0
 • No products in the cart.
 

ایده ها مختلف برای بکار گیری بازاریابی ویدئویی

بازاریابی ویدئویی

ایده ها مختلف برای بکار گیری بازاریابی ویدئویی

بازاریاب ها اولین افرادی هستند که وقتی تکنولوژی جدیدی منتشر می شود، از آن استفاده می کنند و از طریق آن تولید محتوای جدیدی را ایجاد می کنند. زیرا که آنها برای رقابت به جهت جلب توجه مخاطبان، نیاز دارند تا به سراغ تکنولوژی ها و ابزارهای جدید و جذاب بروند. از جمله همین ابزارهای جدید می توان بازاریابی ویدئویی را نام برد. در ادامه با مجله توسعه دهندگان همراه باشید.

 

بازاریابانی که می خواهند بیشتر بر مخاطب خود تاثیر بگذارند به سراغ تهیه محتوای ویدئویی می روند و آنها را به وسیله یوتیوب و دیگر رسانه های اجتماعی در اختیار مخاطبان خود قرار می دهند.

با وجود اینکه محتوای ویدئویی، دیگر مثل گذشته موفق نیست. اما مخاطبان خواستار تماشای محتوای تصویری بیشتری هستند و بازاریاب‌ها نیز در پاسخ به این نیاز، ویدیوهای بیشتری می‌سازند. در گزارش (State of Inbound) سال 2017 ، تقریبا نیمی از بازاریاب‌ها اعلام کردند که در تولید ویدیو برای یوتیوب و فیسبوک در سال آتی سرمایه‌گذاری خواهند کرد. به گفته سیسکو (Cisco) ، محتوای تصویری 69 درصد از کل ترافیک اینترنتی مصرف‌کننده را تا پایان امسال به خود اختصاص خواهد داد.

آیا برای تولید محتوای ویدئویی به عنوان بخشی از استراتژی بازاریابی خود آمادگی دارید؟

این مقاله ایده هایی به شما می دهد که به وسیله آنها می توانید ویدئوهای جذاب تهیه کنید و در اختیار مخاطبان خود قرار دهید.

20 ایده بازاریابی ویدیویی

بسیاری از بازاریابان می دانند که چه زمان باید به سراغ ویدئو مارکتینگ بروند. اما زمانیکه می خواهند کار ساخت ویدئو را آغاز کنند متوجه می شوند که هیچ ایده‌ای ندارند. در ادامه، نکته‌هایی برای تولید ویدیوهایی جذاب که می‌توانند به کسب و کار شما کمک کنند، آورده شده است.

ایده‌هایی برای تولید ویدئو

در ابتدا

 1. ویدئوهای کوتاه بسازید و در آن از اعضای تیم خود بخواهید تا از مشتریان جدید و مشتریان قدیمی «تشکر» کنند. این کار باعث می شود آنها بیشتر به خرید محصول شما ترغیب شوند.
 2. یک ویدئوی دمو (نمونه نمایشی) از محصول خود تهیه کنید.
 3. یک گیف متحرک برای توضیح چگونگی استفاده از قابلیت‌های محصولتان تهیه کنید.
 4. یک فیلم 15 ثانیه‌ای از مشتریان خود تهیه کنید و از آنها بخواهید نظرشان را درمورد محصولتان بگویند.

در قدم بعدی

 1. فیلم های طولانی تری از مشتریان خود تهیه کنید.
 2. برای معرفی محصول خود، ویدئوهای انیمیشنی به سبک وایت برد بسازید.
 3. مقدمه‌ای کوتاه در مورد شرکت، اهداف و دورنمای آن تهیه کنید.

در نهایت

 1. یک دموی کامل برای محصول بسازید.
 2. برای انتشار در وبسایت خود، ویدئوهای راهنمای کوتاه و خلاصه تهیه کنید.
 3. از یکی از اعضای تیم خود بخواهید که محصولتان را ارائه بدهد و شما از ارائه او فیلمبرداری کنید، سپس آن را در فضای مجازی منتشر نمایید.
 4. ویدیوهایی برای ترغیب مشتریانتان بسازید. با این عناوین که «با ما تماس بگیرید»، «برای نمونه آزمایشی ثبت نام کنید»، «به دوستان خود اطلاع بدهید» و «اعتبار رایگان دریافت کنید» و…
 5. با مدیران شرکت مصاحبه داشته باشید و آن را منتشر کنید.

ایده‌هایی برای ویدیوی پخش زنده

در ابتدا

 1. از سرویس لایو فیسبوک (Facebook )، اینستاگرام (instagram) و یا توئیتر (Twitter) برای پخش مطالب ویدئویی جذابی که تدارک دیده اید، استفاده کنید.
 2. از سرویس گوگل هنگ‌اوتس (Hangouts) یا اسکایپ به عنوان شیوه‌ای برای تشکر از مشتریان به مناسبت های مختلف استفاده کنید (برای مثال تشکر به مناسبت یکسال همکاری با یکدیگر و غیره).

در قدم بعدی

 1. جلسات پرسش و پاسخ با کارکنان یا مشتریان برگزار کنید.
 2. یک گفتگوی زنده با یک کارشناس کاربلد تدارک ببینید.
 3. ویدئوهایی از محیط کار شرکت خود تهیه کرده و آنها را در فضای مجازی منتشر کنید.

در نهایت

 1. یک گفتگوی زنده با فروشندگان خود داشته باشد و از آنها بخواهید به سوالات مشتریان پاسخ بدهند، سپس دموی آن را در فضای مجازی منتشر کنید.
 2. فیلم گفتگوی زنده پرسش و پاسخ را در فضای مجازی منتشر کنید.
 3. فیلمی تحت عنوان «یک روز در شرکت» تهیه کنید و یک روز از روند کار یکی از مدیران شرکت را به نمایش بگذارید.

چگونه از ویدیو در استراتژی بازاریابی خود استفاده کنید

حالا که با موضوعات و ایده‌های موجود برای تولید محتوا آشنا شدید، ممکن است این پرسش برای شما پیش بیاید که کجا باید از این ویدیوها استفاده کنید. در برخی موارد، پلتفرم از قبل مشخص است – برای نمونه ویدیوهای فیسبوک لایو باید در همین سایت به اشتراک گذاشته شوند. اما می‌توانید افراد را از قبل به تماشای این گفتگوی زنده دعوت کنید و همچنین می‌توانید ویدیوهای ضبط شده را در پلتفرم‌های دیگر نیز به اشتراک بگذارید.

بازاریابی ویدئویی

در ادامه چند ایده برای استفاده از محتوای ویدئویی در بالا و پایین قیف بازاریابی آورده شده است:

1. از محتوای تولید شده توسط کاربران استفاده کنید.

هرچند که بازاریابان می توانند به خوبی داستان محصول خود را روایت کنند، اما نباید از تاثیر مشتریان نیز غافل شد. شما می توانید با طراحی مسابقات مختلف، از کاربران خود بخواهید که از محصولتان عکس و یا فیلم تهیه کنند و در فضای مجازی منتشر کنند، این کار که به تولید محتوا توسط کاربر (UGC) شناخته می شود، در مقایسه با ویدیوهای بازاریابی سنتی، ترغیب‌کننده‌تر و موثر‌تر خواهد بود.

برای مثال، شرکت GoPro از کاربران خود خواست تا بوسیله محصولاتش داستان نجات یک گربه را به تصویر بکشند، سپس به تاثیرگذارترین تصویر ثبت شده هدیه تعلق گرفت.

لازم نیست حتما تولیدکننده تجهیزات فیلمبرداری باشید، شما می توانید به راحتی از مشتریان خود بخواهید تا هنگام کار با محصول شما از خودشان فیلم و یا عکس تهیه کنند و برای شما ارسال کنند. این عکس ها (یا فیلم ها) می توانند در فضای مجازی، صفحه فرود وبسایت (landing page) و یا ایمیل های بازاریابی شما به اشتراک گذاشته شوند.

2. برای مشتریان داستان تعریف کنید.

مشتریان بهترین حامیان ما هستند. ما در دیدار از تجربیات آنها برای ساخت محتوای تصویری استفاده می‌کنیم. مشتریان به راحتی می توانند از تجربیات شان درمورد استفاده از محصول برای ما بگویند و اینگونه به ما در ساخت محتوا کمک کنند. پس از آن ما می‌توانیم این محتوا را با مشتریان بالقوه و لیدها (سرنخ‌ها) در ایمیل‌های بازاریابی و وبسایت مان به اشتراک بگذاریم.

3. کاربران فضای مجازی را به رویدادتان دعوت کنید.

با وجود تلاش های بسیار، بازاریابان نمی توانند از تمام مخاطبان خود دعوت کنند تا به جمع مشتریان شان بپیوندند. زمانی که چنین رویدادهایی در پیش دارید پیشنهاد ما این است که به سراغ یوتیوب، فیسبوک یا اینستاگرام بروید. این ابزارها فرصت خوبی به شما می دهند تا مخاطبان بیشتری را از طریق پخش زنده در یوتیوب، فیسبوک یا اینستاگرام به مشارکت دعوت کنید. تدارک برنامه های پخش زنده و سپس انتشار آنها در فضای مجازی برای کاربرانی که موفق به تماشای پخش زنده نشده اند، می تواند به جلب رضایت مخاطبان کمک بسیاری بکند.

مشتری را به پشت صحنه کارهایتان ببرید

تهیه یک ویدئو از پشت صحنه کارهایتان و انتشار آن برای مشتری های وفادار و مخاطبان می تواند فرصت مناسبی در اختیار برند شما قرار دهد تا به اهدافش دست یابد. شما می توانید از پخش زنده و یا ابزارهایی همچون فیسبوک، توئیتر، اینستاگرام یا اسنپ شات استفاده کنید و یا یک ویدئو از پیش تولید شده تهیه کرده و آن را در فضای مجازی منتشر کنید. سعی کنید در این ویدئوها بیشتر بر نکاتی تمرکز کنید که مخاطبان شما اطلاع زیادی از آنها ندارند.

در نهایت شما می توانید از این ویدئوها برای ارتباط دوستانه با مشتریان در طول فرآیند تبدیل سرنخ ها به مشتری و نهایی کردن خریدها استفاده کنید. این ویدئوها به مشتریان کمک می کنند تا بیشتر با برند شما آشنا شوند.

5. مفاهیم و محصولات را برای مخاطبین خود توضیح دهید.

همانطور که می دانید یک تصویر از هزاران کلمه گویاتر است و ویدیوها بهترین پلتفرم برای توضیح مفاهیم یا تعریف یک اصطلاح برای مخاطبان یا کاربران هستند. آنها به درک آسان مفاهیم و اصطلاحات کمک می کنند و تاثیر زیادی در استفاده موفق افراد از محصول شما خواهند داشت. این ویدئوها را می توانید در یوتیوب و یا پست های وبسایت یا وبلاگتان منتشر کرده و در اختیار مشتریان خود قرار دهید.

6. تشکر کنید

تشکر کردن از مشتری باعث می شود تا او بیشتر به برند شما جذب شود.برای انتقال حس خاص بودن به مشتری میتوان از ویدئوهای کوتاه و ساده ای که در مورد جلب رضایت مشتری هستند،استفاده کرد. این ویدیو ها همچنین به عنوان یک تبلیغ کوچک نیز عمل می‌کنند. اگر تازه کار هستید، ضبط ویدیو های کوتاه با مضمون تشکر از خریداران، باعث تقویت حس وفاداری مشتری و آگاه شدن دیگر افراد از برند در فضای مجازی می شود.

No Comments

Post a Comment

Comment
Name
Email
Website