0
  • No products in the cart.
 

7 روش عجیب و غریب برای تمیزتر شستن لباس ها

روش های عجیب تمیزتر شستن لباس ها

7 روش عجیب و غریب برای تمیزتر شستن لباس ها

  • جوش شیرین: برای سفیدتر و درخشان تر کردن لباس های سفید نصف فنجان جوش شیرین به آب سرد اضافه کنید. جوش شیرین را می توان برای از بین بردن لکه های لباس نیز استفاده کرد. سودا را با مقداری آب مخلوط کنید تا به شکل خمیر درآید، آن را روی لکه بمالید و اجازه دهید خشک شود، سپس پارچه را بشویید.
  • نمک: برای پاک کردن طبیعی لکه از نمک استفاده کنید. نمک به ویژه برای از بین بردن لکه های چربی مناسب است. لکه چربی تازه ایجاد شده را با نمک بپوشانید، سپس منتظر بمانید تا لکه چربی جذب شود. دوباره به لکه نمک بزنید تا زمانیکه کل لکه چربی از بین برود، سپس پارچه را بشویید. لکه ها را با حرارت خشک کنید زیرا حرارت خشک کن به از بین رفتن لکه کمک می کند. اگر پس از خشک کردن لکه از بین نرفت، دوباره تکرار کنید.
  • استفاده از الکل: یک لکه بر متفاوت دیگر؟ استفاده از الکل. الکل را با پنبه روی جای خودکار یا مداد بکشید و چند لحظه صبر کنید. این کار را تا از بین رفتن کامل لکه تکرار کنید، سپس پارچه را با آب بشویید.
  • مایع ظرفشویی: از آنجایی که هرگز نباید از مایع ظرفشویی در ماشین لباسشویی استفاده کنیم اما شما می توانید مقدار کمی از آن را برای از بین بردن لکه های چربی استفاده کنید: با انگشتتان یک قطره از مایع ظرفشویی بر روی لکه بریزید، سپس روی آن آب بریزید. بعد با سرعت آن را بشویید و خشکش کنید. اگر لکه همچنان باقی مانده بود، به قدری این کار را تکرار کنید تا لکه از بین برود.
  • ورقه آلومینیوم: اگر می خواهید هزینه های شستشوی لباس هایتان را کاهش دهید، ورق های خشک کن را کنار بگذارید و از ورقه های آلومینیوم استفاده کنید. یک ورقه آلومینیوم جدا کنید، سپس آن را گلوله کنید، این کار را دو تا سه بار تکرار کنید و آن گلوله ها را داخل خشک کن لباسشویی بیندازید تا پارچه ها نرم شوند و جرقه های الکتریکی آن ها از بین بروند. علی رغم ورقه های خشک کن، این ورقه های آلومینیوم را می توان ماه ها استفاده کرد که تقریباً هیچ هزینه ای در بر ندارد.
  • توپ تنیس: توپ تنیس باعث می شود لباس هایتان به سرعت خشک شود و لباسشویی تان انرژی کم تری مصرف کند.
  • سرکه: اگر می خواهید حوله حمام را نرم و تمیز کنید، و بوی نم حوله را از بین ببرید به جای پودر لباسشویی از سرکه سفید به همراه آب گرم استفاده کنید. حوله های بد بو را می توانید دو بار با سرکه سفید بشویید، سپس با پودر لباسشویی بشویید تا تمیز و خوشبو شوند.

تهیه شده توسط تیم R&D تدسا

No Comments

Post a Comment

Comment
Name
Email
Website