0
  • No products in the cart.
 

تغییر ورژن php در دایرکت ادمین

تغییر ورژن php در دایرکت ادمین

یکی از امکاناتی که پنل دایرکت ادمین در اختیار شما می‌گذارد و برای کاربران شما هنگام خرید هاست ممکن است دارای اهمیت و اولویت باشد قابلیت تغییر ورژن php در دایرکت ادمین است.

توسط این خاصیت شما می‌توانید اختیار انتخاب ورژن php را به کاربر بدهید تا در صورت نیاز به ورژن های بالاتر و یا پایین‌تر متناسب با اسکریپت و یا cms آن‌ها بتوانند استفاده لازم را ببرند.

برای اعمال قابلیت Php Selector در دایرکت ادمین باید شما دسترسی روت لینوکس را داشته باشید و این بدین معناست که باید شما مدیر سرور باشید.

ورژن Custom Build دایرکت ادمین شما باید حتماً ۲ باشد و اعمال این تغییرات در ورژن قدیمی ۱ ممکن نخواهد بود و شما باید قبل از ادامه‌ی کار Custom Build خود را آپدیت نمایید.

برای این منظور می‌توانید از آموزش آپدیت کاستوم بیلد (Custom Build) در دایرکت ادمین استفاده نمایید.

 

مراحل تغییر ورژن php در دایرکت ادمین

خوب بریم سراغ مراحل اعمال قابلیت Php Selector در دایرکت ادمین، برای اینکار دستورات زیر را وارد کنید تا بتوانید Option های دایرکت ادمین را تصحیح و مجدد آپدیت و Recompile نمایید.

 

 

برای اعمال تغییر ورژن php در دایرکت ادمین باید تغییرات را ذخیره کرده و پس از آپدیت Option ها یک Recompile مجدد انجام بدید.

تمامی مراحل ذکر شده با دستورات زیر انجام می‌شود.

حتما بخوانید :  آموزش انتقال سایت از دایرکت ادمین به سی پنل

پس از پایان اجرای دستورات بالا و عدم دریافت ارور در خروجی حال کاربر در بخش Domain Setup می‌تواند ورژن موردنظر خود را انتخاب نمایید.

البته در بسیاری از موارد نیازی به تغییر ورژن php در Directadmin نیست و به دلایل امنیتی هم توصیه نمی‌شود مگر در موارد ضروری این قابلیت را فعال نمایید.

به دلیل اینکه در این حالت مجبور هستید برای هر ورژن سیاست‌های امنیتی قویی را پایه‌ریزی کرده و یا استفاده از ورژن های پایین Php ممکن است با داشتن مشکلات امنیتی جدی سرور شما را در معرض خطرات جدی امنیتی قرار دهد.

No Comments

Post a Comment

Comment
Name
Email
Website