0
 • No products in the cart.
 

امریه سربازی چه مراحلی دارد؟

اعزام به سربازی چه مراحلی دارد؟

امریه سربازی چه مراحلی دارد؟

همزمان با رسیدن به سن سربازی مشمولان باید در یکی از نیروهای مسلح خدمت خود را آغاز کنند. اما قابل ذکر است که ارگان‌های دولتی نیز در کشور می‌توانند از سربازان وظیفه استفاده کنند. در ادامه با مجله توسعه دهندگان همراه باشید.

اگر شما جزء خانواده ایثارگر یا متاهل هستید، هرکدام می‌تواند امتیازی برای گرفتن امریه سربازی باشد. اگر امریه دریافت کنید بعد از گذراندن دوره آموزشی دوماهه و آموختن مراحل مورد نیاز به ارگان مورد نظر رفته و مانند یک کارمند دوران سربازی خود را ادامه می‌دهید.

البته شما به عنوان نیروی وظیفه خدمت خواهید کرد و حقوقتان در همان اندازه بقیه سربازان پرداخت می‌شود. مراکز دولتی از طریق اعلامیه‌های رسمی امریه می‌گیرند هم از طریق غیررسمی. بهتر است شما ننشینید و منتظر که چشمتان به یک آگهی در روزنامه بخورد. با توجه به رشته تحصیلی‌تان یک اداره مرتبط را انتخاب کنید.

امریه سربازی

معمولاً در مراکز دولتی در بخش‌های مرتبط با کارگزینی یک نفر هم مامور گرفتن سرباز امریه است. شرایط امریه گرفتن را پرس و جو کنید. قانعشان کنید که به تخصص شما نیاز دارند. قول و قرارتان را بگذارید تا لحظه‌ای که برگه سبز دستتان رسید کپی آن را همراه مدارک مورد نیاز آن اداره تحویلشان دهید.

باید خیالتان راحت باشد که وقتی شما به آموزشی رفتید کارهای اداری‌تان درست، به موقع و دلسوزانه انجام می‌شود. روزپایان آموزشی که موقع تقسیم نیروهاست برگه امریه شما باید برسد. ولی هیچ چیز صددرصد نیست. سعی کنید از ۲ تا نهاد همزمان واسه امریه اقدام نکنید چون ممکن است کارتان به مشکل بخورد.

اعزام به سربازی چه مراحلی دارد؟

مراحل گرفتن امریه سربازی

 1. حداقل دو ماه قبل از رسیدن تاریخ اعزام اقدام به امریه سربازی کنید.
 2. غیبت شما را یک قدم از امریه سربازی دور می‌کند.
 3. در برخی از سازمان ها کسری خدمت پذیرفته نیست (بیش از ۳ ماه) ولی بعضیی ها می پذیرن.
 4. انتخاب محلی خدمت با سازمان مربوطه است، مگر اینکه از محل مورد نیاز خود نامه‌ای مبنی بر نیاز آنها به سازمان ارائه دهید در غیر این صورت انتقال بعدی بسیار مشکل است.
 5.  مدت زمان امریه جزو سوابق استخدامی شما محسوب می‌شود.
 6.  امکان انصراف از امریه بعد از پذیرفته شدن آن وجود ندارد.
 7. حقوق پرداختی به کارمندان امریه حقوق سربازی است شاید کمی هم بیشتر
 8.  امریه شدن در یک سازمان تعهدی به استخدام آینده شما در آن ایجاد نمی‌کند ولی آن را تسهیل خواهد کرد
 9.  اعتبار دانشگاه و محل تحصیل از نظر آزاد یا سراسری بودن تفاوتی در پذیرش امریه ندارد
 10. ساعات کاری در محل امریه مثل ساعت کاری برای سایر کارمندان آن اداره است

 

مدرک تحصیلی لازم برای امریه

سربازان با مدرک دیپلم تا دکتری بستگی به نیاز هرسازمان امریه پذیرفته می‌شود. سازمان محیط زیست مدرک دیپلم، آموزش پرورش مدرک فوق دیپلم و بالاتر و سازمان بازرسی مدرک فوق لیسانس برای امریه سربازی می‌پذیرند. پس هر ارگان باتوجه به نیاز خود امریه میگیرد و شما باید از شرایط هرکدام مطلع باشید.

No Comments

Post a Comment

Comment
Name
Email
Website