0
  • No products in the cart.
 

چند نکته برای انتخاب گرافیک و تصویرمناسب برای آموزش الکترونیکی

هلدینگ توسعه دهندگان | آموزش مجازی | اخذ ایزو | طراحی سایت > مجله توسعه دهندگان  > تکنولوژی و فناوری  > چند نکته برای انتخاب گرافیک و تصویرمناسب برای آموزش الکترونیکی
چند نکته برای انتخاب گرافیک و تصویرمناسب برای آموزش الکترونیکی

چند نکته برای انتخاب گرافیک و تصویرمناسب برای آموزش الکترونیکی

با ما در این مقاله همراه باشید تا نگاهی دقیق تر به چگونگی انتخاب گرافیک و تصویر برای آموزش الکترونیکی بیندازیم.شما با استفاده از انتخاب تصاویری ایده آل برای ارائه آموزش الکترونیک می توانید محتوای آموزش الکترونیکی ارزشمندتری را از نظر آموزشی  ایجاد کنید.

تصویر گرافیکی برای آموزش الکترونیک
چگونه برای دوره آموزش الکترونیکی خود تصویر و گرافیک انتخاب کنیم؟

انتخاب و ترکیب کردن مناسب تصاویر و گرافیک در هنگام طراحی دوره آموزش الکترونیکی می تواند درگیر شدن و علاقه یاد گیرنده را افزایش دهد، چرا که دوره آموزش الکترونیک شما را زیباتر و جذاب تر می کند. به همین دلایل، دانستن این که چگونه این عناصر را به طور موثری انتخاب کنید و در کنار هم قرار دهید ضروری است.

7 نکته برای انتخاب مناسب گرافیک و تصویر برای آموزش الکترونیکی شما

انتخاب مناسب گرافیک و تصویر برای آموزش الکترونیکی

یک – برای آموزش الکترونیکی تصاویری را انتخاب کنید که به موضوع آن مرتبط باشند.

تصاویر و گرافیک هایی که برای آموزش الکترونیکی استفاده می شوند باید یک هدف داشته باشند، چه برای اضافه کردن جلوه زیبایی شناختی باشند، چه برای نشان دادن یک نکته مهم. در هر صورت، هنگام انتخاب گرافیک eLearning و انتخاب عناصر بصری حواستان باشد که از موضوع درس پرت نشوید و تصویر انتخابی با موضوع مرتبط باشد. تعدادی سایت وجود دارند که با نام انبار عکس شناخته می شوند. برخی از آن ها رایگان هستند یا در ازای هزینه اندکی تصاویری را ارائه می دهند که می توانید از آن ها در طراحی دوره آموزش الکترونیک خود استفاده کنید. با این حال، اگر نمی توانید گرافیک و تصویری مناسیب با نیازتان پیدا کنید، اگر منابع مورد نیاز را در اختیار داشته باشید ممکن است بخواهید با استفاده از نرم افزارهای ویرایش عکس، و یا حتی عکس هایی که خودتان گرفته اید، تصاویر مخصوص خودتان را بسازید. یکی دیگر از مسائل کلیدی درباره ترکیب گرافیک یا تصاویر در طراحی دوره آموزش الکترونیکی شما این است که اطمینان حاصل کنید که گرافیک ها و تصاویر بدون حق امتیاز باشند، در این صورت لازم نیست نگران حق نسخه برداری باشید.

دو – کیفیت تصاویر را تا می توانید بالا انتخاب کنید.

کلید انتخاب درست گرافیک و تصویر برای آموزش الکترونیکی این است که در این که در نهایت کدام تصویر را انتخاب می کنید دقیق و عالی عمل کنید. تصاویر با کیفیت بالا یک تجربه فراگیر بهتری را ایجاد می کنند، در حالی که تصاویر و گرافیک هایی که رزولوشن و وضوح ضعیفی دارند ممکن است تاثیر سوءِ مستقیمی روی زیبایی شناختی دوره آموزش الکترونیکی شما داشته باشند. همچنین این را در نظر داشته باشید که همه ین حرف ها در مورد کیفیت در حد نیاز و در حد امکانی که داریم است. نمی توانید از متن کم کنید و فضای زیادی را برای تصاویر و گرافیک اختصاص دهید که جنبه های بصری ماژول های آموزش الکترونیک خود را ارتقا دهید. اگر نمی توانید تصویر یا گرافیک مناسب نیاز خود را در اینترنت پیدا کنید، شاید بهتر باشد که خودتان طراحی کنید و تصاویر مخصوص به خودتان ایجاد کنید.

سه – آیا گرافیک یا تصویر دوره eLearning برای متقاعد کردن یا درگیر کردن یاد گیرنده است؟

یکی از مهمترین سوالاتی که شما باید هنگام انتخاب تصاویر / گرافیک مناسب بپرسید این است که آیا این امر به تقویت یا تضعیف محتوای آموزشی شما خواهد انجامید یا خیر. آیا عکسی که می خواهید به ماژول آموزش مجازی خود اضافه کنید ممکن است حواس یادگیرنده را از موضوع اصلی پرت کند یا می تواند او را درگیر درس کند و از این طریق تعامل را بهبود دهد؟ آیا این عکس برای صفحه خیلی بزرگ است؟ آیا شامل تصاویری است که ممکن است بیش از حد برانگیزنده باشند؟ سعی کنید تعادل برقرار کنید، در عین حال که از گرافیک و تصاویر آموزش الکترونیکی که برای یادگیرنده جذاب هستند، مانند تصاویری با جزئیات و گرافیکی با رنگ های چشم نواز، استفاده می کنید، مواردی را انتخاب کنید که تمرکز یادگیرنده را از محتوای واقعی و موضوع اصلی درس دور نکند.

چهار – از گرافیک نویگیشنی استفاده کنید که دوره آموزش الکترونیک شما را کاربر پسندتر کند.

اگر متوجه شدید که دوره اموزش الکترونیک شما نویگیشن دشواری دارد، می تواند تعدادی کمکی برای نویگیشن اضافه کنید. برای نشان دادن، از فِلِش ها یا حتی تصاویری استفاده کنید که به دانش آموزان می فهماند که چگونه به ماژول یا صفحه بعدی بروند و توجه آن ها را با به کار بردن آیکون هایی با رنگ روشن به کاربرد نویگیشن جذب کنید. همچنین ابزارهای نویگیشن را در همه صفحات و ماژول ها در یک نقطه خاص قرار دهید؛ در این صورت ماژول های eLearning کاربرپسندتر خواهند بود.

پنج – از گرافیک هایی در آموزش مجازی خود استفاده کنید که نام تجاری شما و پیامی که می خواهید به مخاطبان خود بگویید در آن گنجانده شده باشد.

انتخاب تصویر برای آموزش الکترونیکی شما باید به گونه ای باشد که همه آن ها تصویر شما یا پیام شما را برسانند. این هم در مورد اهداف دوره آموزش الکترونیک شما و هم در مورد سازمان شما صادق است. برای آموزش های مجازی خود، گرافیک هایی را انتخاب کنید که بر نکات مهمی از دوره آموزش الکترونیک تاکید کند و یا به یادگیرنده ها در کسب و حفظ موثر اطلاعات دوره کمک کند. به عنوان مثال، عکس هایی که شما با دقت تمام انتخاب کرده اید، باید به گونه ای باشند که دانش اموزان بتوانند آن ها را با محتوای نوشته شده ارتباط دهند و با هم جمع کنند. علاوه بر این، شما باید گرافیکی را برای آموزش مجازی خود انتخاب کنید که به دانش آموزان کمک کند که با مثال ها و سناریوهای زندگی واقعی مربوظ به موضوع درس آشنا شوند. برای مثال، می توانید در تدریس آنلاین به متخصص های دارایی تصاویری از اتاق سهام را واحد آموزش الکترونیک آن اضافه کنید؛ یا عکس های هیئت مدیره شرکت را اضافه کنید که اغلب روحیه را تقویت می کند و فرهنگ سازمانی را تقویت می کند، زیرا کارکنان می توانند روی یک نام، یک چهره بگذارند.

شش – اگر محتوای شما فنی یا پیچیده است، گرافیک ها یا عکس هایی دقیق و با جزئیات برای آموزش الکترونیکی آن انتخاب کنید.

اگر محتوای درس دارای پیچیدگی است یا درک آن برای یادگیرنده ها مشکل است، ترکیب تصاویری را برای آموزش الکترونیکی انتخاب کنید که نکات اصلی را به صورت دقیق نشان می دهند. نمودار ها و گراف ها نیز ابزار مفیدی هنگام ایجاد دوره های آموش الکترونیک هستند که با موضوعات پیچیده فنی یا آمار مرتبط هستند، می باشند. این امر حتی می تواند کمک کند که واحد های آموزش الکترونیکی در افزایش ماندگاری و حفظ مطالب در ذهن فرد فراگیر به چالش کشیده شوند.

هفت – مطمئن شوید که طراحی کلی آموزش الکترونیکی شما منسجم و سازگار باشد.

هنگامی که همه چیز گفته شد و انجام شد، شما می خواهید کل دوره آموزش الکترونیکی به صورت منسجم، سازماندهی شده و سازگار به نظر بیاید. این گونه فکر کنید که هر تصویری که انتخاب می کنید مانند یک قطعه از پازل است. اگر فقط یک قطعه در جای خودش یا متناسب نباشد، می تواند نگاه کلی و احساس دوره آموزش الکترونیک از آنچه که باید دور کند. هدف نهایی ایجاد یک جریان است که به یادگیرندگان اجازه می دهد تا در یک دوره آموزشی الکترونیکی تعاملی، هیجان انگیز و بسیار آموزنده شرکت کنند. بنابراین، در هنگام انتخاب هر تصویر، از خودتان بپرسید که آیا این انتخاب خاص در خدمت هدف کلی آموزش است یا نه. اگر نه، پس آن را کنار بگذارید و به دنبال عنصر بصری مناسبتری بگردید.

No Comments

Post a Comment

Comment
Name
Email
Website