0
  • No products in the cart.
 

۷ مورد از نگران‌کننده‌ترین پیشگویی های نوستراداموس

هلدینگ توسعه دهندگان | آموزش مجازی | اخذ ایزو | طراحی سایت > مجله توسعه دهندگان  > موضوعات عمومی  > ۷ مورد از نگران‌کننده‌ترین پیشگویی های نوستراداموس
7 مورد از نگران کننده ترین پیش گویی های نوستراداموس

۷ مورد از نگران‌کننده‌ترین پیشگویی های نوستراداموس

به نقل از سرپوش – پیشگویی های نوستراداموس در مورد مسائل مختلفی از جمله جنگ و بلایای طبیعی مدت‌هاست که مورد توجه بسیاری از اعضای جوامع قرار گرفته است؛ در همین رابطه قصد داریم تا تعدادی از نگران‌کننده‌ترین پیش بینی های نوستراداموس را با هم مرور کنیم.

 

نوستراداموس (Nostradamus) یک پزشک فرانسوی قرن شانزدهمی بود که بسیاری او را به واسطه پیشگویی‌های عجیبش در مورد اتفاقات مهم آینده می‌شناسند؛ گفته شده که این شخص از سنین جوانی در قالب الهام تصاویری را در ذهنش می‌دیده که به اتفاقات پیش رو مرتبط بوده و علاوه بر پیش‌بینی مرگ هنری دوم، از پادشاهان فرانسه، برخی می‌گویند که نوستراداموس فرود فضانوردان‌ آمریکایی بر روی ماه، به قدرت رسیدن دیکتاتور جنایتکار آلمانی، آدولف هیتلر و ترور افرادی مانند جان و رابرت اف کندی را قرن‌های پیش از وقوع دیده است.

 

مهم‌ترین کتابی که از نوستراداموس به جا مانده با نام «پیشگویی‌ها» (Les Propheties) شناخته می‌شود و در آن بیش از هزار شعر چهار خطی سروده شده توسط این شخص وجود دارد که گفته شده پیش بینی های نوستراداموس هم در این شعرها پنهان شده‌اند.

 

با اینکه بسیاری از دانشمندان برجسته دنیا دلیل ارتباط داده شدن برخی شعرها با وقایع مهم تاریخی را اشتباهات ترجمه و تفسیر غلط نوشته‌ها می‌دانند، جمعیت قابل‌توجهی از ساکنین زمین پیشگویی های نوستراداموس را قبول داشته و معتقدند که این شخص به کمک توانایی‌های عجیبشان امکان دیدن آینده را داشته است.

 

در همین رابطه قصد داریم تا مجموعه‌ای از مهم‌ترین و ترسناک‌ترین پیش‌بینی‌های این پزشک فرانسوی را بررسی کنیم؛ با ما همراه باشید.

 

اصلی‌ترین پیشگویی های نوستراداموس

۱. مرگ هنری دوم

«شیر جوان بر شیر پیرتر، در میدان نبرد و با یک مبارزه غلبه می‌کند؛ از درون یک قفس طلائی حفره‌ای در چشم او ایجاد می‌شود، دو زخم یک جراحت را به وجود آورده‌اند و سپس او به طرز فجیعی خواهد مرد.»

 

آنچه خواندیم بخشی از نوشته های نوستراداموس بود که به پیش بینی نسبت داده شده به مرگ هنری دوم، مربوط بود. بر اساس اسناد موجود در تابستان ۱۵۵۹ این پادشاه فرانسوی با فردی به نام مونتگومری که از او ۶ سال کوچک‌تر بود، با نیزه و بر روی اسب دوئل کرد و در قسمت آخر مبارزه، بخشی از نیزه مونتگومری پس از برخورد به سر شاه از چشم او عبور کرد و وارد مغزش شد.

 

گفته شده که هنری دوم قبل از مرگ ۱۰ روز زجر کشید و علاوه بر این موضوعات، هردو شخص مبارزه کننده بر روی زره خود نقش‌هایی از شیر داشتند.

 

۲. سفر فضانوردان ایالات متحده به ماه

«او در آینده به گوشه‌ای از الهه ماه سفر خواهد کرد و به جایی عجیب خواهد رفت؛ ثمره این اتفاق دست مایه رسوایی‌ها و سرزنش‌های زیادی خواهد شد، اما برای خود افتخار بزرگی می‌شود.»

 

تفسیرکنندگان می‌گویند که منظور از سفر به گوشه‌ای از الهه یونانی ماه، همان فرود فضانوردان بر روی قمر زمین است؛ از طرف دیگر به نظر می‌رسد که نوستراداموس از کلمه عقاب هم در شعرهایش استفاده کرده و به همین دلیل گفته شده که احتمالا منظور این پزشک فرانسوی کشور آمریکا بوده، چرا که علاوه بر اینکه نماد ایالات متحده عقاب است، فضاپیمایی که دانشمندان را به ماه برد هم با نام عقاب شناخته می‌شد!

 

۳. وقوع زمین لرزه‌ای مهیب

با توجه به مطالبی که بررسی کردیم، کسانی که بیشتر در مورد پیشگویی های نوستراداموس اطلاعات کسب کرده‌اند می‌گویند که سال ۲۰۱۸ از نظر این شخص، از اهمیت خاصی برخوردار است و اتفاقات مهمی در این سال روی خواهد داد؛ یکی از اتفاقات وقوع زلزله‌ای فوق‌العاده مهیب در قسمت غربی آمریکاست که به عنوان قدرتمندترین زلزله تاریخ این کشور شناخته خواهد شد و لرزش‌های آن در کشورهای دیگر هم حس می‌شود.

 

از سال ۲۰۱۷ زمین لرزه‌های خطرناک و ویران‌کننده‌ای مناطق مختلف سیاره را تخریب کرده‌اند و بررسی‌های دانشمندان نشان می‌دهد که در سال ۲۰۱۸ هم به دلیل وضعیت چرخشی زمین، موارد بیشتری از این بلای طبیعی رخ خواهد داد؛ با این تفاسیر بسیاری از طرفداران نوستراداموس امیدوارند که این پیش‌بینی درست از آب در نیاید.

 

۴. افزایش طول عمر انسان‌ها تا ۲۰۰ سال

در میان افرادی که به پیش بینی های نوستراداموس اعتقاد دارند، باوری وجود دارد که این فرد پیشرفت‌های چشمگیری را در علم پزشکی پیش‌بینی کرده و گفته است که این پیشرفت‌ها باعث رساندن طول عمر بشر به دویست سال خواهند شد.

 

تا به امروز علم پزشکی در حوزه‌های متعددی پیشرفت کرده و توانایی‌های متخصصان پزشکی به نسبت گذشته، به میزان فوق‌العاده‌ای بیشتر شده است؛ با این حال برخی می‌گویند که احتمال به حقیقت پیوستند این پیش بینی نوستراداموس چندان هم کم نیست.

 

۵. سوختن زمین از تشعشعات

«پادشاهان جنگل‌ها را غارت خواهند کرد، آسمان گشوده می‌شود و زمین‌ها از گرمای موجود سوزانده خواهند شد.»

این نوشته‌های ترجمه بخشی از اشعار نوستراداموس است و اینطور که به نظر می‌رسد،‌ پیشگوی فرانسوی از این طریق نابودی جنگل‌ها، بزرگتر شدن حفره لایه اوزون و قرار گرفتن زمین و زمینیان در معرض تشعشعات خطرناک خورشیدی را پیش‌بینی کرده است.

 

۶. از بین رفتن اختلافات زبانی میان مردم

«پس از اختراع موتور جدید جهان به وضعیت قبل از تاسیس شهر بابل باز خواهد گشت.»

البته این مورد از لیست به اندازه مابقی پیشگویی‌ها نگران‌کننده و هشداردهنده نیست، اما بر اساس بعضی از تفسیرها گفته شده این موتور جدید می‌تواند وسیله‌ای مانند کامپیوتر و یا تجهیزاتی مشابه باشد که زبان جهانیان را متحد می‌کند.

 

۷. فروپاشی اقتصاد جهانی

«ثروتمندان به دفعات متعدد خواهند مرد.»

عده ای می‌گویند که این بخش از پیشگویی های نوستراداموس به مشکلات پیش روی اقتصاد بین المللی مربوط می‌شود و نکته جالب‌توجه این است که پیشگوهای معروف دیگری هم مانند بابا وانگا در مورد وقوع چنین اتفاقی هشدار داده‌اند.

 

البته در انتها لازم است توجه داشته باشیم که پیش‌بینی‌ها و صحبت‌های نسبت داده شده به افرادی مانند نوستراداموس به تفسیر نوشته‌های به جامانده از این اشخاص وابسته است و همانطور که برداشت پیام از یک متن می‌تواند به میزان زیادی به تصورات خواننده مرتبط باشد و تحت تاثیر عوامل گوناگون قرار بگیرد، نمی‌توان گفت که در اشعار این شهروند فرانسوی اتفاقات به دقت پیش‌بینی ‌شده‌اند و به همین دلیل بسیاری از صاحب‌نظران جنجال‌های مربوط به نوستراداموس را به هیچ وجه جدی نمی‌گیرند.

No Comments

Post a Comment

Comment
Name
Email
Website