0
 • No products in the cart.
 

10 اصل که در ارتباط با مشتری باید رعایت کنید

ارتباط با مشتری

10 اصل که در ارتباط با مشتری باید رعایت کنید

حل  کردن مشکلات مشتری به این منظور است که منافع او را به منافع گروه مقدم بشمارید و منافع گروه را نیز به منافع خود ترجیح دهید. فراموش نکنید که هدف این نیست که مشتریان را راضی کنید بلکه آنها را باید خوشحال نگهدارید. به جهت حل کردن مشکلات مشتری باید 10 اصل را که در زیر ذکر کرده ایم، رعایت کنید. در ادامه با مجله توسعه دهندگان همراه باشید.

 1. تلاش کنید هرچه سریع تر توجه مشتری را از راه درست به خودتان جلب کنید. این را بدانید که وقت طلاست، پس وقت خودتان و مشتری تان را بیهوده تلف نکنید.
 2. خودتان را برای تعامل با مشتریان، به طوری که آنها بخواهند، آماده کنید و به خاطر بسپارید که طبیعتا مشتریان نیز ترس ها، رویاها و آرزوهای خاص خودشان را دارند.
 3. به حل مشکلات مشتریان خود بپردازید و این کار را برای موفقیت آنها انجام دهید نه به خاطر منافع خودتان.
 4. با استفاده از نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتریان، اطلاعات مشتری خود را ثبت نموده و هربار در زمان تماس به اطلاعات آنها رجوع کنید. از اطلاعات مشتریان فقط برای برقراری ارتباط با خودشان استفاده کنید.
 5. نظر مشتریان تان را جویا شوید و به آنها رسیدگی کنید. به یاد داشته باشید که عدم وجود شکایت و اعتراض از سوی آنها نشانه بی نقص بودن کار شما نیست. برای پیشرفت کارتان از مشتری ها کمک بگیرید.
 6. اشتباهات خود را بپذیرید و سعی کنید شرایط را بهبود بخشید. نحوه برخورد شما با اشتباهاتتان شما را از رقبا جدا می کند.
 7. برای حل مشکلات مشتریان راه حل ارائه دهید و با آنها در تماس باشید.
 8. مشتریان با پرداخت پول مشکلی ندارند آنها از اینکه حس کنند برایشان اهمیتی قائل نیستید، عصبی می شوند. پس قیمت گذاری ها و تخفیف های خود را صریح، واضح و منصفانه بیان کنید.
 9. امکان لغو خرید را برای مشتریان فراهم کنید. برای نگهداشتن مشتری سعی بیهوده نکنید، اگر قرار باشد کسی مشتری شما شود، دیر یا زود این اتفاق خواهد افتاد.
 10. ارزیابی سالانه داشته باشید و عملکرد خود را توسط مشتریان تان بسنجید.

باید این مطلب را ذکر کنیم که رشد مشتری، باعث رشد کسب و کار شما خواهد شد. پس برای موفق شدن در کسب و کارتان تلاش کنید. این روزها مشتریان قدرت بسار زیادی دارند. آنها برای کالای شما از طریق دهان به دهان تبلیغ میکنند و در ازای دریافت کردن خدمات بیشتر، پول بیشتر و بهتری خرج می کنند.

No Comments

Post a Comment

Comment
Name
Email
Website