0
  • No products in the cart.
 

آموزش افزایش حجم آپلود در phpmyadmin توسط php.ini

افزایش حجم آپلود در phpmyadmin توسط php.ini

آموزش افزایش حجم آپلود در phpmyadmin توسط php.ini

افزایش حجم آپلود در phpmyadmin توسط php.ini

با افزایش حجم آپلود در phpmyadmin توسط فایل php.ini شما می‌توانید محدودیت پیش‌فرض آپلود فایل‌ تا حداکثر ۲ مگابایت را در phpmyadmin به طور کامل برطرف کنید. با تدسا همراه باشید.

حجم آپلود در phpmyadmin

چنانچه مدیر تنها یک وب‌سایت باشید و یا به عنوان مدیر سرور از چندین سایت بر روی سرور خود میزبانی می‌کنید باید بدانید اولین قدمی که در جهت کانفیگ سرور خودتان بهتر است انجام بدید رفع محدودیت آپلود فایل در phpmyadmin می‌باشد.

 

مراحل افزایش حجم آپلود در phpmyadmin

تمامی تغییرات در فایل کانفیگ php به نام php.ini انجام می‌شود.جهت افزایش حجم آپلود در phpmyadmin ابتدا باید به‌ عنوان مدیر سرور و با دسترسی روت به لینوکس لاگین کنید، سپس اگر مسیر فایل php.ini را نمی‌دانید با دستور زیر می‌توانید به‌ سرعت یک سرچ سریع انجام داده و مسیر این فایل را پیدا کنید.

Find / name php.ini

قبل از پرداختن به آموزش افزایش حجم آپلود در phpmyadmin عکس اروری که در این مواقع ممکن هست که با آن روبرو شوید را برای شما قرار دادم تا با نحوه بروز این مشکل آشنا شوید.

 نوع کنترل پنل

توجه کنید که مسیر این فایل با توجه به نوع کنترل پنل شما متفاوت بوده و در سی پنل و دایرکت ادمین بسته به نوع هندلر php می‌تواند در مسیرهای متفاوتی باشد ولی به‌صورت معمول در مسیر زیر می‌توانید این فایل را بیابید.

/user/local/php/lib/php.ini

حال توسط یک ویرایشگر متن همانند vi و یا nano این فایل را جهت افزایش حجم آپلود در phpmyadmin باز کرده و به دنبال عبارت memory_limit بگردید این خط محدودیتی برای استفاده از مقدار Ram سرور برای تفسیر فایل‌های php قرار می‌دهد. حال مقدار آنرا به ۱۲۸ و یا ۲۵۶ و در سرورهای بسیار بزرگ به ۵۱۲ مگابایت افزایش دهید.

 افزایش حجم آپلود

حال عبارت upload_max_filesize را سرچ کرده و مقدار آن را به دلخواه خود تغییر دهید، این خط بیانگر حداکثر مقدار آپلود یک فایل می‌باشد بسته به نوع نیاز و فضای هارد سرور خود می‌توانید آنرا بیشتر کنید.

upload_max_filesize

سپس به دنبال خط post_max_size بگردید و مقدار آنرا نیز افزایش دهید فقط توجه کنید مقدار این عبارت باید بیشتر از upload_max_filesize باشد این خط بیانگر حداکثر مقدار آپلود یک پست، شامل تمامی بخش‌ها، شامل متن و فایلهای آپلودی می‌باشد بدین معنی که اگر مقدار upload_max_filesize برابر ۱۰ مگابایت و مقدار post_max_size برابر ۲۰ مگابایت باشد یعنی هر فایل حداکثر تا ۱۰ مگابایت بوده و کلا شما می‌توانید یک پست ۲۰ مگابایتی ارسال نمایید.

 پست ۲۰ مگابایتی

محدودیت آپلودی در اغلب موارد در ایمپورت دیتابیس در Phpmyadmin دردسرساز می‌شود و شما را مجبور به افزایش حجم آپلود در phpmyadmin می‌کند.

یک ترکیب مناسب برای وب‌سایت‌های کوچک و متوسط می‌توانید مقادیر زیر باشد.

memory_limit = ۱۲۸M
post_max_size = ۶۴M
upload_max_filesize = ۲۰M
توصیه میشه بعد از اعمال تغییرات و ذخیره آن حتما یکبار وب سرور خود را جهت اعمال تغییرات توسط دستورات زیر Restart نمایید.
Service httpd restart
Systemctl restart httpd
No Comments

Post a Comment

Comment
Name
Email
Website