0
  • No products in the cart.
 

با این 20 روش فوق العاده CTA خود را بهتر کنید

با این 20 روش فوق العاده CTA خود را بهتر کنید

با این 20 روش فوق العاده CTA خود را بهتر کنید

به چه روش هایی میتوان سودهی شرکت را از طریق سایت افزایش داد؟ در اصل نیمی از مبارزه، افزایش دادن ترافیک وب سایت است. شما می توانید ماه های زیادی را وقت صرف دو برابر کردن وب سایتتان بکنید، اما در صورتی که پیشنهادات جذابی نداشته باشید و نتوانید CTA های اثر بخشی طراحی کنید و کمپین های مفید برای پیدا کردن سرنخ نداشته باشید،هیچوقت نمیتوانید روشی برای تبدیل ترافیک وبسایت خود به سرنخ ها و سود آوری پیدا کنید. در ادامه با مجله توسعه دهندگان همراه باشید.

1- بهبود وضعیت Call-To-Action شما

جایی که برای CTA در نظر می گیرید باید به گونه ای باشد که نیاز به اسکرول کردن صفحه وجود نداشته باشد. تحقیقات نشان می دهد، هر چیزی که در نیمه پایین صفحه سایت شما باشد، 50 درصد کم تر دیده می شود. توجه به این نکته می تواند تاثیر زیادی روی افزایش سرنخ های ناشی از وب سایت شما داشته باشد.

2- درباره پیشنهاداتتان به شدت شفاف باشید

درباره پیشنهاداتی که در CTA ها می دهید خیلی واضح و مشخص صحبت کنید. اگر شما قصد راهنمایی رایگان دارید، بگویید ” دانلود راهنمای رایگان برای#” اگر شما میزبان یک وبینار رایگان هستید، بگویید ” ثبت نام در وبینار رایگان # ” چیزی که در “#” قرار می گیرید باید به دقت در مورد مزایای دریافت این پیشنهاد توضیحات بدهد…این کار خیلی موثرتر و مفید تر و البته مودبانه تر از ” همین الان دانلود کن ” یا ” گرفتن مقالات رایگان ” است… این ها به تنهایی کافی نیستند.

3- استفاده از تصاویر به جای متن

تحقیقات نشان می دهند تصاویر بیش تر از متن ها در صفحات دوام میاورند و جلب توجه می کنند. به علاوه، استفاده از تصاویر به شما اجازه می دهد تا چیزهایی که با نوشته ها نمی توانید به مخاطب بفهمانید را بیان کنید.

4- استفاده از رنگ هایی که با رنگ های اصلی سایت کنتراست ایجاد کند

ممکن است گرافیست سایت شما با این قضیه موافق نباشد، اما اگر CTA شما در تضاد با رنگ های وب سایت شما باشد، تاثیر و ماندگاری بیشتری خواهد داشت. شما می خواهید چشم های زیادی CTA شما را ببینند و همراهی کنند، پس از رنگ های متضاد استفاده کنید

5- CTA خود را به یک صفحه ی دیگر لینک کنید

از این قضیه اطمینان حاصل کنید که همه CTA هایتان به صفحه ای متصل هستند و هیچکدام از آن ها لینک های خراب ندارند. یک CTA که به یک لینک خراب متصل باشد می تواند همه ی برنامه های شما را خراب کند.

6- CTA ها را در صفحات مناسب و مرتبط قرار دهید

ممکن است شرکت شما چند محصول یا خدمات مختلف داشته باشد. شما باید برای هر کدام از آن ها به صورت جداگانه، CTA مرتبط طراحی کنید و هم چنین هر CTA را در صفحه ی مرتبط با محتوای خودش قرار دهید.

7- اضافه کردن CTA ها به هر پست بلاگ

زمانی که شما محتوا جدیدی برای بلاگتان ساختید، باید یک پیشنهاد که بیشترین ارتباط با پست شما را دارد در آن قرار دهید و سپس یک CTA طراحی کنید تا مخاطبین به صفحه فرود آن پست منتقل شوند. پیشنهاداتی مانند E-book, Webinar و راهنماها می تواند خیلی موثر باشد. زیرا مردم پست های شما را می خوانند و بنا به اطلاعاتی که دریافت می کنند، مایل به دریافت اطلاعات بیشتر و مرتبط هستند.

چطور Landing Page(صفحات فرود) بهتری داشته باشیم؟

8- عنوان صفحات فرود را با CTA هماهنگ کنید

پیام اصلی عنوان صفحه فرودتان را با CTA آن صفحه در ارتباط نگه دارید. اگر افراد برای یک پیشنهاد روی یک CTA کلیک کنند و چیز دیگری ببینند، اعتماد آن ها را از دست داده اید. هم چنین عنوان اشتباه می تواند آن را گیج کند و آن ها احساس کنند به صفحه ی اشتباهی آمده اند.

9- درباره چیزی که پیشنهاد می دهید به شدت صادق و شفاف باشید

این بزرگ ترین اشتباهیست که صفحات فرود انجام می دهند. مردم اکثرا به دنبال چیزی می گردند و آن پیشنهاد را از طریق عنوان پیدا می کنند. اما بعد متوجه می شوند در واقع چیز دیگری به آن ها پیشنهاد شده است. پس بهتر است از ابتدا صادقانه بگویید چه چیزی برای عرضه قرار داده اید.

با این 20 روش فوق العاده CTA خود را بهتر کنید

10- وضعیت فرم ها را بهبود ببخشید

درست مانند زمانی که CTA ها را در نیمه بالایی صفحه قرار می دهید، قرار دادن فرم ها در نیمه ی بالایی صفحات نیز کار درستی است. با این روش هیچکس گیج نمی شود و افراد برای دستیابی به پیشنهاد شما نیاز به پر کردن فرم دارند.

11- فرم ها را تا جاییکه می توانید ساده نگه دارید

منظور سادگی همیشه کوتاه بودن نیست…چیزی که شما در فرم هایتان از افراد می پرسید، باید اطلاعاتی باشد که تیم فروشتان نیاز دارد تا بتواند برای فروش بیشتر از آن ها کمک بگیرد. این اطلاعات می تواند شامل فیلترهای معروف مانند، سن و جنس و محل سکونت و شماره تماس و ایمیل و …. باشد. باقی اطلاعات در اولویت نیستند

12- استفاده از تصاویر برای نمایش پیشنهادات

صفحات فرود شما شاهکارهای تصویری زیادی ندارند، اما باید طراحی و تجربه کاربری شما به شکلی باشد که کاربران بتوانند بهترین پیشنهاد را بدهد. از تصاویر ساده و جذاب استفاده کنید و مخاطبین را ترغیب به پیشنهاداتتان کنید

13- بر روی مزیت های پیشنهادیتان تاکید کنید

مزیت های پیشنهادی که داده اید را برای کاربران توضیح دهید. یادتان نرود که این کار را در چند بند کوتاه توضیح دهید و زیاده گویی نکنید. عنوان این پیشنهاد بسیار مهم است. بهتر است صمیمی و نکته دار بنویسید تا کاربران ترغیب به باز کردن آن شوند.

14- از بین بردن لینک ها و مسیرها برای حفظ تمرکز

زمانیکه وارد یک صفحه می شوید، کلیدهای زیادی برای دستیابی به اطلاعات پیش روی شما قرار می گیرد. شما نباید با این کلید ها و لینک های اضافی حواس کاربران را پرت کنید تمرکز آن ها را کاهش دهید. وجود صفحاتی برای تشکر کردن از مشترکین بعد از ثبت نام می تواند فرصتی برای بازگشت مجدد مشترکین باشد.

چطور پیشنهادات بهتری داشته باشیم؟

15- مطمئن شوید که پیشنهادتان قانع کننده هستند

پیشنهاد شما باید جواب این سوال را بدهد ” چه فایده ای برای من دارد؟ ”
چیزهایی مثل روزنامه ها و مجلات و فیلم ها صرفا تبلیغاتی هستند و به میزان کافی قانع کننده نیستند. اما وبینارها، راهنماها و کتاب های الکترونیکی کاملا قانع کننده هستند زیرا آن ها وطیفه خودشان را انجام می دهند. متوجه این تفاوت هستید؟

16- قرار دادن لینک بازگشتی به سایت خودتان در بسته های پیشنهادیتان

اگرچه تولید سرنخ ابزار خیلی قدرتمندی است، راهی برای سرنخ هایتان را قرار دهید تا بتوانند مجددا شما را پیدا کنند. مخصوصا زمانیکه مدت ها ایمیل و یا دیگر پیشنهادات شما در میان انبوه پیام های دریافتیشان گم شده است. هم چنین ممکن است آن ها محتواهای شما را با دیگران به اشتراک بگذارند. پس حتما زمینه ای را فراهم کنید تا آدرس های ارتباطی شما در محتواهایتان موجود باشد.

17- نوشته هایتان را مختصر و مفید نگه دارید

مختصر و مفید بودن یک نکته مهم است. اینکه بتوانید با حجم کمی از نوشته ها اطلاعات کاملی به مخاطبین بدهید هنر بزرگی است. پس تا جاییکه می توانید مختصر و مفید اطلاعات بدهید.

چگونه تولید سرنخ بهتری داشته باشیم؟

18- درباره پیشنهاداتی که می دهید بسیار شفاف باشید

این مساله را چندبار تکرار کردم به یک دلیل : این اشتباه را بارها و بارها دیده ام درحالی که می توان آن را به راحتی اصلاح کرد. همیشه صادق و شفاف باشید. ایمیل هایتان را کوتاه و لذت بخش نگه دارید. به جای مقدمه چینی های بی دلیل و خسته کننده، در یک یا دو پاراگراف شرکتتان را معرفی کنید و سپس اهداف خود را از ارسال ایمیل به آن ها توضیح دهید.

19- جلب توجه در نوار عنوان

نوار عنوان مطمئنا مهم ترین بخش در کمپین های تولید سرنخ است. بدون یک عنوان جلب توجه کننده، مردم دلیلی برای باز کردن ایمیل ها و خواندن آن ها پیدا نخواهند. خیلی واضح و مشخص بگویید آن ها از خواندن ایمیل چه سودی میبرند؟

چگونه کمپین های بهتری داشته باشیم؟

20- اندازه گیری کنید و امتحان کنید، امتحان کنید

همه چیز می تواند بر روی سایت شما تست شود. به عبارتی دیگر  نرخ تبدیل های شما را می تواند افزایش دهد. یک CTA در صفحه اصلی به مدت یک ماه و تغییر آن به یک CTA دیگر برای ماه بعد، روشی مناسبی برای پیدا کردن بهترین مسیر برای معرفی پیشنهادات شما است. انجام چندین باره این کار می تواند باعث تاثیر گذاری مثبتی بر روند کمپین های شما شود. در صورتی که نرخ تبدیل صفحات فرود شما کم شده است، فرم های ثبت نام خود را در نیمه بالایی صفحه بگذارید.

No Comments

Post a Comment

Comment
Name
Email
Website