0
  • No products in the cart.
 

کراس اور الکتریکی سینگولاتو is6 رونمایی شد

کراس اور الکتریکی سینگولاتو1 is6 رونمایی شد

کراس اور الکتریکی سینگولاتو is6 رونمایی شد

به نقل از سرپوش –  تقریبا غیرممکن است که این روزها خبری از تولید خودروی جدیدی در چین شنیده نشود؛ هر روز شاهد هستیم که بازار خودروی چین خود را برای ورود یک محصول جدید آماده می‌کند، در حالی‌که تعداد برندهای خودروساز نیز افزایش قابل‌توجهی یافته‌اند. بدون شک می‌توان گفت که نمایشگاه خودروی پکن ۲۰۱۸ در حال حاضر به فرصتی عالی برای خودروسازان محلی تبدیل شده است تا محصولات جدید خود را ارائه دهند. آخرین خودروی قابل توجه در این نمایشگاه، کراس‌اور سینگولاتو iS6 است که طی روزهای گذشته از آن رونمایی شد.

 

سینگولاتو (Singulato) برندی جدید متعلق به خودروساز چینی ژیچه اتو (Zhiche Auto) محسوب می‌شود، که در سال ۲۰۱۴ تاسیس شد و مقر آن در پکن قرار دارد. پس از معرفی یک خودروی مفهومی در چند سال پیش، سینگولاتو در نمایشگاه‌های خودروی داخلی از کراس‌اور iS6 رونمایی کرد، که یک خودروی کاملا الکتریکی با ایده‌هایی جالب و نشانه‌هایی از کلاس مینی‌ون است.

 

با استفاده از درهای قیچی‌مانند و دستگیره‌های بازشونده به سمت بیرون، این کراس‌اور یک خودروی معمولی به نظر نمی‌رسد. کراس‌اور سینگولاتو iS6 به لطف چراغ ترمز عقب پیوسته خود، بسیار جالب توجه است، در حالی که چراغ‌های جلو ما را به یاد خودروی رنج‌رور می‌اندازد. سینگولاتو iS6 با ۴.۹ متر طول، بسیار بزرگ به نظر می‌رسد و دارای فاصله محوری آن نیز ۲.۹۶ متر اعلام شده است.

 

هنگامی که به سمت داخل کابین حرکت می‌کنید، چیزهای بیش‌تری وجود دارند که باعث جذابیت کراس‌اور سینگولاتو iS6 می‌شوند. اولین چیزی که جلب توجه می‌کند، سیستم اطلاعاتی و سرگرمی غول‌پیکر خودرو است که در نگاه اول حس احترام هر بیننده‌ای را برمی‌انگیزد. این سیستم مجهز به صفحه نمایش لمسی ۱۵.۶ اینچی با قابلیت گردان است، بنابراین می‌توان از آن در هر دو حالت افقی و عمودی استفاده کرد. پنل ابزار دیجیتال در جلوی راننده نمایشگری به طول ۱۲.۳ اینچ دارد که در ترکیب با صفحه نمایش هدآپ ۱۶.۴ اینچی بسیار فوق‌العاده است؛ اگرچه این صفحه نمایش بزرگ است، اما هنوز هم در مقایسه با صفحه نمایش ۲۴ اینچی HUD هدآپ مورد استفاده در لکسوس LS کوچک به شمار می‌رود.

 

کراس‌اور سینگولاتو iS6 دو موتور الکتریکی به عنوان سیستم محرکه خودرو عرضه می‌کند که در مجموع خروجی معادل ۳۴۹ اسب بخار قدرت و گشتاور لحظه‌ای (آنی) ۵۸۰ نیوتن‌متر دارد. این کراس‌اور الکتریکی طبق چرخه جدید رانندگی اروپا (NEDC)، می‌تواند با یک بار شارژ، شعاع حرکتی تا ۴۰۰ کیلومتر ارائه دهد که برای خودرویی در این کلاس بسیار عالی است. کراس‌اور الکتریکی سینگولاتو iS6 در دو تیپ پنج و هفت صندلی عرضه خواهد شد و از ۱۲ پورت USB پشتیبانی می‌کند؛ این در حالی است که خودروساز چینی می‌گوید این خودروی الکتریکی به فناوری خودران با سطح ۲ خودمختاری نیز تجهیز می‌شود. البته گفته شده که سطح ۳ خودمختاری نیز تا اواخر امسال به قابلیت‌های کراس‌اور الکتریکی سینگولاتو iS6 افزوده خواهد شد.

 

علاوه بر درهای قیچی‌مانند، یکی دیگر از ویژگی‌های مشترکی که کراس‌اور سینگولاتو با محصولات رولزرویس دارد، سایبان نصب‌ شده روی در خودروی الکتریکی است که در اشکودا ساپرب (Skoda Superb) نیز یافت می‌شود. سینگولاتو قصد دارد پس از عرضه کراس‌اور الکتریکی iS6، از یک MPV مخصوص با نام iM8 رونمایی کند که قرار است تا پایان دهه کنونی (سال ۲۰۲۰) وارد بازار شود.

 

تمایل مشتریان در بازار جهانی به سمت خرید خودروهای شاسی‌بلند و کراس‌اور، باعث شده است تا تعداد زیادی از محصولات در این کلاس عرضه شوند. علاوه بر این، سیاست‌های محیط زیستی با تمایل به کاهش آلاینده‌ها باعث شده است تا خودروسازان چینی به دنبال عرضه محصولات بیش‌تری مجهز به سیستم محرکه الکتریکی باشند.

 

 

 

No Comments

Post a Comment

Comment
Name
Email
Website