0
  • No products in the cart.
 

چگونه مدت زمان ماندن کاربر در سایت را افزایش دهیم

چگونه مدت زمان ماندن کاربر در سایت را افزایش دهیم

چگونه مدت زمان ماندن کاربر در سایت را افزایش دهیم

هر مدیر سایتی دوست داره تا کاربران مدت زمان بیشتر و طولانی مدت تری را در سایت کسب و کار اینترنتی او بمانند و از طرفی  گوگل نیز به موضوع افزایش زمان ماندن کاربران در سایت کسب و کار اینترنتی اهمیت زیادی می دهد.در این مقاله به روش های افزایش مدت زمان ماندن کاربر در سایت  می پردازیم.  سئو و بهینه سازی وب سایت کسب و کار اینترنتی نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.سایر مقالات مرتبط را می توانید در مجله توسعه دهندگان مطالعه کنید.

چگونه مدت زمان ماندن کاربران در سایت را افزایش دهیم

یکی از فاکتورهای مهم آن میزان زمان ماندگاری کاربران در صفحات مختلف سایت است. این موضوع از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است به گونه ای که بسیاری از سایت ها توسط سئو و بهینه سازی توانسته اند رتبه بسیار خوبی را در نتایج گوگل از آن خودشان کنند  در این مقاله قصد داریم که به موضوع افزایش زمان ماندن کاربران در سایت کسب و کار اینترنتی اشاره کنیم.

افزایش مدت زمان ماندن کاربران در سایت با استفاده از مقالات مرتبط

مقالاتی که واقعا مرتبط با موضوعی هستند که کاربر در حال خواندن آن است می تواند کمک بسیاری به او کند تا بیشتر در سایت شما وقتش را بگذراند. سعی کنید برای پیشنهاد دیگر مقالاتی که مرتبط با موضوع مورد نظر هستند خلاقانه رفتار کنید. مثلا با عناوین : این مطلب بیشتر به شما کمک می کند یا پیشنهاد ویژه سایت ما و عناوینی جذاب تر از این سعی کنید کاربرانتان را ترغیب کنید تا با مراجعه به دیگر صفحات سایت شما زمان بیشتری را در سایت شما بگذرانند.

افزایش مدت زمان ماندن کاربران در سایت با تولید محتوای با کیفیت

برای افزایش بازدید سایت اولین و مهمترین عاملی که باعث می شود تا کاربران بیشتری در سایت شما ماندگار شوند محتوا است. همه ما می دانیم محتوای با کیفیت و ارزشمند چقدر در کسب و کارهای آنلاین مهم است. محتوا است که حرف اول و آخر را می زند. قبل از اجرای هر ایده و ترفندی برای اینکه کاربران را در سایتمان بیشتر نگه داریم، ابتدا باید محتوای عالی تحویلشان دهیم.

زمانی که محتوای با کیفیت، یونیک و کاملی را تولید کنیم و در اختیار کاربرانمان قرار دهیم طوری که تا انتهای محتوای ما را دنبال کنند همین مورد بهترین راه کاری است که از طریق آن بتوانیم کاربرانمان را بیشتر در سایت خود نگه داریم! به همین صورت اگر بتوانید محتوایی مد نظر کاربرانتان تولید کنید مطمئن باشید که همیشه محتوای شما را دنبال می کنند و مدت ها وقت خود را در سایت شما سپری می کنند و غرق در محتوای شما می شوند.

افزایش مدت زمان ماندن کاربران در سایت با  استفاده از دیگر فرمت های محتوا

محتوا فقط متن نیست! البته مقاله خیلی طرفدار دارد و هم اینکه تولید آن ساده تر است. ولی خب باید بدانید خیلی ها دوست دارند فایل های صوتی گوش دهند یا فایل های ویدئویی ببینند. البته با توجه به حوزه کاری خودتان سعی کنید از دیگر فرمت های محتوایی نیز استفاده کنید.

شک نکنید زمانی که کاربر با ویدئوی جذاب یا یک فایل صوتی با محتوای ارزشمند شما برخورد کند ترغیب می شود تا انتهای آن را دنبال کند. البته تولید ویدئو و فایل صوتی کار پر دردسری است ولی خب باید به این هم توجه کنید که به همین سادگی ها و فقط با نوشتن مقاله نمی توانید کاربران را در سایت خود بیشتر نگه دارید. نکته مهم این است که از کاربر بخواهید تا به صورت آنلاین فایل صوتی یا ویدئوی شما را ببینند. البته با این درخواست باید سعی کنید از ویدئو یا فایل های صوتی کوتاه استفاده کنید تا کاربر خسته نشود.

افزایش مدت زمان ماندن کاربران در سایت با خوانایی در محتواها

منظور از خوانایی نحوه نگارش متون شما نیست! البته این هم نکته مهمی است. ولی منظور از خوانایی که گوگل هم توجه ویژه ای به آن دارد این است که محتوای شما نباید برای کاربرانتان خسته کننده باشد.

مثلا از پاراگراف های بلند و طولانی نباید استفاده کنید. سعی کنید هر پاراگراف ۲ الی ۳ خط باشد. یا اینکه در بین پاراگراف های خود یکی در میان از عکس استفاده کنید تا کاربرانتان بیشتر مشتاق شوند تا محتوای شما را مطالعه کنند. بهتر است با استفاده از نقطه، جملات خود را کوتاه تر نیز کنید.

افزودن دیگر فرمت های محتوایی نیز به خوانایی محتوای شما کمک می کند. مثلا می توانید نصف مقاله خود را به صورت صوتی در انتهای آن به کاربران خود ارائه دهید.

همچنین سعی کنید از فونتی مناسب در وب سایت خود استفاده کنید تا این قضیه باعث خستگی چشم کاربرانتان نشود. البته پیشنهاد می کنم از فونت زیبای ایران سنس استفاده کنید. رعایت تمامی این موارد به شما کمک می کند تا محتوایی خوانا برای کاربرانتان و مورد توجه گوگل تولید کنید.

افزایش مدت زمان ماندن کاربران در سایت با استفاده از دعوت به اقدام

شاید استفاده از CTA یا دعوت به اقدام را بیشتر در صفحه محصولات یا لندینگ پیج ها دیده باشید. البته منظور از دعوت به اقدام این است که از کاربر بخواهید تا کاری را انجام دهد که این دعوت به اقدام معمولا با استفاده از دکمه ها یا تصاویر جذابی باید انجام شود.

 

دقیقا با استفاده از این دکمه های جذاب می توانید مراحلی را طراحی کنید تا کاربر بیشتر در سایت شما بماند. مثلا اگر محصولات یا خدماتی مرتبط با مقالات خود ارائه می دهید خیلی بهتر است در مقالات خود با یک دعوت به اقدام جذاب از کاربران خود بخواهید وارد صفحه خدمات یا محصولات شما شوند.

افزایش مدت زمان ماندن کاربران در سایت با استفاده از لندینگ پیج های جذاب

سعی کنید در ساخت لندینگ پیج های خود کمی خلاقانه تر باشید. صفحات فرودی با دعوت به اقدام های رد نشدنی طراحی کنید. به عنوان مثال پاپ آپی طراحی کنید که در آن پیشنهاد ویژه ای به کاربر خود دهید. مثلا ۳۰ درصد تخفیف! البته سعی کنید این پیشنهاد را در بدو ورود به او ندهید یا حداقل اگر می خواهید این کار را انجام دهید طوری باشد که مزاحم او نشود. مثلا پاپ آپی که گوشه سایت ظاهر شود. برای اینکه شانس بیشتری برای ماندن کاربران در سایتتان داشته باشید  بهترین پیشنهاد این است که پاپ آپ های خود را هنگام خروج کاربران از سایتتان نمایش دهید.

No Comments

Post a Comment

Comment
Name
Email
Website