0
  • No products in the cart.
 

الگوریتم Hilltop چیست و چه تاثیری بر سئو دارد؟

الگوریتم Hilltop چیست و چه تاثیری بر سئو دارد؟

در سال ۲۰۰۳ الگوریتمی معرفی شد که از مهم ترین الگوریتم های موتورهای جستجو است،که نامش الگوریتم Hilltop است. با گذشت تقریبا ۱۵ سال از این معرفی این الگوریتم تاثیرات مهمی ر روی موتورهای جستجو داشته است و همچنان نیز این تاثیرات ادامه دارد. شما به عنوان فردی که به صورت حرفه ای در عرصه وب فعالیت دارید برایتان خیلی مهم است که از تاثیر الگوریتم Hilltop روی سئو سایت خود را بدانید تا به وسیله این الگوریتم و درک درست و عمیق از آن، پایه و اساس سئو را بشناسید

الگوریتم هیل تاپ Hilltop چیست ؟

هدف اولیه الگوریتم HillTop شناسایی صفحات معتبر برای رتبه بندی بهتر است . این الگوریتم سیستمی است که در کنار PageRank به شناسایی سایت های معتبر و حرفه ای می پردازد. الگوریتم الگوریتم هیل تاپ Hilltop از طریق شناسایی صفحات حرفه ای و تخصصی به شناسایی سایت های معتبر استفاده می کند. سایت های تخصصی آن دسته از سایت ها هستند که در یک حوزه خاص فعالیت می کنند و به سایت های بسیار دیگر لینک شده اند. هدف شناسایی اولیه وبسایت های تخصصی بود. از آن طریق گوگل می‌توانست سایت‌های با کیفیت بالا را رتبه‌بندی کند. رویکرد این الگوریتم هم بر پایه فرضیه‌های مشابه سایر الگوریتم‌های گوگل قرار دارد، یعنی تعداد و کیفیت منابعی که به یک صفحه بک لینک داده‌اند، مقیاس‌های خوبی از کیفیت برای رتبه بندی آن است. تفاوت اصلی در این است که این الگوریتم فقط صفحات تخصصی را در نظر می‌گیرد، صفحاتی که با هدف خاص هدایت مردم به سوی منابع خاص ایجاد شده‌اند.

همین حالا ببینید:  سئو SEO چیست

الگوریتم هیل تاپ Hilltop را میتوان یکی از انواع “الگوریتم های ارتباط سنج” دانست که مثل پیج رنک بر اساس لینک دهی میان سایت ها فعالیت می کند ولی عملکرد این دو الگوریتم کمی متفاوت است. PageRank رتبه بندی را در سرتاسر وب اعمال می کند و صفحات را بر اساس آن رتبه‌بندی می‌کند.الگوریتم هیل تاپ Hilltop اول صفحات حرفه‌ای و تخصصی را یافته و آنها را برای یافتن صفحات معتبری که می توانند رتبه های بالاتر را به خود اختصاص دهند فیلتر می کند تا بدین صورت سایت هایی که بک لینک های معتبر از سایت های معتبر می گیرند را شناسایی کرده و رتبه بندی آنها را بالا بکشد.پس، به جای جستجو در کل وب، Hilltop مجموعه‌ای از صفحات وب حرفه‌ای را جمع آوری می کند و کار رتبه بندی خود را از آنجا شروع می کند.

تأثیر الگوریتم هیل تاپ Hilltop بر سئو

الگوریتم قدیمی گوگل یعنی هیلتاپ، تأثیری بنیادین بر سئو گذاشت. از این الگوریتم این طور برداشت می شد که لینک هایی که از سمت سایت هایی با دامنه .edu کسب شده باشد، لینک هایی که از دایرکتوری های اصلی و مهم گرفته شده باشد و لینک های به دست آمده از سایت های مرتبط با رتبه بالا همگی باعث پیشرفت در رتبه سایت می شوند. سال ها پیش و در زمان معرفی الگوریتم هیل تاپ Hilltop، فقط با کسب یک لینک از یک سایت مرتبط با رتبه بالا می توانستید شاهد پیشرفت بالای رتبه خود باشید. همینطور ثبت سایت در دایرکتوری ها و گرفتن لینک از آن ها باعث بهبود رتبه و جایگاه وبسایت می شد. علت آن هم این بود که از دایرکتوری ها به عنوان یک منبع معتبر برای شناخت سایت های با کیفیت استفاده می شد. الگوریتم هیلتاپ باعث شد تا سئو کارها به فکر ایجاد دایرکتوری های شخصی و همینطور مخفی کردن ارتباط مالکیت سایت ها بیافتند.پس با استفاده از IP های اختصاصی برای هر سایت و پنهان کردن اطلاعات مالک دامنه تلاش می کردند تا یکسان بودن مالکیت سایت های خود را پنهان کنند. نتیجه، شبکه ای از سایت هایی با مالکیت یک شرکت بود که بعضا تعداد آن ها به صد ها سایت نیز می رسید. این روش امروزه با عنوان PBN یا همان شبکه خصوصی لینک شناخته میشود که در صورت شناسایی توسط گوگل باعث جریمه های سنگین و حذف سایت از نتایج گوگل می شود.

تصویر زیر یک مدل ساده ای از ایجاد یک PBN از طریق شبکه های اجتماعی است.

ایجاد PBN

تأثیر الگوریتم هیل تاپ Hilltop بر سئو 

چگونه برای الگوریتم  هیل تاپ Hilltop بهینه سازی انجام بدهیم؟

شناسایی سایت های معتبر و مهم

یکی از بهترین و ساده ترین روش ها جستجوی وب سایت های معتبر است. مطمئن شوید سایت های مرتبط با خودتان را می یابید. پس روشی برای لینک سازی از آنها بیابید.

پروفایل لینک های خود را متنوع کنید

گوگل به لینک ها بسیار دقت می کند. اگر وب سایت شما فقط لینک های معتبر داشته باشد گوگل به شما شک می کند. شما باید از سایت های کمتر معتبر نیز لینک دریافت کنید تا طبیعی به نظر برسند.

با وب سایت های واقعی و افراد واقعی شبکه سازی کنید

بهترین روش گرفتن لینک، شبکه سازی با شرکت ها و افراد واقعی است. با موسسات و شرکت ها و سازمان ها روابط گسترده ای تشکیل دهید تا لینک های منظم از آنها دریافت کنید. شما می توانید محصولات شرکتی را دنبال کنید و در مورد آن نظر دهید تا بتوانید بک لینک از آن دریافت کنید یا حتی پست مهمان بگذارید.

No Comments

Post a Comment

Comment
Name
Email
Website