هلدینگ توسعه دهندگان

برندها و ابتکار ما:

ما در هلدینگ توسعه دهندگان خالق بهترین ها بوده ایم فرزندانی داریم که در حال رشد هستند و به لوح جان دوستشان داریم و تلاش میکنیم تکامل یابند - با تشکر از مدیر عامل محترم هلدینگ جناب آقای مهندس نریمان پورطلایی مغز متفکر بسیاری از ایده های عالی که باعث ایجاد جنبش ، تحول و پیشرفت بسیاری در کشور شده اند.
info[at]tedsa.com
۰۲۱۲۸۴۲۸۴

ساخته شده با عشق در
استدیو تِدْسا

 

کتاب الکترونیکی PDF بهداشت مادر و کودک از احمد رضا زمانی و عزیزالله باطبی

هلدینگ توسعه دهندگان | آموزش مجازی | اخذ ایزو | طراحی سایت > سایر موضوعات  > کتاب الکترونیکی PDF بهداشت مادر و کودک از احمد رضا زمانی و عزیزالله باطبی

کتاب الکترونیکی PDF بهداشت مادر و کودک از احمد رضا زمانی و عزیزالله باطبی

کتاب الکترونیکی PDF بهداشت مادر و کودک – احمد رضا زمانی و عزیز الله باطبی

کتاب بهداشت مادر و کودک  از احمد رضا زمانی و عزیزالله باطبی  در قالب کتاب الکترونیکی PDF ارائه شده از مجله توسعه دهندگان فعال در زمینه آموزش ، ایزو ، طراحی وب سایت ، که با کیفیت بسیار عالی تهیه و در اختیار شما قرار داده شده است.

 

براى درک و شناخت مشکلات بهداشتى مادران، ابتدا باید روندهاى طبیعى و فیزیولوژیک رادر وجود آنان مورد شناسایى قرار دهیم. آگاهى از آناتومى و فیزیولوژى دستگاه تولیدمثل، این امکانرا فراهم مى کندکه با آگاهى بیشترى با مسائل ومشکلات مربوط به آن روبرو شویم.

 

اهمیت ازدواج

ازدواج سنت پسندیده اى است که در شرع مقدس اسلام راجع به آن سفارش هاى بسیارى شده است. بقا و تداوم نسل بشر در گرو این سنت است. گذشته از سفارش هایى که در مورد همکفو دختروپسروهمسانى فرهنگى واجتماعى زوجین شده است، توجه ورعایت نکات بهداشتى واخلاقى موجب تضمین سلامتى فرزندان و استحکام و سعادت خانواده خواهدبود.

 

مشاورۀ ژنتیک

مشاوره ژنتیک روندى است که طى آن آموزش هایى راجع به موقعیت هاى موروثى وبیمارى هایى که ممکن است بر فرزندان آینده اثر بگذارد به خانواده داده مى شود .

ــ لازم است هر زوج قبل از آنکه تصمیم قطعى به ازدواج بگیرند، مشاوره ژنتیک انجام دهند. این امر به آنها امکان خواهدداد تا در صورتى که این ازدواج باعث متولد شدن کودک بیمارى مى شوداز آن صرف نظر کرده و از احساس گناهى که یک عمر دامن گیر آن ها خواهد شد رهایى یابند.

ــ ضرورى است هر زوج قبل از ازدواج از سلامت جسمى خویش اطمینان حاصل کند. این امر با انجام چند آزمایش میسر شده است که مهمترین آنهاعبارت اند از: آزمایش خون از نظر گروه خونى و عدم وجود کم خونى و آزمایش عدم ابتلا به بیمارىهاى مقاربتى و نیزعدم اعتیاد. به علت خسارات هنگفتى که بیمارى تالاسمى ماژور به خانواده ها و جامعه وارد مى کندو نیز عوارض روانى و اجتماعى ناشی از ابتلاء فرزندان به یک بیماری مزمن و تقریبا لاعلاج سبب شده است که تشخیص ژن بیمارى به یک بیمارى مزمن و تالاسمى در زوجین قبل از ازدواج به طور اجبارى از سال ۱۳۷۸ در کشور انجام شود .


دانلود رایگان PDF

کتاب الکترونیکی PDF رایگان بهداشت  مادر و کودک از احمد رضا زمانی و عزیزالله باطبی

حجم دانلود: ۱۵۵ صفحه – ۳.۰۵Mb

پسوند فایل :  PDF

لینک دانلود : برای دانلود کلیک کنید

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه
نام
ایمیل
وب‌سایت