0
  • No products in the cart.
 

امن ترین و ناامن ترین خطوط هوایی جهان

۶ امن ترین و ناامن ترین خطوط هوایی جهان

امن ترین و ناامن ترین خطوط هوایی جهان

موسسه اروپایی “JACDEC” در گزارش اخیر خود به این پرسش که در بین ۶۰ شرکت بزرگ هواپیمایی کدام امن ترین و ناامن ترین خطوط هوایی جهان هستند پاسخ داده است. این موسسه جزو معتبرترین موسسات تعیین میزان امنیت شرکت‌های هواپیمایی است. در ادامه با ۶ نمونه از امن ترین و ناامن ترین خطوط هوایی جهان آشنا می شویم.

ناامن ترین خطوط هوایی جهان

۱.ایرلاین چین

هنگامی که مسافران سوار هواپیماهای ایرلاین چین می‌شوند ابتدا ظاهرا همه چیز خوب است اما به محض روشن شدن موتور هواپیما و آغاز پرواز، مسافران باید از این‌که یکی از خطرناک‌ترین خطوط هوایی جهان را برای پرواز انتخاب کرده‌اند کمی نگران شوند. خطوط هوایی چین جزو ناامن‌ترین خطوط هوایی جهان است.

ایرلاین چین

۲ . هواپیمایی ملی کلمبیا

یکی از معیارهای رتبه‌بندی خطوط هوایی، میزان تلفات و مرگ مسافران به نسبت کل هواپیماهای یک ایرلاین است و شمار پروازهایی که هواپیماهای آن ایرلاین داشته‌اند. با این معیارها هواپیمایی ملی کلمبیا در میان ناامن‌ترین خطوط هوایی جهان قرار دارد.

۳. گارودا ایرلاین اندونزیایی

این ایرلاین اندونزیایی در رتبه سومین ایرلاین ناامن جهان قرار دارد. برای رتبه‌بندی امن‌ترین و ناامن‌ترین خطوط هوایی جهان حوادث هوایی سی سال گذشته ایرلاین‌های مختلف ملاک قرار گرفته است.

گارودا ایرلاین اندونزیایی

حوادث ناشی از خطای انسانی، شرایط آب و هوا و تروریسم در این رتبه‌بندی گنجانده نشده است. مثلا در مورد حوادث هوایی ناشی از تروریسم، بحث امنیت فرودگاه‌ها بسیار جدی است که نیاز به رتبه‌بندی جداگانه‌ای دارد. هرچند حوادث ناشی از تروریسم حدود ده درصد از کل سوانح هوایی را شامل می‌شود.

حوادث هوایی ناشی از تروریسهمچنین حدود ده درصد از سوانح هوایی به علت شرایط آب و هوا مانند تراکم برف، مه یا طوفان است. هرچند معتقدند که رعد و برق برای پرواز هواپیما خطرناک نیست.

امن ترین خطوط هوایی جهان

۱. کاتای پاسیفیک از هنگ‌کنگ

در جدول رده‌بندی امنیت ایرلاین‌ها “کاتای پاسیفیک” در رتبه نخست قرار دارد. این ایرلاین با داشتن حدود ۱۴۰ هواپیمای مسافربری از سال ۲۰۱۰ به عنوان یکی از بزرگترین شرکت‌های حمل‌ونقل هوایی جهان به‌شمار می‌رود.

کاتای پاسیفیک از هنگ‌کنگ

۲. ایر نیوزیلند

ایر نیوزیلند

همین حالا ببینید: امن ترین کشورهای جهان برای مسافرت

۳. شرکت هواپیمایی لوفت‌هانزا در رتبه دوازدهم امن‌ترین ایرلاین‌های جهان قرار دارد.

شرکت هواپیمایی لوفت‌هانزا

کلا در سال ۲۰۱۶ سوانح هوایی به نسبت قبل کمتر بوده است.

در سال ۲۰۱۶ یکی از بدترین سوانح هوایی سقوط هواپیمای بولیویایی در کلمیبا بود که ۷۶ تن از سرنشینان آن کشته شدند. به گفته مقامات این هواپیما در مجموع ۸۱ سرنشین داشته که ۹ نفر آنان عضو یک باشگاه فوتبال در برزیل بودند.

سوانح هوایی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

No Comments

Post a Comment

Comment
Name
Email
Website