0
  • No products in the cart.
 

آموزش بکاپ گیری از هاست در cpanel

آموزش بکاپ گیری از هاست در cpanel

آموزش بکاپ گیری از هاست در cpanel

در صورت بروز مشکل جدی بر روی وب‌سایت و یا سرور میزبانی هاست نداشتن Backup  باعث نابودی کسب‌وکار شما خواهد شد و ممکن است زحمات چندین ساله‌ی شما را در ۱ روز برباد دهددر نتیجه برای یک مدیر سایت و یا مدیر سرور هیچ‌چیزی مهم‌تر از داشتن بکاپ از وب‌سایت در موقع بروز مشکل نیست ، با بکاپ گیری از هاست در cpanel شما ریسک از دست دادن اطلاعات خود را کاهش خواهید داد.

 

اکیدا به شما توصیه می‌کنیم با داشتن یک استراتژی منظم در بازه‌های مشخصی اقدام به بکاپ گیری از سایت خود کنید تا هر زمانی با هر شدتی اگر مشکلی برای وب‌سایت شما پیش امد فقط در چند دقیقه با Restore بکاپ پیشین سایت خود را به حالت اول برگردانید.

 

آموزش بکاپ گیری از هاست در cpanel

 

برای شروع ابتدا باید با اطلاعات هاست خود وارد بخش کاربری سی پنل شوید. برای اینکار آدرس دامنه خود را به صورت زیر در مرورگر وارد نمایید.

۱
http://www.site.com:2082

سپس نام کاربری و پسورد را وارد کنید و Enter را بزنید.

وارد کردن نام کاربری و پسورد

در بخش کاربری سی پنل بخش‌های متفاوتی برای کارهای متفاوت وجود داره برای بکاپ گیری از فایل‌ها و دیتابیس خود در بخش Files بر روی Backup Wizard کلیک کنید.

Backup Wizard

برای تهیه نسخه کامل از سایت خود که شامل تمامی فایل‌ها، محتویات و اطلاعات سایت شما می‌باشد در قسمت Backup/Restore بر روی گزینه Backup کلیک کنید.

تهیه نسخه کامل از سایتحال در مرحله دوم Full or Partial Backup بر روی Full Backup کلیک نمایید.

Full Backup

در قسمت Backup Destination جایی را که می‌خواهید بک آپ در آن ذخیره شود را انتخاب نمایید.
در قسمت Email Address می‌توانید با واردکردن آدرس ایمیل خود در صورت اتمام عملیات بکاپ گیری به شما اطلاع داده خواهد شد. در صورتی که نمی‌خواهید این کار انجام شود گزینه Do not send email notification of backup completion را انتخاب کنید.
و در پایان روی گزینه Generate Backup کلیک نمایید تا عملیات بکاپ گیری از هاست در cpanel از فایل ها شروع شود.

شروع  عملیات بکاپ گیری از هاست در cpanel

No Comments

Post a Comment

Comment
Name
Email
Website