0
  • No products in the cart.
 

7 دلیل مهم برای استفاده از تبلیغات گوگل ادوردز

گوگل ادورز

7 دلیل مهم برای استفاده از تبلیغات گوگل ادوردز

گوگل ادوردز برای تمامی کسب و کارهای کوچک انتخاب خوبی محسوب نمی‌شود. اگر هیچ کس در گوگل به دنبال محصول یا خدماتی که شما عرضه می‌کنید نباشد. در سال 2017 گوگل حدود 95.4 میلیارد دلار از تبلیغات خود درآمد داشته است. این اعداد و ارقام نه تنها نشان می‌دهد که افراد زیادی در حال استفاده از Google Ads هستند، بلکه به این معنی است که گوگل ادورز یکی از شیوه های تبلیغاتی موثر در میان سایر روش هاست. در ادامه برای آشنایی با دلایل استفاده از این روش تبلیغاتی با مجله توسعه دهندگان همراه باشید.

گوگل ادورز

برای بیشتر کسب و کارها، مشتریان احتمالی برای به دست آوردن مطالب و اطلاعات مورد نیاز خود از گوگل استفاده می‌کنند و همین امر باعث می‌شود ادوردز یک شیوه عالی برای بازاریابی محصولات و خدمات باشد. فرض می‌کنیم که شما درک خوبی از مشتریان خود دارید و به خوبی می‌دانید این افراد در موتورهای جستجو به دنبال چه مواردی هستند. در ادامه 7 دلیل استفاده از گوگل ادوردز برای کسب و کارهای کوچک را بیان می کنیم.

1- هیچ سرمایه گذاری حداقلی برای آن وجود ندارد

این گزینه یکی از نکات مثبت بزرگ گوگل ادوردز برای کسب و کارهای کوچکی است که اغلب بودجه اندکی دارند. حتی اگر بودجه زیادی برای کارهای بازاریابی خود داشته باشید، باز هم دوست ندارید هزینه زیادی را برای تست و بررسی یک کانال بازاریابی جدید اختصاص دهید. در گوگل ادوردز هیچ سرمایه گذاری حداقل یا هزینه ماهانه برای تبلیغات وجود ندارد. این موضوع بدین معنی است که خطر و ریسک کمتری در مقایسه با سایر گزینه های تبلیغاتی که به هزینه های بیشتر نیاز دارند وجود خواهد داشت. برخی از کلیدواژه ها هزینه های بیشتری نسبت به سایر کلمات خواهند داشت، اما اگر در مورد بودجه و بازاری که در آن رقابت می‌کنید دید منطقی داشته باشید تبلیغات گوگل ادوردز برایتان مناسب خواهد بود.

2- تنها برای نتایج به دست آمده هزینه می‌کنید

تبلیغات گوگل ادوردز نه تنها یک گزینه مقرون به صرفه است بلکه به شما کمک می‌کند تنها زمانی که به نتایج دلخواه خود رسیدید هزینه پرداخت کنید. تبلیغات از نوع پرداخت هزینه به ازای کلیک، بسیار موثر است زیرا تنها زمانی پول پرداخت می‌کنید که فردی بر روی تبلیغات شما کلیک کرده است. اگر کمپین شما به درستی تنظیم شده باشد و کلمات کلیدی مرتبط و کلمات کلیدی منفی مورد بررسی قرار گرفته باشد، پس هزینه ای که برای کلیک پرداخت می‌گردد، بسیار عالی خواهد بود. علاوه بر این، بازاریابی مجدد در گوگل ادوردز (Remarketing) به شما کمک می‌کند افرادی را هدف قرار دهید که در گذشته بر روی تبلیغ شما کلیک کرده اند، اما هنوز به مشتری تبدیل نشده اند. این موضوع به شما کمک می‌کند مشتریان احتمالی را به خوبی دنبال کنید و در کنار خود نگه دارید.

3- تبلیغات گوگل در زمان مناسب نمایش داده می‌شود

زمانی که فردی وقت خود را برای جستجو در گوگل اختصاص می‌دهد، معمولا در همان زمان به دنبال کسب اطلاعات مورد نیاز خود خواهد بود. این فرد دوست دارد در همان زمان به چیزی که نیاز دارد دسترسی پیدا کند. همین امر  باعث می شود کسب و کارها فرصت بسیار خوبی برای دیده شدن داشته باشند و در همان زمانی که مشتری به دنبال تصمیم گیری در مورد خرید است در معرض دیدشان قرار بگیرند. قبل از اینکه تبلیغات دیجیتال محبوبیت امروزی خود را کسب کند، کسب و کارها بیشتر در صفحات زرد به تبلیغ می پرداختند. آن ها تلاش می کردند تبلیغات خود را در طبقه بندی مرتبط با کسب و کار خود قرار دهند تا مشتریان احتمالی که به دنبال محصول یا خدمات خاص بودند این تبلیغ را مشاهده کنند. گوگل ادوردز نیز ضرورتا صفحه زرد بازاریابی دیجیتال است؛ اما بهتر از آن کار می کند زیرا می توانید نمایش تبلیغات خود را بر اساس کلیدواژه ای که فکر می کنید مشتریان احتمالی جستجو خواهند کرد تنظیم کنید.

گوگل ادورز

4- تبلیغات گوگل در موقعیت مناسب نمایش داده می‌شود

زمانبندی یک موضوع بسیار مهم است؛ اما اگر تبلیغات ادوردز شما در منطقه محلی مشتریان نمایش داده نشود کمکی نخواهد کرد. گوگل ادوردز به شما اجازه می دهد هدف گذاری خود را بر اساس منطقه جغرافیایی انجام دهید و همین امر شما را مطمئن می سازد که تبلیغات تنظیم شده تنها برای مشتریان احتمالی موجود در بازار شما نشان داده می شود. اگر یک کسب و کار محلی هستید، این موضوع بدین معنی است که می توانید نواحی را انتخاب کنید که در آن مشتریان از کسب و کارتان بازدید می کنند.

به عنوان مثال اگر دندانپزشک هستید و به این نتیجه رسیده اید که بیشتر بیماران شما در شعاع 15 مایلی مطب زندگی می کنند، می توانید تنها برای این افراد تبلیغ کنید و این محدوده را هدف قرار دهید. همین امر شما را مطمئن می سازد که مشتریان احتمالی در مکان مناسبی قرار دارند و می توانند به مشتری وفاداری تبدیل شوند. (البته در حال حاضر امکان تنظیم نمایش آگهی بر اساس موقعیت مکانی برای کشور ایران امکانپذیر نمی‌باشد. البته امکان تنظیم بر اساس زبان و آی‌پی وجود دارد. همچنین می توانید از نمایش تبلیغات خود در کشورهای خاص جلوگیری کنید.)

5- گوگل ادوردز مشتریان هدف شما را به تعامل وا می‌دارد

محتوای ویدئویی یک شکل بسیار موثر از بازاریابی محتواست. در حقیقت 64 درصد از کاربران بعد از تماشای فیلم ویدئویی بیشتر از قبل به خرید تمایل خواهند داشت. سایت یوتیوب گزارش کرده است که این حوزه هر ساله، رشد 100 درصدی دارد. شاید از خودتان بپرسید که این موضوع چه ربطی به گوگل ادوردز دارد؟ تبلیغات یوتیوب از طریق گوگل ادوردز پشتیبانی می‌شود. این موضوع به این معنی است که استفاده از گوگل ادوردز به کسب و کارها کمک می‌کند تبلیغات خود را در یوتیوب به نمایش بگذارند.

6- گوگل ادوردز به ایجاد استراتژی سئو کمک می‌کند

بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو یا همان سئو، سرمایه گذاری عالی است زیرا اگر سایت شما در نتایج اول گوگل قرار گیرد مجبور نیستید برای به دست آوردن کلیک، هزینه ای پرداخت کنید. با این حال، برای به دست آوردن رتبه بندی بالاتر در نتایج گوگل به کمک سئو، ممکن است ماه ها و حتی سال ها زمان نیاز داشته باشد و این کار به تلاش بی وقفه و سرمایه گزاری اولیه زیادی نیاز دارد. به کمک گوگل ادوردز نیز می توانید سایت خود را همیشه در صفحه اول گوگل داشته باشید. البته به خاطر داشته باشید که این دیده شدن نیازمند صرف هزینه مستمر است. نکته کلیدی این است که گوگل ادوردز به شما اجازه می دهد کلیدواژه های مختلفی را تست کنید و ببینید چه کلماتی ترافیک بیشتری به سمت سایت هدایت می‌کند. شما می توانید از این اطلاعات برای ایجاد استراتژی مناسب سئو استفاده کنید و اطمینان حاصل نمایید که بودجه خود را صرف کلیدواژه هایی می‌کنید که می‌تواند فروش واقعی به همراه داشته باشد.

7- گوگل ادوردز دارای پیگیری ROI درون ساخت است

اگر نتوانید کارایی و تاثیر تبلیغات را بسنجید قادر نخواهید بود سرمایه گذاری خوب و مطمئنی روی آن داشته باشید. به کمک گوگل ادوردز، هرگز با این مشکل مواجه نخواهید بود. گوگل ادوردز دارای قابلیت های درون ساختی است که می تواند بازگشت سرمایه گذاری یا همان ROI را پیگیری کند و گزارشاتی را در مورد آن ایجاد نماید. تکمیل این مراحل ساده است. شما می توانید به تنهایی اینکار را انجام دهید یا از یک توسعه دهنده وب برای تنظیم صحیح اکانت کمک بگیرید. بعد از اینکه تنظیم و راه اندازی تکمیل شد می توانید اشتراک افراد، فروش آنلاین، تماس های تلفنی و حتی فروش آفلاین که از طریق تماس تلفنی یا ملاقات حضوری انجام شده است را پیگیری نمایید. علاوه بر این، گزارشات به شما نشان خواهد داد که چه کلیدواژه هایی ترافیک بیشتری به سمت سایت هدایت کرده است. همین امر به شما کمک می کند  بودجه خود را طبق این گزارشات و برای موارد مناسب اختصاص دهید و بازگشت سرمایه گذاری خود را به حداکثر برسانید.

سخن نهایی

گوگل ادز ابزاری قدرتمند برای تبلیغات کسب و کار شماست.کارشناسان جی ادز با داشتن مهارت‌های تخصصی تبلیغات گوگل، آماده همراهی با شما برای نمایش تبلیغات در گوگل با حداکثر بازدهی و حداقل هزینه هستند. اگر تمرکز و توجه ویژه ای بر روی راه اندازی، پیگیری و مدیریت اکانت خود داشته باشید، می‌توانید بازگشت سرمایه خوبی از گوگل ادوردز به دست آورید و فروش بیشتری برای کسب و کارتان ایجاد نمایید.

No Comments

Post a Comment

Comment
Name
Email
Website