0
  • No products in the cart.
 

با چند نکته طلایی برای توسعه دوره آموزش مجازی روی نرم افزار آموزش مجازی LMS خود آشنا شوید

هلدینگ توسعه دهندگان | آموزش مجازی | اخذ ایزو | طراحی سایت > مجله توسعه دهندگان  > تکنولوژی و فناوری  > با چند نکته طلایی برای توسعه دوره آموزش مجازی روی نرم افزار آموزش مجازی LMS خود آشنا شوید
با چند نکته طلایی برای توسعه دوره آموزش مجازی روی نرم افزار آموزش مجازی LMS خود آشنا شوید

با چند نکته طلایی برای توسعه دوره آموزش مجازی روی نرم افزار آموزش مجازی LMS خود آشنا شوید

 طراحی اصولی و مبتنی بر تقاضا، پیاده سازی صحیح و توسعه ی دوره آموزش مجازی روی LMS همگام با تغییرات روز دنیا، می تواند شما را به هدفتان که ارتقا و گسترش سیستم آموزشی است برساند. در این راه باید مخاطبان اصلی خود و هدفشان از شرکت در دوره آموزش مجازی را به خوبی بشناسید.در ادامه با مجله توسعه دهندگان همراه باشید.

در نتیجه می توانید دوره های آموزش مجازی را کاملاً منطبق با خواسته های آنان طراحی کنید. در واقع انتخاب بازار آموزش مجازی درست برای دوره های آموزش مجازی شما، زیربنای لازم کار است. باید اطلاعات کاملی از دوره در اختیار مخاطبانتان قرار دهید تا بدانند در پایان دوره به چه اهدافی دست پیدا خواهند کرد. حتما با ارزیابی دوره ها امکان سنجش دوره برای خودتان و شرکت کنندگان در دوره آموزش مجازی را مهیا کنید.

8 نکته طلایی برای توسعه دوره آموزش مجازی روی نرم افزار آموزش مجازی LMS خودتان چیست؟

هیچ شکی نیست که تکنولوژی مدرن راه های تولید و ارائه محتوای آموزشی (Educational Content) را متحول کرده است. هر روز به تعداد دانشجویان و کارمندانی که به آموزش آنلاین برای افزایش دانش و مهارت های خویش روی می آورند، افزوده می شود. حتما بین دوستان و همکاران شما هم هستند کسانیکه بدون تغییر در روند شغلی و زندگی، به راحتی تحصیلات خود را از طریق دوره آموزش مجازی (Virtual Teaching) ارتقاء داده اند. امروزه اساتید و معلمان به خاطر سرعت و راحتی کاربران برای تهیه ی اطلاعات و مطالبی که تجربه یادگیری را افزایش می دهد به نرم افزار آموزشی مبتنی بر کامپیوتر اعتماد می کنند. این یک موقعیت برنده-برنده برای هر دو طرف است.

دانستن یک اطلاعات پایه ای از توسعه دوره ی آموزش مجازی نکته کلیدی است، خصوصاً اگر شما بخواهید دروس و واحدهایی را طراحی و تولید کنید که نه تنها به دانش جویان این امکان را بدهد که اطلاعاتی به دست بیاورند بلکه در آینده هم بتوانند مجدداً از آنها استفاده کنند؛ که در واقع هدف نهایی هر سیستم آموزشی است. در این مطلب ما گام به گام شما را راهنمایی می کنیم که چگونه دوره آموزش مجازی در سامانه آموزش الکترونیکی یا سیستم lms خود را توسعه دهید، تا شما بتوانید دوره خود را به گونه ای طراحی و پیاده سازی کنید که به راحتی در حافظه بماند، استفاده از آن راحت باشد و مهمتر از همه اینکه برای دانشجویان منبع و اطلاعاتی فراهم سازد تا به آنها در راه رسیدن به اهداف آموزشی یا حرفه ای شان کمک کند.

دوره ی آموزش مجازی LMS

1–  مخاطبان و اهداف کلیدی مدنظرتان از دوره آموزش مجازی را مشخص کنید

قبل از اینکه شما به فرآیند توسعه محتوای آموزش مجازی بپردازید و طراحی دوره های آموزش مجازی را در نرم افزار ال ام اس خود آغاز کنید، نیاز است بدانید چه کسانی در این دوره ثبت نام می کنند و هدفشان چیست. برای مثال، آنها امیدوارند در این دوره چه مهارت هایی یاد بگیرند؟ آیا اطلاعات خاصی وجود دارد که آنها انتظار دارند کسب کنند؟ تعیین کردن مخاطبان اصلی به شما این امکان را می دهد تا دوره هایی را طراحی کنید که شامل منابع و محتوای مناسب اهداف مخاطبانتان باشد. همچنین برنامه های درسی مطابق نیازهای یادگیری دانشجویانتان آماده می شوند.

2– دانشجویان را از فواید دوره آموزش مجازی آگاه کنید

بهترین راه برای جلب توجه و تشویق دانشجویان به طوریکه واقعا دلشان بخواهد یاد بگیرند و در دوره آموزشی شرکت کنند، این است که مزایای دوره آموزش مجازی را به آنان نشان دهید. بنابراین شما باید یک توصیفی از هر دوره ایجاد کنید و مشخص کنید که چه مهارت ها و اطلاعاتی می توانند در هر دوره یاد بگیرند و کاربرد این فواید در زندگی واقعی چیست. برای مثال، شما نمی خواهید فقط به آنها بگویید که می توانند درباره ی اینکه چگونه یک ترمینال را چک کنند آموزش ببینند، بلکه بگذارید آنها بدانند که قادر خواهند بود مهارت خدمات به مشتریان خود را ارتقاء دهند و در مورد تمام توابع pos که بازرسی سریع مشتریان را تضمین می کند، آموزش ببینند.

دوره آموزش آنلاین

3– سرفصل مطالب را طوری تنظیم کنید که ساختار دوره آموزشی را ساده و سرراست کند

درحالی که سرفصل دروس برای دوره های آنلاین (Online Courses) به اندازه ساختار آموزش سنتی حیاتی نیست اما همچنان می تواند به عنوان یک ابزار ارزشمند در خدمت مربیان و طراحان دوره باشد. ایجاد سرفصل مطالب برای دوره آموزش مجازی می تواند در طراحی ساختار کلاس ها و گردآوری منابع به شما کمک کند . همچنین به شما امکان ایجاد برنامه کلاسی در صورت لزوم را می دهد. حتی شما می توانید دستورالعملی طراحی کنید که توسط آن کاربر بتواند بهترین نتیجه ممکن را بدست آورد.

دوره ی آموزش مجازی با سیستم مدیریت یادگیری

4– ادغام محتوای چند رسانه ای

یکی از مهمترین جنبه های طراحی دوره در LMS شما این هست که شامل طیف گسترده ای از محتوای چند رسانه ای است. به عنوان مثال، شما می خواهید ویدیو، صدا و تصاویر را برای طراحی دوره ی خود به کار گیرید، تا بتوانید از تمامی انواع و سبک های یادگیری استفاده کنید. این کار دانشجویان را به طور کامل درگیر می کند و به آنها امکان می دهد تا از بیشترین مطالب آموزشی استفاده کنند. در ساختار کلاس های درس سنتی استفاده از ویدیو پروژکتور و ارائه هایی با پاورپوینت عادی بود. با اینحال،پلتفرم های آموزش آنلاین به شما این امکان را می دهد تا با استفاده از انواع ابزار های بصری و آموزشی دانشجویان را تشویق کنید تا حضور فعال در یادگیری دروس خود داشته باشند. شیوه های آموزش الکترونیک در سال 2018 تنوع و گستردگی فراوانی پیدا کرده که برای آموزش مجازی نکته ای بسیار مفید و موثر محسوب می شود.

5– ایجاد برنامه درسی که سبک های متفاوت یادگیری را پوشش می دهد

هر کاربر با سرعت و شیوه خودش درس را یاد می گیرد. بنابراین در طراحی دوره آموزشی به طیف گسترده ای از سبک های متفاوت یادگیری نیاز دارید. برای کسانی که تمایل به یادگیری برمبنای سناریو دارند، نمونه های واقعی  و برای کسانی که یادگیری آنها وابسته به جنبه زیبایی مطالب آموزشی است، تصاویر تهیه کنید. فقط به یک متد برای ارائه آموزش نپردازید چون فایده زیادی برای دانشجویان و اساتید ندارد. سعی کنید از چندین تمرین متفاوت استفاده کنید یا از فعالیتهایی کمک بگیرید که نیاز به مشارکت دانشجو دارد. برای مثال، فعالیت کلاسی طراحی کنید که بر اساس آن دانشجویان باید در یک معامله ی فروش شرکت کنند یا با دیگر دانشجویان از طریق انجمن آنلاین تعامل کنند.

ویژگی های دوره ی آموزش مجازی

6– ارزیابی در دوره ی آموزش مجازی داشته باشد

در تمامی دوره های موثر آموزشی، ارزیابی به صورت امتحان تستی یا تشریحی وجود دارد. ارزیابی ها این امکان را برای استاد فراهم می کند تا پیشرفت دانشجویان را بسنجد و برای دانشجویان تعیین می کند تا روی چه قسمتهایی باید بیشتر تمرکز کنند تا روند رو به جلویی داشته باشند. شما باید در انتهای دوره ی آموزش مجازی خود نظرسنجی داشته باشید تا متوجه شوید در کدام قسمت ها نیاز به ارتقا وجود دارد. بدین ترتیب می توانید ساختار و محتوای دوره آموزشی را به درستی تنظیم کنید.

7– دوره ی آموزش مجازی را برای دانشجو تا بیشترین حد امکان قابل فهم کنید

این یک واقعیت اثبات شده است که یادگیری و حفظ مطالب کوتاه و خلاصه شده برای دانشجویان راحت تر و بهتر است. یعنی اگر دوره آموزشی اطلاعات و داده ها را در بخش های کوچکتر ارائه دهد، برای دانشجویان قابل فهم تر است. به عنوان مثال اگر شما در حال تدریس مجازی (Virtual Teaching) یک موضوع خاص به دانشجویان هستید، تمام محتوا را یکباره ارائه ندهید، و محتوای کلی را به درسهایی ساده که قابل مدیریت در دوره ی آموزش مجازی شما هستند، تقسیم کنید. شما باید در انتهای هر بخش یک قسمت ارزیابی داشته باشید تا مطمئن شوید که دانشجویان به طور موثر دانش و مهارت های لازم را فرا گرفته و حفظ کرده باشند.

8– برای اطلاعات و منابع بیشتر، لینک اضافه کنید

یکی از مهمترین مزایایی که توسط آموزش آنلاین ارائه شده این است که دانشجویان به پهنه وسیعی از اطلاعات دسترسی دارند بدون اینکه به دوره خود دسترسی داشته باشند. این کار با تهیه ی لینک به سایتهای متنوع یا ماژول هایی که به دانشجویان منابع و داده اضافی پیشنهاد می دهند، انجام می شود. به جای اینکه دانشجویان رامجبور کنید تا برای مطالب اضافی در اینترنت جستجو کنند، به سادگی می توانید برایشان یک لینک تهیه کنید تا به راحتی و با سرعت به مطالب دسترسی پیدا کنند. به این ترتیب احتمال جمع آوری اطلاعات بیشتر و لذت بردن از یک تجربه پیشرفته آموزشی فراهم می شود.

No Comments

Post a Comment

Comment
Name
Email
Website