0
  • No products in the cart.
 

چگونه لیست افراد در بازاریابی شبکه ای را بنویسیم؟

بازاریابی شبکه ای

چگونه لیست افراد در بازاریابی شبکه ای را بنویسیم؟

از مهم ترين مراحل كاری شما، این مرحله است. در اينجا در دو مرحله لیست افراد شما تهيه می گردد، در مرحله ی اول توسط خود شما و در مرحله ی دوم، با کمک حاميتان انجام می گیرد .باید در نظر داشت، لیستی كه شما در مرحله ی اول تهيه می کنید، لیست افراد شما برای كار بازاريابی شبكه ای (نتورک مارکتینگ) نخواهد بود! در ادامه با مجله توسعه دهندگان همراه باشید.

لیست افراد مرحله ی اول، تنها اسامی افرادی است كه، بين ۱۸ تا ۷۰ سال سن دارند و شما آنها را می شناسيد. بی شک اگر قرار بود اين لیست افراد منتخب شما برای همكاری در اين كار باشد، شايد تعداد اسم های منتخب شما به ۵۰ نفر هم نمی رسيد، اما چون اين لیست صرفاً مربوط به افرادی است كه شما آنها را می شناسيد، و قرار نيست هيچ فيلتر و يا انتخابی از سوی شما صورت بگيرد، پس حداقل تعداد آن بايد ۳۰۰ نفر باشد ( توجه بفرماييد كه نگفتيم ۳۰۰ نفر باشد، گفتيم < حداقل > 300 نفر باشد) .

پس نام هيچ يك از اطرافيانتان را، به دليل اينكه، او خيلی پولدار است! ، از او خوشتان نمی آيد، وقت سر خاراندن ندارد، قبلاً در يك شركت ناسالم مال باخته شده، او ۳ تا دكتری دارد پس من كجا و پيشنهاد به او كجا، و كلاً هر گونه گفتگوی ذهنی اين چنينی ديگر را از ذهن خود حذف كنيد. اين لیست صرفاً لیست افرادی است كه شما آنها را می شناسيد، چه بی سواد چه با سواد، چه پير چه جوان، چه برادر چه سوپر ماركت محل . . .

دليل : در صورتی كه در ذهن خود فيلتری قرار دهيد، بی شك ممكن است، بعضی از نفرات را در لیست ننويسيد چرا كه :

يا به ذهنتان نرسيده، جا می افتند( چون بين كلی نفر می گرديد و جدا می كنيد ! )
يا اينكه ممكن است به ذهنتان برسند ولی چون از ديد شما مناسب نباشند، نامشان را در لیست ننويسيد ( بزرگ راهبران زيادی بوده اند كه شايد اگر قبل از ورود به صنعت بازاریابی شبکه ای ( نتورک مارکتینگ )، شما كه هنوز ديد و نگرش لازم اين كار را پيدا نكرده ايد، آنها را می ديديد، احتمالاً اسمشان را در لیست نمی نوشتيد! ) .
پس اجازه بدهيد اين مسئوليت مهم كه چه نفراتی مناسب هستند يا نيستند را حاميان با تجربه تر شما با همفكری خودتان بر عهده بگيرند . . .

فراموش نكنيد كه با توجه به محصولات مصرفی و با كيفيت شرکت شما تمامی افرادی كه شما می شناسيد می توانند از مشتريان شما باشند، و از طرفی ديگر به دليل جذاب بودن محصولات بسياری از افرادی كه شما حتی فكرش را نمی كنيد بعد از خريدن محصولات، خود به خود برای آنها تبليغ خواهند كرد، پس بر روی هيچ كس قضاوت نكنيد و هر فردی را كه می شناسيد در لیست بنويسيد.

امتیاز دهی در برگه لیست افراد :
نكته كلی: در تمامی ستون ها از ۵ نمره به هر فرد نمره ای خواهيم داد، نمره ۵ به معنی بالاترين و نمره ۰ به معني پايین ترين نمره می باشد.

فاکتور های کلی که شما در لیست نفرات باید مد نظر داشته باشید:
نوشتن لیست افراد بازاریابی شبکه ای
انگيزه رشد (اين موضوع مهم ترين فاكتور براي بازاريابی شبكه ای (نتورک مارکتینگ ) می باشد): بر مبنای صحبت هايی كه با ايشان داشته ايد و نيز بر مبنای اعمالشان، تا چه اندازه احساس می كنيد كه به رشد فردی و مالی خود اهميت می دهند و حاضر هستند تا برای افزايش سطح كيفی زندگی خود بها پرداخت كرده و تلاش كنند ( لزوماً شرايط نامناسب مالی افراد به معنی با انگيزگی و نيز شرايط مطلوب مالی به معنی بی انگيزگی ايشان نمی باشد).

اعتبار شما: ايشان به چه ميزان بر روی سطح فكری شما حساب باز كرده و تاثير می پذيرند.

اعتبار ايشان: به طور كلی ديگران به چه ميزان بر روی سطح فكری ايشان حساب باز كرده و تاثير می پذيرند.

ارتباطات ايشان: به طور كلی فرد مورد نظر شما از نظر كمی ارتباطات زياد و از نظر كيفی ارتباطات خوبی دارد؟

توانايی های ايشان: اعتماد به نفس، قدرت برقراری ارتباط با ديگران، پشتكار، قدرت پايداريی در مقابل عدم موفقيت (نه شنيدن)، قدرت مديريت و غيره …

نكته: برای دو مورد زير به جای عدد، صرفاً در ستون مربوطه يك تيك بزنيد

بازاریابی شبکه ای

مزيت فروشندگی: دارا بودن ويژگی خاصی كه در امر فروش محصولات شرکت بتواند به ايشان كمك كند، مانند داشتن آرايشگاه، سوپرماركت، شوهای خانگی، عادت به برپايی گردهمایی های دوستانه و خانوادگی مداوم و غيره …

مزيت خريداری: دارا بودن ويژگی هايی كه در امر خريد ايشان از شما موثر باشد، مانند علاقه مندی فرد به شما، اهميت ايشان به سلامتی، دست و دل بازی و غيره …

توضيحات: در اين ستون موارد خاص را قيد بفرماييد، مانند محل زندگی فرد در شهر ديگری است، فرد قبلاً بازاريابی شبكه ای ( نتورک مارکتینگ ) سالم يا ناسالم كار كرده، فرد در آينده خيلی نزديك قرار است از كشور برود و غيره …

بر مبنای نمرات و تيك های درون ( A , B , C ) در نهايت حامی شما به كمك خودتان، افرادی را در قالب سه گروه لیست شما انتخاب خواهند كرد .

C لیست اسامی مشتريان احتمالی ( Client ) : ايشان افرادی هستند كه مشتری های بالقوه شما به حساب می آيند

B لیست اسامی فروشندگان احتمالی ( Bridge ) : اين افراد علاوه بر اينكه خود می توانند يك مشتری باشند، می توانند نقش پل ارتباطی شما با مشتريان ديگری را نيز ايفا كنند، و فروشنده محصولات باشند.

A لیست اسامی افراد مجموعه ساز ( Advance ) : ايشان می توانند علاوه بر نقش مشتری و فروشنده، نقش بازاريابان پيشرفته يا در واقع شبكه ساز و مدير فروش را نيز ايفا كنند.

نكته: لیست افراد شما هر روز بايد افزايش پيدا كند.

نكته مهم: در نظر داشته باشيد كه، پر كردن هر چه بيشتر اين لیست، گويای جديت شما برای رسيدن به آرزوهايتان است، چرا كه اولين كار عملياتی است كه حاميان شما، بر عهده تان گذاشته اند. پس تمام تلاش خود را برای اثبات جديت و توان خود انجام دهيد.

در مورد مردم پيش داوری نكنيد، گنج شما به احتمال زياد در جايی پيدا می شود كه اصلاً انتظارش نمی رود.
نوشتن لیست افراد بازاریابی شبکه ای
کلام آخر:

– هر مسير و موفقيت بزرگی نيازمند برداشتن گام های اوليه قوی و با نگرش بلند مدت می باشد، شغل ما اين امكان را به ما می دهد كه به اهداف بزرگی فكر كنيم، ولی در گام نخست بايد اهداف كوتاه مدت چند هفته اول كاری مان را با جديت تيك بزنيم.

– لیست افراد شما، در واقع لیست سرمايه های شما می باشد، پس در نوشتن آن جدی و دقيق بوده و هرگز افزودن افراد جديد به لیست خود را فراموش نكنيد.

-همیشه تمرکزتان را بر روی افزایش اسامی داخل لیست بگذارید و ارتباط بیشتر با مردم را در اولویت های خودتان قرار دهید.

-همیشه به تقویم تان نگاه کنید زیرا بعضی از روزهای ماه یا هفته جزو فرصت های طلایی محسوب می شوند.

 

-از فرصت های طلایی می توان تعطیلات آخر هفته و تعطیلات رسمی کشور را نام برد که افراد لیست شما از همیشه بیکار تر و بسیاری با ذهنی بازتری به دنبال پیدا کردن فرصتی برای تغییر زندگی هستند. پس زود دست به کار شوید که زمان زود می گذرد…

No Comments

Post a Comment

Comment
Name
Email
Website