0
 • No products in the cart.
 

کتاب صوتی و PDF تمرین نیروی حال اثر اکهارت توله

تمرین نیروی حال اثر اکهارت تول

کتاب صوتی و PDF تمرین نیروی حال اثر اکهارت توله

کتاب صوتی و PDF تمرین نیروی حال اثر اکهارت توله:

یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های معنوی، کتاب «تمرین نیروی حال»  است که در سال 1997 منتشر شد. نویسنده این کتاب اکهارت توله است که معلم معنوی شناخته‌شده‌ای است که شهرت او به خاطرآموزه‌های معنوی او است. وی در این کتاب آموزش مفاهیم بخشش و مراقبه را توضیح داده  و زندگی در لحظه حال را توصیه می‌کند. در ادامه با مجله توسعه دهندگان همراه باشید.

 

اکهارت توله در بخشی از کتاب تمرین نیروی حال می‌گوید: «من هیچ‌چیزی ندارم که به شما یاد دهم، فقط می‌خواهم متوجه ظرفیت‌های درونی خود شوید و ببینید بر چه گنجی نشسته‌اید» تاکید او بر شناخت خود در جمله‌های دیگری از این کتاب نیز مشخص می‌شود مانند: «هوایی را که به درون بدن تو وارد و خارج می‌شود احساس کن» او در این کتاب به ضرورت توجه بر لحظه حال می‌پردازد برای مثال در این جمله از کتاب: «لحظه حال تنها واقعیتی است که باید با آن مواجه شوی، تو همواره با لحظه حال طرف هستی، نه آینده، تو هرگز با آینده طرف نمی‌شوی.» تاکید دارد که هیچ آینده و گذشته‌ای اهمیت ندارد و برای رسیدن به آرامش تنها این لحظه که در آن زندگی می‌کنی اهمیت می‌یابد.

مفاهیم مطرح‌شده در کتاب صوتی تمرین نیروی حال

توله در این کتاب به شعور گسترده جهانی، بخشش، مراقبه، تقویت نیروی حال، آرامش درونی و راهکارهای معنوی در زندگی روزمره می‌پردازد. در فهرست این کتاب مشاهده می‌کنیم که هر بخش با عناوین دست‌یابی به نیروی حال، روشن‌بینی، منشا ترس، ورود به حال، زدودن نا آگاهی، زیبایی در سکون حضور می‌شکفد، رابطه، تمرین معنوی، زدودن بدن دردمند، از روابط معتاد گونه تا روابط روشن‌بینانه، پذیرش و تسلیم، پذیرش حال و تبدیل بیماری به روشن‌بینی شرح و بسط داده‌شده است. اکهارت توله در این کتاب به شرح روش‌هایی برای تقویت روحیه زندگی در لحظه می‌پردازد. او راهکارهایی برای مراقبه و تقویت نیروی حال ارائه داده و زندگی در لحظه حال را برای تجربه قلمرو وجود توصیه می‌کند. این قلمرو در واقع جایگاهی پر از شادی، نشاط و آرامش است که با زندگی درون آن عشق و راز زندگی به دست می‌آید.

مفهوم بی‌زمانی و آرامش درون در کتاب تمرین نیروی حال

کتاب صوتی تمرین نیروی حال راهکارها و روش‌هایی برای زندگی روزمره ارائه می‌دهد که با به‌کارگیری آن آرامش در زندگی فرد برقرار می‌گردد. استفاده از مفاهیم اصلی نیروی حال به انسان در درک شعور فراگیری که در جهان برقرار است یاری می‌رساند. آرامش حقیقی در درک آزادگی نهفته است و آزادی با پذیرش این نکته که فکر هر فرد در شعور عظیم جهان نقطه کوچکی است آغاز می‌گردد. ماورای ذهن انسان، در شعور جهانی که همه مفاهیم نیک مانند زیبایی و عشق در آن قرارگرفته است مرحله‌ای وجود دارد که انسان می‌تواند آرامش درونی را در آن دریابد.

درک زمان حال چیست؟ زندگی در لحظه یا بی‌زمانی منشا نوعی آگاهی است که روح موجود در انسان و اشیا را از بین نمی‌برد. آگاهی نهفته در بی‌زمانی روح مقدس زندگی را در بر دارد، همچنین دربرگیرنده عشق و احترام نیز هست. زندگی در لحظه و درک بی‌زمانی انسان را به راز زندگی نزدیک‌تر می‌کند.

اکهارت در کتاب صوتی تمرین نیروی حال روش بیدار شدن از زندگی پررنج و تاریکی‌ها را آموزش می‌دهد. بسیاری از ما به زندگی در افکار تاریک و رنج بردن از آن عادت کرده‌ایم. آموزه‌های این کتاب راه رهایی از این درد را نشان داده و مسیر بیرون آمدن از زندان ذهن را روشن می‌کند. این کتاب بعد جدیدی از آگاهی را نمایش می‌دهد که فراتر از افکار وجود داشته و شعور مطلق نام‌گرفته است. در برخی آموزه‌های معنوی این شعور فراتر از ذهن، مسیح درون یا ذات بودائی نامیده شده‌اند. اکهارت در کتاب تمرین نیروی حال راه، رسیدن به این بعد از آگاهی که رهایی‌بخش است و انسان را از رنج به‌سوی آرامش سوق می‌دهد را می‌آموزد.

راهکار زندگی معنوی با کتاب تمرین نیروی حال

کتاب صوتی تمرین نیروی حال به موفقیت عظیمی دست‌یافته است، این کتاب به بیش از سی زبان دنیا ترجمه‌ شده‌است. موضوعات این کتاب شامل پرسش و پاسخ‌های معنوی، ارائه راهکارهای معنوی و توجه به معنویت در زندگی است. درون‌مایه اصلی کتاب، تمرین نیروی حال و توجه به بخش‌هایی از زندگی است که از چشم انسان مدرن دور مانده است. این کتاب اصول و مفاهیمی را گوشزد می‌کند که ورای ذهن انسان قرار دارد و در دایره ماوراءالطبیعه یا معنویت قرار می‌گیرد.

روشن‌بینی یکی از راهکارهای توله برای زندگی در آرامش است، روشن‌بینی که در کتاب تمرین نیروی حال از آن صحبت شده است آگاهی مجدد از وجود است. ارتباط با شعوری فراگیر و جاوید که منجر به شناخت حقیقی فرد از خویش می‌شود را روشن‌بینی می‌نامند. روشن‌بینی حالت شناخت احساسی است که به درک وجود و ماندن در آن در عین سرخوشی منجر می‌شود. روشن‌بینی در مسیر زندگی معنوی به دست می‌آید و دستاوردی فرا انسانی است.

 

یکی از دیگر موضوعات مطرح ‌شده در کتاب تمرین نیروی حال، آرامش درون است. توله رمز آرامش درون را سکوت ذهن می‌داند. به نظر او بزرگ‌ترین مانع آرامش زندگی صدای متناوب ذهن است، انسان از فکر خود  و صدای بی‌وقفه ذهن رنج می برد و لازم است این همهمه و خود توهمی ذهنی را برای رسیدن به قلمرو وجود و درک آرامش درونی خاموش‌کند.


دانلود رایگان پادکست

پادکست رایگان تمرین نیروی حال اثر اکهارت توله:


دانلود رایگان PDF

کتاب الکترونیکی PDF رایگان تمرین نیروی حال اثر اکهارت توله:

حجم دانلود: 56 صفحه – 8.79Mb

پسوند فایل: PDF

لینک دانلود : برای دانلود کلیک کنید.

2 Comments
 • لیلی طاها
  پاسخ
  Posted at 9:09 ق.ظ, 22/05/2020

  با تشکر فراوان از گذاشتن این گنج بزرگ و دادن آگاهی به ما..
  اما ای کاش خانم گوینده کمی آرام و با مکث صحبت می‌کرد چراکه همه صحبت‌ها جای تفکر و تامل دارد.

 • Amir
  پاسخ
  Posted at 11:44 ق.ظ, 12/06/2020

  نمیدونم چطور باید بخاطر زندگی جدیدی که به لطف شما پیدا کردم ممنون باشم.
  در جایی خواندم کسانی که پاره های روح خویش را برای التیام به دیگران میبخشند از همه به خدا شبیه ترند.
  همانند شما که بدون هیچ چشم داشتی این گنج گرانبها رو در اختیار عموم قرار داده اید…ای کاش کسانی که سَرسَری از کنار این پست میگذرند به ارزش واقعی اون پی میبردند.
  من امروز به آرامشی رسیدم که هشت ساله به دنبال اون از این مطب روانشناسی به اون مطب میرفتم و البته هرگز نتیجه هم نمیگرفتم.
  باورم نمیشه که راهکار مشکلاتم رو اینجا به صورت مجانی یافتم.
  دستبوس و ارادتمند شما امیر

Post a Comment

Comment
Name
Email
Website