0
  • No products in the cart.
 

کتاب الکترونیکی PDF مسلخ باور از بهرام باعزت

کتاب الکترونیکی مسلخ باور 1

کتاب الکترونیکی PDF مسلخ باور از بهرام باعزت

کتاب الکترونیکی PDF مسلخ باور از بهرام باعزت

کتاب مسلخ باور از بهرام باعزت در قالب کتاب  الکترونیکی PDF ارائه شده از مجله توسعه دهندگان فعال در زمینه آموزش ،ایزو ، طراحی وب سایت ، که با کیفیت بسیار عالی تهیه و در اختیار شما قرار داده شده است.

دستاورد فصول این کتاب نمایاندن ماهیت بی ابزاری آغاز به خود شناسی است . این کتاب حسب حال حقیقت خودشناسی و خود را شناختن ، به بی تکنیک بودن این امر روحانی و مهم تاکید می کند لذا چارچوب ها و قرارداد های عقلانی و مصلحت گرایانه را که جز مسیری به بیراهه رفتن نیستند منع و نهی کرده و به طور آشکاری قاطع و صریح به طالبان و راهیان این راه شریف نوید می دهد که به تعداد همه ی انسانهای روی زمین راه برای رسیدن به (خود) وجود دارد . چنین نویدی خدعه ها و نیرنگ ها و فریب ها و حیله ها و داستان ها را که طلسم بازدارندگی هستند بی اثر می کند.

در کنار جریان رایج زندگی که مثل رودی در بستر سنتها و الگوها و عرف و تکرار جاری است می ایستیم . زندگی اکنون مثل آب در یک قدمی ماست . هرچند تصویر فاصله هیچوقت نمی تواند به طور کامل محو شود  با این وجود به نظر می رسد فرصت خوبی در اختیارمان قرار گرفته تا از نزدیک به چهره ی زندگی خیره شده در مجاورتش به حقیقت آن پی میبریم .

هرچند رابطه ی تنگاتنگی بین هدف از آفرینش و حقیقت زندگی وجود دارد اما منظور از حقیقت زندگی در بحث حاضر ، قرار گرفتن زیر سایه ی دانائی و نگریستن به خود است و نه فهم اینکه چرا انسان آفریده شده است . اگر بخواهیم سخن را تقلیل دهیم این می شود که چون و چرایی های آفرینش هستی و انسان به قدری پرسش و جواب داده شده که به تعبیر مولانا دیگر جز گرهی از کیسه ی خالی گشودن نیست که نهایتا از همین اول این عقده و گره ها را گشاده و باز شده فرض می کنیم و در کلامی غایی پنجره ای که این دفتر به روی منظور می گشاید بدون در نظر گرفتن فلسفه ، دیدگاهی خیامی دارد.

 

نماز به معنی راز و نیاز است . در مثال بالا تصور اکثر معتقدان از این واژه تنها یک سری حرکات قرار دادی است . قرارداد ها  همیشه تاریکی آفرین هستند . چرا ما باید تصور کنیم از خدا دور هستیم ؟ آیا تنها راه دوستی و حرف زدن با خدا صرفا با حرکاتی قراردادی  ممکن است . نماز بهترین شیوه ی حرف زدن و نزدیک شدن به خداست اما نماز به معنی حرکاتی قراردادی و تکراری نیست .

 

میبینید که آگاهی ما از رابطه ای که با خدا می خواهیم ایجاد کنیم می تواند سبب از بین رفتن خود تاریک می شود . بیائید کمی در این مورد دقیق باشیم و…


دانلود رایگان PDF

کتاب الکترونیکی PDF رایگان مسلخ باور از بهرام باعزت

 

حجم دانلود: 245صفحه– 3.55MB

پسوند فایل: PDF

لینک دانلود : برای دانلود کلیک کنید

 

 

 

No Comments

Post a Comment

Comment
Name
Email
Website