0
  • No products in the cart.
 

«مزرعه خورشیدی» اقدام گوگل برای خرید انرژی پاک

«مزرعه خورشیدی» اقدام گوگل برای خرید انرژی پاک

به نقل از سرپوش – در پی اقدام گوگل برای خرید انرژی پاک و حفظ آن، شرکت‌های دیگر نیز تمایل خود را به این کار نشان دادند.

سرپوش علمی – به گزارش ایسنا و به نقل از فست‌کمپانی، برنامه گوگل برای استفاده از انرژی پاک، موافقان زیادی پیدا کرده و اکنون، شرکت‌های دیگری مانند نایک نیز در پی انجام این کار هستند.

 

مزرعه خورشیدی، پروژه جدیدی است که طی آن، انرژی از طریق تجهیزات محلی به گوگل فروخته می‌شود. این برنامه، جدیدترین اقدام گوگل برای محافظت از منابع جدید انرژی الکتریسیته تجدیدپذیر است.

 

در گذشته، انرژی مزارع بادی و خورشیدی، تنها برای صنایع همگانی خریداری می‌شد و خرید انرژی پاک برای شرکت‌ها غیرممکن بود. هنگامی که گوگل فهمید تولید انرژی مورد نیاز برایش غیرممکن است، از دولت فدرال آمریکا، حق خرید و فروش انرژی را درخواست کرد و نسبت به قراردادهای طولانی‌مدت با ابداع‌کنندگان انرژی تجدیدپذیر اقدام کرد.

 

نخستین پروژه که در سال ۲۰۱۰ صورت گرفت، خرید باد از یک مزرعه بادی واقع در ایالت آیووا بود. تا سال ۲۰۱۷، گوگل با حدود ۲۰ پروژه مشابه، موفق شد به هدف طولانی‌مدت خود برای خرید بیشتر انرژی تجدیدپذیر برسد. منبع تامین این انرژی‌ها، کارخانه‌های جدید بادی و خورشیدی بود. با دست یافتن گوگل به منابع جدید انرژی تجدیدپذیر، برای نخستین بار، بازار خرید و فروش انرژی افتتاح شد.

“نها پالمر” (Neha Palmer)، مدیر راهبرد انرژی گوگل گفت: ما موفق شدیم در یک ساعت، بیش از حد مصرف خود انرژی تولید کنیم. اگرچه در این زمان، به انرژی تجدیدپذیر کمی می‌رسیم؛ اما در طول یک سال، رسیدن به صد در صد انرژی ممکن می‌شود.

 

در حال حاضر، این انرژی در هیچکدام از شبکه‌های محلی گوگل تولید نمی‌شود. گوگل قصد دارد در نهایت، از انرژی پاک، همیشه و در همه مواقع ضروری استفاده کند. گام بعدی این فرآیند، خرید انرژی تجدیدپذیر در همه شبکه‌های محلی گوگل است.

 

“پالمر” ادامه داد: ما مطمئن هستیم که با این پروژه، می‌توانیم تفاوتی در شبکه‌های محلی گوگل ایجاد کنیم. اگر موفق شویم تا پنج سال آینده، یک مزرعه بادی داشته باشیم، دیگر به خرید انرژی باد نیازی نداریم.

 

گوگل اعلام کرده در پی یافتن انرژی‌های تجدیدپذیر جدیدی است و تولیدکنندگان انرژی منتظر پاسخ به درخواست خود هستند. “پالمر” افزود: ما این موضوع را در هر منطقه، به تولیدکنندگان انرژی توضیح دادیم و با پیشنهادها و راه‌حل‌های جدیدی روبه‌رو شدیم. این برنامه، یک تغییر واقعی است و ما نمونه این تغییر را در ۱۲ تا ۱۸ ماه گذشته مشاهده کردیم.

 

لازم به ذکر است که شرکت‌های دیگری از جمله نایک، از این تصمیم گوگل استقبال کرده و به فکر انجام دادن چنین پروژه‌ای هستند.

 

No Comments

Post a Comment

Comment
Name
Email
Website