0
  • No products in the cart.
 

10 نکته ای که در دوران کسب و کار نمی آموزید

کسب و کار

10 نکته ای که در دوران کسب و کار نمی آموزید

مطالبی که در دوره های آموزشی کسب و کار ارائه می شود بیشتر بر برنامه ریزی و استراتژی تاکید دارند و این را بدانید که همه چیز قابلیت آموزش در این دوره هارا ندارد. بسیاری از نکات را شما باید با تجربیات شخصی بیاموزید و برخی از آنها از طریق آزمون و خطا بدست می آیند. در ادامه برای مرور 10 مورد از درس هایی که در این دوره ها نمی آموزید، با مجله توسعه دهندگان همراه باشید.

1 ایجاد روابطی که به پیشرفت کار شما کمک می کنند

خیلی مهم است که بدانید به چه چیزی نیاز دارید. شما در کار خود پیش از هر چیزی نیازمند گسترش روابط هستید تا بتوانید با افراد زیادی آشنا شده و آنها را ملاقات کنید.

2. ارتباطات خود را حفظ نمایید

اینکه روابط جدید ایجاد کنید بسیار مهم است اما اینکه بتوانید این روابط را حفظ نمایید اهمیت بیشتری دارد. برای این کار، بهتر است از نرم افزارهای مدیریت ارتباط با مشتریان استفاده کنید تا ارتباط خود را با مشتریانتان حفظ نمایید. این روابط موجب دلگرمی شما می شوند و بازدهی کارتان را بالا می برند.

3. هر تعامل یک مذاکره است

ممکن است در دوره های کسب و کار، استراتژی های مربوط به مذاکره را بیاموزید اما انجام آنها در دنیای واقعی بسیار متفاوت است. هر ارتباطی که شما با افراد مختلف برقرار می کنید، یک مذاکره محسوب می شود پس سعی کنید تمام مذاکرات خود را به خوبی به پایان برسانید.

4. چگونه بهترین افراد را استخدام کنید

کارآفرینان به دنبال بهترین افراد برای تیم خود هستند و مدیران منابع انسانی مسئولیت مصاحبه با این افراد را برعهده دارند. آنها باید افراد مناسب برای کسب و کار شما را انتخاب کنند. این انتخاب به فرمول خاصی نیاز ندارد و به فعالیت شما وابسته است.

5. نحوه ارتباط با مشتریان اهمیت دارد

حفظ ارتباط با مشتریان حتی بعد از فروش محصول، بسیار اهمیت دارد. سعی کنید مهارت گوش دادن به مشتری را تمرین کنید زیرا این مهارت در حفظ ارتباط با آنها کاربردی است.

ارتباطات

6. چگونه انتظارات واقع بینانه در مشتری بوجود بیاوریم

به تعهدات خود پایبند باشید تا اعتماد مشتری را جلب کنید. فراموش نکنید که برای رسیدن به موفقیت باید برنامه ریزی واقع بینانه داشته باشید و با مشتری شفاف برخورد کنید.

7. هدف تعیین کنید

گاهی شما می دانید که از راه اندازی کسب و کار خود چه می خواهید، اما راهی برای رسیدن به آن در نظر نگرفته اید. شما باید در همان اول راه هدف خود را تعیین کرده و آن را دنبال کنید. این کار باعث می شود شما مسئولیت پذیرتر، مطمئن تر و پاسخگو باشید. همچنین موجب هماهنگی بیشتر بین اعضای تیم خواهد شد.

8. خلاق باشیم

ایده های شما و راه هایی که برای رقابت در بازار انتخاب می کنید، اهمیت بسیار زیادی دارند. خلاقیت در اکثر مواقع به معنی کشف خود است.

سعی کنید ایده پردازی را تمرین کنید و برای دستیابی به اهدافتان راه های خلاقانه بدست آورید. فراموش نکنید که یک کارآفرین موفق، جهان را با ذهن باز و کنجکاو خود نگاه می کند.

9. مشکلات خود را حل کنید

سعی کنید مدل مناسب کسب و کار خود را پیدا کنید. ایرادات کارتان را برطرف سازید و برای تمام فعالیت های خود برنامه داشته باشید تا بتوانید در مواقع ضروری، واکنش مناسب نشان دهید.

10. تجربه واقعی ایجاد کنید

مطالعه ی خود را بالا ببرید ، دوره های مختلف ثبت نام کنید، اما یادتان باشد که هیچ چیز مثل تجربه واقعی مسائل در زندگی شخصی نیست. گاهی راه موفقیت این است، کتاب ها و نوشته هارا کنار بگذارید و از دنیای واقعی تجربه کسب کنید. دنیای واقعی پر از برد و باخت ، پر از شکست و پیروزی ست و مانند یک کلاس درس میتواند کارآمد باشد.

 

No Comments

Post a Comment

Comment
Name
Email
Website