هلدینگ توسعه دهندگان

برندها و ابتکار ما:

ما در هلدینگ توسعه دهندگان خالق بهترین ها بوده ایم فرزندانی داریم که در حال رشد هستند و به لوح جان دوستشان داریم و تلاش میکنیم تکامل یابند - با تشکر از مدیر عامل محترم هلدینگ جناب آقای مهندس نریمان پورطلایی مغز متفکر بسیاری از ایده های عالی که باعث ایجاد جنبش ، تحول و پیشرفت بسیاری در کشور شده اند.
info[at]tedsa.com
۰۲۱۲۸۴۲۸۴

ساخته شده با عشق در
استدیو تِدْسا

 

درباره اتفاقات بدی که در سال ۲۰۱۷ برای نایکی افتاد.

نایکی و اتفاقات بد سال 2017

درباره اتفاقات بدی که در سال ۲۰۱۷ برای نایکی افتاد.

سال ۲۰۱۷ سال بدی برای نایکی نبود.اما در عمل، اوضاع آنقدرها هم خوب پیش نرفت. شرکت با کاهش درآمد مواجه شد و به نظر می رسد متوقف کردنش کار آسانی نباشد. اگر نایکی عملکردش را در سال ۲۰۱۸ تغییر ندهد، سهامش در دسته گران ترین سهام ها برای سرمایه گذاری قرار می گیرد.

حاشیه سود، نگرانی اصلی: در نیمه اول سال مالی ۲۰۱۸، درآمد نایکی افزایش اندکی به اندازه ۲% داشته است و در رقابت وسایل ورزشی قوی تر شد. چیزی که بیشتر نگران کننده است این است که هزینه فروش ۵% در زمان مشابه ۵% افزایش داشته است. مدیریت از نرخ مبادله ارز خارجی ابراز ناراحتی کرده است، موضوعی که در هر ربع تغییر می کند. در حالیکه حاشیه سود ناخالص در حال کاهش برای آن ها اهمیتی ندارد، اما وقتی که آن ارقام را با افزایش باورنکردنی هزینه های عملیاتی ترکیب می کنید، داستان متفاوتی برای نایکی پیش می آید.

آیا مخارج خارج از کنترل هستند؟ فروش کل و هزینه های اجرایی در ۶ ماه اول سال مالی ۴% افزایش داشته است که نشان دهنده هزینه های مخارج کلی تا ۸% افزایش یافته است. هزینه های بازاریابی و سرمایه گذاری بیشتر در Nike Direct عامل افزایش هزیننه ها بوند. دلیل نگرانی من نسبت به کاهش حاشیه سود عملیاتی این است که نایکی می بایست به موازات فروش مستقیم محصولاتش به مشتریان، حاشیه سودش را نیز بالا ببرد. نایکی در تلاش است واسطه ها را حذف کند، در غیر این صورت، خورده فروشان، باعث افزایش قیمت فروش می شوند. در کل هزینه های بالاتر، خیلی بیشتر از حد واقعی به نظر می رسند، در حالیکه درآمد خالص در ۶ ماه اول سال مالی به مقدار ۱۸% معادل ۱/۷۲ میلیارد دلار کاهش داشته است. اگر این روند به همین صورت ادامه پیدا کند، سهام نایکی بسیار گران می شود.

نایکی، سهامی گران در سال ۲۰۱۸: من فکر می کنم نایکی یکی از بهترین برندهای جهان و در حال گذار به مرحله فروش مستقیم است. اما هزینه ها باعث کاهش حاشیه سود شده و به نظر می رسد این وضعیت ادامه داشته باشد. اگر روند کاهش درامدها همچنان ادامه داشته باشد، ارزش سهام به طرز وحشتناکی به اندازه ۲۸ برابر درآمدها افزایش می یابد.

تهیه شده توسط تیم R&D تدسا

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه
نام
ایمیل
وب‌سایت