0
  • No products in the cart.
 

با چند نوع از خدمات پشتیبانی سامانه lms آشنا شوید

با چند نوع از خدمات پشتیبانی سامانه lms آشنا شوید

با چند نوع از خدمات پشتیبانی سامانه lms آشنا شوید

از ، طیف گسترده ای ازجمله گزینه های پشتیبانی سامانه lms می توان به چت های زنده تا کتابخانه های آموزش آنلاین اشاره کرد.

از آنجایی که ممکن است مشکل انتقال داده ها، عیب های فنی، و خطاهای احراز هویت به وجود بیاید، در نتیجه، خدمات پشتیبانی سامانه lms باید اولویت اصلی باشد. به این صورت که ارائه دهنده ای را پیدا کنید که در بازه ی قیمتی مورد نظر شما پیشنهادهای پشتیبانی ایده آل تری داشته باشد. در حالی که ممکن است برخی از آن ها گزینه های پیشرفته تری را ارائه دهند، به عنوان مثال، کمک های فنی به صورت یک به یک، ولی این گزینه ها ممکن است به نوعی هدر دادن منابع شما باشد، چرا که تیم L & D شما ممکن است مقدار زیادی از تخصص ها را داشته باشد. به همین ترتیب، دپارتمان های L & D تازه کار ممکن است نیاز بیشتری به دریافت به موقع کمک های نصب و تنظیم و اجرا داشته باشند. در ادامه با مجله توسعه دهندگان همراه باشید.

یک – پشتیبانی تلفنی

با این پشتیبانی شما در هر زمانی که با مشکل یا مسئله ای روبه رو شوید یا به کمک برای تسلط بر ابزاری نیاز داشته باشید، می توانید با فروشنده سیستم lms تماس بگیرید. برخی از ارائه دهنده های سیستم های مدیریت آموزشی از جمله شرکت پافکو پشتیبانی 7/24 ارائه می دهند، در حالی بقیه فقط در ساعات کاری کار می کنند. به همین دلیل بسیار مهم است که قبل از تصمیم نهایی، موضوع را با فروشنده نرم افزار آموزش مجازی LMS روشن کنید. همچنین در مورد این که چه گوشی های 7/24 را در اختیار دارد و در مورد تخصص های او سوال کنید. به عنوان مثال، کسی که پاسخ گوی تلفن هاست می تواند به خطاهای پایه ی ورود به سایت lms رسیدگی کند؟ آیا می تواند با مشکلات پیشرفته تری مانند مشکلاتی در برنامه نویسی یا مسائل مربوط به انتقال داده کمک کند؟ شاید بتوانید در طول زمان آزمایشی که ممکن است به صورت رایگان در اختیارتان قرار داده شود، با آن ها تماس بگیرید و ببینید که چه مدت طول می کشد تا با فرد پشتیبان تلفنی صحبت کنید. به عنوان مثال، به دلیل حجم تماس زیاد و عدم وجود پرسنل کافی خدمات، ممکن است مجبور شوید نیم ساعت صبر کنید و این را از الان بدانید بهتر است.

دو – ایمیل

اگر نگوییم همه، اکثر فروشنده های سامانه lms یک ایمیل برای تماس به شما ارائه می دهند تا سوالات و نگرانی های خود را با آن ها در میان بگذارید. در بعضی موارد، آن ها حتی یک نماینده به شما اختصاص می دهند که با تعداد محدودی از مشتری ها سر و کار دارد، و این به معنای پاسخ سریع تر و خدمات شخصی تر است. در این مورد نیز، می توانید ویژگی ها و کیفیت پشتیبانی آن ها را با فرستادن یک سوال در قالب ایمیل در طول دوره رایگان آزمایشی بسنجید.  ببینید چقدر طول می کشد آن ها پاسخ دهند. مهم تر از آن، ببینید به سوال شما چگونه پاسخ می دهند و یا مسئله شما را حل می کنند یا نه. آیا آن ها به اندازه کافی دارای دانش و همچنین خوش برخورد هستند؟یا شما را برای اینکه نمی دانید چگونه مشکل را خودتان حل کنید، کوچک می کنند؟

سه – پرسش و پاسخ آنلاین (FAQ)

سوالات متدوالی که به صورت مرتب توسط فروشنده سامانه lms به روز رسانی می شود و شامل مهم ترین نگرانی ها و چالش های موجود می باشند، مانند نحوه تغییر رمز عبور کاربر یا ایجاد گزارش های جدید در سیستم. برخی از ارائه دهنده های سامانه lms حتی لینک های منبع در پاسخ ها قرار می دهند تا شما بتوانید موضوع را بیشتر بررسی کنید. به عنوان مثال، سوال گزارش دهی می تواند کاربران را به یک آموزش آنلاین هدایت کند که توضیح می دهد چگونه از طریق داشبورد به این عملکرد دسترسی داشته باشند و چگونه از آن استفاده کنند.

چهار – پایگاه دانش

یک کتابخانه مجازی آموزش الکترونیکی که کاربران می توانند به منظور بهبود کاربرد ابزار و دسترسی سریع به راه حل های مشکلات رایج از آن استفاده کنند. این معمولا انواع مختلف آموزش های مجازی مانند دموهای ویدئویی، راهنماهای متنی و پادکست ها را شامل می شود. با این حال، فروشنده سامانه lms، باید به صورت منظم پایگاه دانش را به روز رسانی کند تا بتواند از مسائل جدید و موانع جدیدی که پیش می آیند رو نیز پشتیبانی کند. پایگاه دانش باید گسترش یابد تا شامل پیشنهاد ها کمک کننده یا ویدئوهایی باشد که سرعت کاربران در حل مسائل خود را بیشتر کند.

پنج – انجمن کاربری

بسیاری از سیستم های مدیریت یادگیری از انجمن های کاربری آنلاین استفاده می کنند معمولا ارائه دهنده سیستم lms بر آن نظارت می کند. حتی پلتفرم های متن باز و آزاد به نوعی دارای یک جامعه کاربری هستند که در آن شما می توانید راهنمایی و مشاوره بگیرید و به تبادل نظر بپردازید. نکته مهم این است که  آن ها باید فعال باشند و تعداد قابل توجهی شرکت کننده داشته باشند که تمایل به فعالیت و مفید بودن در انجمن داشته باشند. به عنوان مثال، یک انجمن آنلاین با تنها 50 عضو، که بیشتر آن ها کسانی هستند که هفته ها به اینترنت سر نمی زنند، خیلی دردی را دوا نمی کند. قبل از اینکه نرم افزار ال ام اس خود را انتخاب کنید، بر روی تالار گفت و گوی آن ها یک سوال ساده بپرسید. ببینید چه مدت طول می کشد تا کسی پاسخ دهد و آیا جواب های داده شده واقعا مفید هستند.

شش – چت(گفت و گوی متنی) زنده

چت های زنده به شما اجازه می دهند که به طور مستقیم با نماینده خدمات/ پشتیبانی مشتری صحبت کنید که معمولا می تواند در زمینه مسائل اساسی کمک کند. برای مسائل تخصصی تر و جزئی تر، احتمالا مشکل شما را به متخصص ارجاع دهند. به عنوان مثال، به دلیل مشکلات قالب بندی، شما نمی توانید منابع یادگیری فعلی خود را به پلتفرم جدید انتقال دهید و در اختصاص و انتساب نقش ها مشکل دارید. شما باید در مورد چگونگی مدیریت چت های زنده و میزان پشتیبانی از آنها را بررسی کنید. به عنوان مثال، اگر این یک مشکل فنی LMS است شما باید سراغ پشتیبانی از طریق ایمیل یا تلفن بروید؟

هفت – وبینار ها

وبینارها یک سرویس پشتیبانی پیشرفته و شخصی هستند که بعضی از فروشندگان سامانه lms به مشتریان خود ارائه می دهند. این سرویس به شما فرصتی برای دیدار تیم آن ها یا کارشناسان موضوعی می دهد که به عنوان سخنرانان مهمان دعوت می شوند. این رویدادها نه تنها به شما کمک می کند که از از LMS به طور موثرتری استفاده کنید، بلکه با کمک آن، ROI آموزش آنلاین خود را نیز بهبود می دهید، با توجه به این که بسیاری از نکات برای غلبه بر چالش های مشترک و افزایش کارایی مفید هستند. برای مثال، چگونگی استفاده از ویژگی های گزارش دهی برای پیگیری اهداف آموزش آنلاین خود و شناسایی بهترین افراد. این رویدادهای زنده همچنین به شما اجازه می دهد تا به طور مستقیم سوالات خود را بپرسید و با فروشندگان سامانه lms به صورت چهره به چهره ارتباط برقرار کنید حتی اگر فقط نظر و یا سوالات خود را تایپ کنید تا آن ها به صورت بلادرنگ و در همان زمان به آن ها پاسخ دهند. در بعضی از موارد، فروشندگان LMS به جای میزبانی وب کنفرانس و جلسه مجازی به صورت آنلاین، وبینارها را ضبط می کنند و به کتابخانه های پایگاه دانش خود اضافه می کنند.

رمز پیدا کردن خدمات پشتیبانی سامانه lms که با نیاز های آموزش انلاین شما هماهنگ باشد، ارزیابی اهداف و تخصص درون سازمانی شما است. به ارائه دهنده های lms مراجعه کنید تا ببینید که کدام یک از آن ها انتظارات شما را برآورده می کند. این همچنین به شما کمک می کند تا تعیین کنید ه آیا سازمان شما واقعا به چه سطحی از پشتیبانی نیاز دارد یا اینکه این مسئله تا چه میزان ارزش سرمایه گذاری دارد.

No Comments

Post a Comment

Comment
Name
Email
Website