0
  • No products in the cart.
 

چگونه در کسب و کارهای اینترنتی رقبا را تجزیه و تحلیل کنیم؟

هلدینگ توسعه دهندگان | آموزش مجازی | اخذ ایزو | طراحی سایت > مجله توسعه دهندگان  > دیجیتال مارکتینگ  > چگونه در کسب و کارهای اینترنتی رقبا را تجزیه و تحلیل کنیم؟
کسب و کارهای اینترنتی

چگونه در کسب و کارهای اینترنتی رقبا را تجزیه و تحلیل کنیم؟

اگر رقبای خود را به درستی آنالیز نکنید و نفهمید پشت پرده کسب و کارشان چیست نمی توانید از آن ها سبقت بگیرید. آنالیز رقبا در همه کسب و کارها مهم است. هنگامی که رفتار رقبای خود را مورد بررسی قرار می دهید اطلاعات زیادی بدست خواهید آورد. همین اطلاعات ارزشمند باعث می شود کسب و کار اینترنتی شما را تحول پیدا کند. در ادامه با مجله توسعه دهندگان همراه باشید.

روش های تجزیه و تحلیل رقبا در کسب و کارهای اینترنتی

با شناختن رقبای خود درکسب و کارتان از بقیه از آنها پیشی بگیرید،با آنالیز رقبا اطلاعات زیادی درمورد کسب و کار خود بدست می آورید و باید بدانید که یکی از نکات مهم در راه اندازی کسب و کار آنلاین شناخت رقبای خود در حوزه کاری خود است.روش های زیادی برای شناخت رقبا در کسب و کار های آنلاین وجود دارد مثل تحقیق در اینترنت و … که در ادامه ی این مطلب به بهترین روش های تجزیه و تحلیل رقبا در کسب و کارهای اینترنتی می پردازیم.

جستجو در گوگل

یکی از روش های تجزیه و تحلیل رقبا در کسب و کارهای اینترنتی جستجو در گوگل است.با جستجوی کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کار خود در گوگل به راحتی می توانید بفهمید که چه افراد یا شرکت های در زمینه شما برند هستند و در سطح حرفه ای فعالیت می کنند. وب سایت هایی که در صفحات اول گوگل دیده می شوند معمولا شرکت هایی معتبر هستند که در نتیجه چندین سال فعالیت حرفه ای اکنون به این رتبه دست پیدا کرده اند.جستجوی کلیدواژه های مرتبط یک فایده دیگر نیز برای شما خواهد داشت: اگر شما محصولات خود را از یک عمده فروش دریافت می کنید می توانید ببینید که افراد دیگری حاضرند محصولات را برای شما تامین کنند. بررسی قیمت ها و خدمات آنها ممکن است برای کسب و کار شما مفید باشد.

شناخت رقبا از طریق شبکه های اجتماعی

یکی از روش های تجزیه و تحلیل رقبا در کسب و کارهای اینترنتی از طریق شبکه های اینترنتی است.همان طور که می دانید با وجود گسترش بیش از حد شبکه های اجتماعی، امروزه این شبکه ها نقش اساسی در کسب و کار ها دارند .برای این کار بررسی کنید ببینید رقبای شما بیشتر در کدام شبکه های اجتماعی فعالیت می کنند و دلیل آن را آنالیز کنید، نظرات مشتریانشان را بخوانید و ببینید چند درصد از مردم از محصولاتشان استفاده می کنند، مثلا در شبکه اینستاگرام خود چه پست هایی منتشر می کنند و از چه روش هایی برای جذب فالوئر استفاده می کنند آیا مطالبی غیر از کسب و کار خودشان هم منتشر می کنند و آیا این مطالب برای کاربران سرگرم کننده است و در آخر از همه ی اینها الهام بگیرید و تلاش خود را در این زمینه بیشتر کنید تا از رقیبان خود سبقت بگیرید.

کسب و کارهای اینترنتی

بررسی لینک سازی رقبا از طریق ابزار researchtools

ابزار researchtools که مربوط به سایت moz.com است، این امکان را به شما می دهد که به راحتی مطلع شوید رقبای شما در چه سایت هایی لینک سازی می کنند. شما از این طریق می توانید ایده های خوبی در مورد روش های لینک سازی رقبای خود بدست آورید. کافیست دامنه سایت مورد نظر خود را در بخش URL تایپ نمایید.

از مشتریان خود سوال کنید

اغلب مشتریان شما به خوبی با رقبای شما نیز آشنایی دارند. می توانید مستقیما با آنها مذاکره کنید و اطلاعاتی را درباره سایر رقبای شما که از آنها خرید می کرده اند، دریافت کنید. در فضای وب می توانید به صورت ایمیل و یا پرسشنامه های تحت وب این کار را انجام دهید. همچنین می توانید برای تشویق آنها به این کار برای آنها کد تخفیف در نظر بگیرید

به صفحه درباره ما و تماس با ما سر بزنید

هر وبسایت دارای یک صفحه درباره ما می باشد. شما برای آنالیز وضعیت رقبای خود حتماً باید به این صفحه سر بزنید. بررسی این صفحه اطلاعات مفیدی را از سابقه فعالیت ها و اهداف پیش روی رقبایتان در اختیار شما قرار می دهد. شما با بررسی این صفحه متوجه می شود که رقبایتان چگونه خودشان را به مخاطبان معرفی می نمایند.همچنین لازم است که با رقبای خود تماس بگیرید. از این طریق می توانید به صورت مستقیم به عنوان یک کاربر تمام سوالات و ابهامات خود را درباره آنها برطرف نمایید.

در خبرنامه سایت رقبای خود عضو شوید

شما با عضویت در خبرنامه سایت های رقیب می توانید از کمیت و کیفیت ایمیل های ارسالی توسط آنان مطلع شوید. در بسیاری از سایت ها رویه به این صورت است که پس از عضویت در خبرنامه سایت یک هدیه رایگان برای شما ارسال می شود. شما از این طریق می توانید اطلاعات خوبی از روش های تبلیغاتی رقبا بدست آورید.

بررسی سایت رقبا توسط ابزار gtmetrix

ابزار gtmetrix از سرویسهای دو شرکت گوگل و یاهو است که به بررسی و تحلیل دقیق وبسایت ها میپردازد. شما از طریق این ابزار به راحتی می توانید اطلاعات مهم و حیاتی مانند میزان بهینه سازی تصاویر،سرعت بارگذاری سایت،  کمینه بودن اندازه درخواست‌ها،  ساختار کدهای جاوا اسکریپت ،بررسی ساختار کدهای HTM و CSS،و … را به همراه راهکار بهبود آنها بدست آورید.استفاده از این ابزار کار آسانی است و از طریق آن به راحتی می توانید بعضی از اشکالات فنی سایت تان و سایت های رقیب را پیدا کنید.

No Comments

Post a Comment

Comment
Name
Email
Website