0
  • No products in the cart.
 

کتاب الکترونیکی PDF پیش به سوی خوشبختی از محمد رضا بهرامی

هلدینگ توسعه دهندگان | آموزش مجازی | اخذ ایزو | طراحی سایت > مجله توسعه دهندگان  > موضوعات عمومی  > کتاب الکترونیکی PDF پیش به سوی خوشبختی از محمد رضا بهرامی

کتاب الکترونیکی PDF پیش به سوی خوشبختی از محمد رضا بهرامی

کتاب الکترونیکی PDF پیش به سوی خوشبختی از محمد رضا بهرامی

کتاب پیش به سوی خوشبختی از محمد رضا بهرامی در قالب کتاب الکترونیکی PDF ارائه شده از مجله توسعه دهندگان فعال در زمینه آموزش ، ایزو ، طراحی وب سایت ، که با کیفیت بسیار عالی تهیه و در اختیار شما قرار داده شده است.

گاهی وقتها در زندگی چنان خودمان را در افکار و باورهایی محدود کننده قرار می دهیم که فراموش میکنیم که زندگی لذت بردن از لحظه هایی است که هم اکنون داریم.

همیشه به دنبال مواردی در بیرون از خودمان میگردیم که حالمان را خوب کند گرچه هرگز موارد بیرونی شاید برای لحظه ای آراممان کند ولی هرگز این همیشگی نخواهد بود .

با بکار گیری نکات ساده و کاربردی می توانیم از لحظه لحظه های زندگی مان لذت ببریم و این لذت نیز همیشگی برای ما باشد البته این را به خاطر داشته باشیم که خوشبختی را ما تفسیر و تعیین میکنیم، بهترین راه برای لذت بردن از زندگی این هست که داشته هایمان را قدر بدانیم چون زندگی خیلی سریع تر از آن چیزی که فکر میکنیم می گذرد .

در اینجا مواردی را لیست کردیم که با رعایت آنها می توانید زندگی شاد و ایده آلی را تجربه کنید ، بخاطر داشته باشید زندگی در دستان شما و با شما معنا پیدا میکند و هر آن چیزی که شما هم اکنون دارید، پس از زندگی لذت ببرید.

1. انتخاب با شماست
اکثر افراد به همان اندازه که ذهن خود را برای شاد بودن آماده میکنند، شاد هستند. آبراهان لینکلن (Abraham Lincoln)

برای ساختن یک زندگی شاد، به چیزهای زیادی نیاز نیست؛ همه چیز در خودتان است، در طرز فکر خودتان. مارکوس آرلیوس آنتونیوس ( Marcus Aurelius Antoninus )

دنیای آدمهای شاد از دنیای آدمهای ناشاد متفاوت است. لودویگ ویتگناشتاین (Luwig Wittgenstein)

اینکه خودتان و دنیایتان را چطور میبینید، انتخابها و عادتهای آگاهانه شما هستند. عینکی که برای نگاه کردن به همه چیز به چشم میزنید، نحوه تفسیر شما از اتفاقات را رقم میزند. و بنابر این تفسیرهاست که عمل میکنید. و همه اینها زندگی شما را میسازد. میتوانید تصمیم بگیرید که در چیزهای خیلی کوچک زندگی شادی و خوشبختی را ببینید. میتوانید انتخاب کنید که همه اتفاقات را به طریقی مثبت تحلیل کنید. و انتخابهای شما مقدار شادی که در زندگی پیدا و ایجاد میکنید را تعیین میکند و ….  .

به موفقیت های خود بها دهید

همیشه توجه داشته باشید که موفقیت ، پیروزی های بعدی را به دنبال می آورد و احساس خود کم بینی را از انسان دور می کند.کافی است تنها به یک چیزکه موجب بالندگی شماست و یا یک زمینه که در آن موفق بوده اید فکر کنید. ارزشمند بودن خود را مورد تایید قرار دهید. این بار که در مسیر کم ارزش پنداشتن خود قرار می گیرد، سعی کنید موفقیت هایتان را مرور و تامل کنید. با این عمل همه امور را در دورنمایی مثبت قرار می دهید و احساس آرامش خواهید کرد.

خوشبختی یعنی چه ؟

آنچه که ما از زندگی می خواهیم، خوشبختی است. خوشبختی فقط آن چیزی نیست که وقتی آنرا داشته باشیم احساس کنیم، بلکه آن چیزی است که آرزو داریم به آن برسیم. اگر به جای اینکه همه تمرکز و حواسمان روی قصد و نیتمان باشد، فقط روی خوشبخت بودن با هر چه که داریم متمرکز شویم، آشکار کردن قصد و منظورمان خیلی راحت تر خواهد بود. پس سعی کنیم کمتر از چرخ گردون برای داشتن یا نداشتن فلان چیز و بهمان چیز سوال کنیم و برای هر چه که برایمان پیش می آید، قدردان و شکرگذار باشیم. آن زمان است که حس راحتی و لذت کامل را از زندگی خود می بریم.

خیلی اوقات بدون اینکه بدانیم با توجه بیش از حد روی نیت و مقصودمان، آن را بد نشان می دهیم. واقعیت این است که توجه و تمرکز زیاد روی قصد و نیتمان فقط این واقعیت را تشدید می کند که این اهداف و مقاصد وجود ندارند و درنتیجه ما تلاش  می کنیم که نشان دهیم آنها هستند. این ایده که ما باید همیشه اوقات روی نیت و مقاصدمان تمرکز داشته باشیم کاملا نادرست است. برای نشان دادن آرزوها و امیال خود، باید با تحقق این آرزوها در هماهنگی و هارمونی باشیم. این یعنی باید طوری فکر کنید، احساس کنید یا عمل کنید که گویی امیال و خواسته هایتان تحقق یافته اند.

اگر همه خواسته هایتان به عرصه ظهور رسیده اند، دیگر تلاشی برای آشکار ساختن چیزی نمی کنید، بلکه از آنچه دارید لذت می برید و قدردان و سپاس گذار آن هستید. شما از همه آنچه که در زندگی خود دارید شاد و راضی هستید، از داشتن آن لذت می برید و کاملا زندگی خود را دوست می دارید. این دقیقاهمان وضعیتی است که باید داشته باشید تا در هماهنگی و هارمونی با امیال و آرزوهای خود قرار گیرید. این رمز کار است. یعنی باید سعی کنید تا آنجا که می توانید شاد و خوشبخت باشید.

همه ما همیشه سعی می کنیم تا آنجا که می توانیم یاد بگیریم که چطور امیال و آرزوهایمان را عملی کنیم اما هنوز هیچوقت به آن اندازه که می خواهیم یا با آن سرعت که دوست داریم موفق به انجام اینکار نمی شویم. متوجه نیستیم که کارمان را اشتباه انجام می دهیم. وقتی سعی می کنیم چیزی خلق کنیم، همیشه می گوییم فلان چیز کم است، بهمان چیز را نداریم. سعی می کنیم همه چیز را تغییر دهیم چون آنطور که هستند برای ما قابل قبول نیست. اتفاقی که می افتد این است که موقعیت هایی را پشت سر هم می سازیم که برای نرسیدن ما به هدفمان طراحی شده است نه رسیدن به آن و … .

رفتار ما بر احساساتمان تاثیر می گذارد. رفتار شما با همسرتان چگونه است؟

موارد زیر را در نظر بگیرید:

الف: هر روز برای همسرتان ای.میل های دوستانه بفرستید.

ب: هر روز با همسرتان تماس بگیرید (این مورد به ویژه به آقایان توصیه می شود!)

پ: به سالگردها توجه داشته باشید و از مدتی قبل برای جشن گرفتن برنامه ریزی کنید، نه اینکه یک روز قبل از آن با شتاب زدگی برای همسرتان گل بخرید!

ت: سعی کنید تا قبل از فرا رسیدن شب دو جمله محبت آمیز به یکدیگر بگوئید. بدین ترتیب زندگی شما طراوت خود را حفظ خواهد کرد.

ث: حداقل هفته ای یک بار با همسرتان بیرون بروید و …. .


دانلود رایگان PDF

کتاب الکترونیکی PDF رایگان پیش به سوی خوشبختی از محمد رضا بهرامی

 

حجم دانلود: 47صفحه– 3.29MB

پسوند فایل: PDF

لینک دانلود : برای دانلود کلیک کنید

No Comments

Post a Comment

Comment
Name
Email
Website