل رکورد جهان را برای کار مشمئزکننده‌اش شکست یعنی ظرف ۱ ساعت ۰.۱۹ متر مربع کرم زنده را تنها با استفاده از دهان از یک ظرف به ظرف دیگر منتقل کرد.

۲۴. طولانی‌ترین حمله‌ی سکسکه

 

در ۱۹۲۲ وقتی چارلز سابورن امریکایی تلاش کرد یک گراز را قبل از سر بریدن وزن کند دچار سکسکه شد. او نتوانست درمانی برای آن پیدا کند و تا فوریه‌ی ۱۹۹۰، یعنی در کل ۶۸ سال، به سکسکه کردن ادامه داد.

۲۵. بیشترین حفره‌‌های گوشتی در صورت

بیشترین حفره‌‌های گوشتی در صورت

بر روی صورت جوئل میلر آلمانی ۱۱ سوراخ وجود دارد که در آنها حلقه‌هایی کار گذاشته شده است. این حفره‌های گوشتی در تمام صورت او من جمله بینی و لب‌ها وجود دارند، اما بزرگترین‌شان (که اکنون به اندازه‌ی ۳۴ میلی‌متر هستند) در دو طرف گونه‌های او قرار دارند.

No Comments

Post a Comment

Comment
Name
Email
Website