0
  • No products in the cart.

فواید دارچین چیست؟

دارچین که در ایران معمولا به عنوان یک طعم‌دهنده و ادویه در انواع خوراکی‌ها استفاده می‌شود دارای فوایدی‌ است که در این نوشتار برای شما قید کردیم.

دارچین

 

گروه طب سنتی”تیتریک”؛ دکتر عباس نصر متخصص طب سنتی گفت: مصرف برخی داروهای شیمیایی اثرات سویی را برای فرد به دنبال خواهد داشت. به همین دلیل توصیه می‌شود در درمان برخی بیماری‌ها از طب سنتی استفاده شود که عارضه بسیار کمی را دارد.

وی ادامه داد: برای مثال تجویز داروی پنی‌سیلین برای بهبود گلودرد عوارض بسیاری را دارد و مصرف معجون آبلیمو عسل و دارچین می‌تواند نقش موثری در بهبود مشکلات گلودرد داشته باشد. علاوه بر آن برخی پنی‌سیلین‌ها با بدن سازگاری نداشته و مشاهده شده است که در برخی موارد منجر به مرگ مصرف‌کنندگان شده است.

وی به فواید بسیار دارچین اشاره کرد و بیان کرد: این ادویه‌ی معطر علاوه بر اثر مثبت در زمینه از بین بردن تب می‌تواند به عنوان یک چرک‌خشک‌کن قوی برای بدن استفاده شود.
وی تصریح کرد: دارچین دارای طبع گرم و خشک است و برای افرادی که دارای طبع سرد هستند و دچار بیماری‌های بلغمی مزاج می‌شوند، بسیار مفید است.
این محقق طب سنتی به سایر فواید آن اشاره کرد و افزود: علاوه بر موارد ذکر شده دارچین نتایج مفید و قابل توجیهی در درمان چاقی، مشکلات گوارشی، ریزش مو و بیماری‌های قلبی و عروقی خواهد داشت.

No Comments

Post a Comment

Comment
Name
Email
Website