0
  • No products in the cart.
تکنیک های سئو داخلی سایت

تکنیک های سئو داخلی سایت

در این مقاله به معرفی تکنیک های سئو داخلی سایت می پردازیم.توضیحات سئو داخلی یا بهینه سازی داخلی سایت، دشواری های خودش را دارد. این که از کجا شروع کنیم و به کجا برسیم. در واقع این مساله که نه تنها در سئوی داخلی بلکه برای سئو خارجی سایت و به صورت کلی برای سئو مصداق است.در ادامه با مجله توسعه دهندگان همراه باشید.

مهم ترین تکنیک های سئو داخلی سایت

تا چند سال گذشته تگ های متا ، تگ های هدینگ، بمباران متن با کلمه کلیدی هدف و تصاویر بهینه شده کلید موفقیت در سئو داخلی بودند. از سال ۲۰۱۶ تغییراتی اساسی در الگوریتم های گوگل ایجاد شد که با معرفی الگوریتم مرغ مگس خوار به اوج خودش رسید. در این الگوریتم های جدید تلاش شده رفتار کاربران و میزان رضایت آنها از محتوا نیز مورد توجه قرار داده شود. در این مقاله مهمترین فاکتورهای موثر در سئو را بررسی میکنیم.

عنوان و توضیحات مناسب انتخاب کنید

تگ های متا اغلب قسمتی از کدهای سایت هستند که در هدر قرار داده میشوند و به معرفی محتوای صفحه میپردازند. این اطلاعات توسط کاربرانی که در صفحه حضور دارند قابل مشاهده نیست اما ربات های خزنده گوگل از آنها برای درک بهتر صفحه استفاده می کند و در بیشتر موارد همین محتوا در نتایج جستجوی گوگل نمایش داده میشود پس ارزش بسیار زیادی دارد.

مهم ترین تکنیک های سئو داخلی سایت

تگ های بسیار متنوعی وجود دارند که میتوان در هدر سایت قرار داد و هریک کارایی مشخصی دارند ولی مهمترین تگ هایی که برای سئو داخلی با آنها کار داریم دو تگ title‌ و description هستند. تگ title برای معرفی عنوان صفحه و تگ description برای توضیحات کوتاه در مورد صفحه استفاده میشود. ممکن است به صورت تکنیکال تاثیر این دو فاکتور در رتبه بندی صفحات پایین اعلام شود اما در عمل اهمیت بسیار بالایی خواهند داشت. چون که کاربر زمان جستجو در گوگل مستقیما این دو عبارت را مشاهده کرده و بر همین اساس سایت شما را از میان سایر لینک ها انتخاب میکند. هرچقدر عنوان و توضیحات شما جذاب تر باشد شانس بیشتری برای جذب مخاطب خواهید داشت.

 استفاده از کلمات کلیدی هدف در محتوا

کلمه کلیدی هدف خود را حداقل یک بار در اول متن بیاورید. برای سئوی داخلی صفحه سایت، حتما باید اولین کلمه همان مورد هدف ما باشد؟ خیر منظور از به کار بردن کلمه در اول، استفاده از آن در حدود ۱۰۰ کلمه اول است.

مهم ترین تکنیک های سئو داخلی سایت

این کاری است که اغلب انجام می شود.ولی بعضی وقتها اتفاق می افتد که برای متنی، مقدمه ای طولانی می نویسیم تا پیش از رسیدن به موضوع اصلی، ذهن مخاطب را آماده کنیم. باید سعی کنیم تا مقدمه ای که می نویسیم، خیلی طولانی نباشد تا از به تعویق افتادن استفاده از کلمه کلیدی و هدف اصلی، جلوگیری کنیم.

از تگ های هدینگ به خوبی استفاده کنید

هر صفحه از سایت شما باید فقط و فقط یک تگ h1 داشته باشد. یعنی حتما این تگ را داشته باشد و در صفحه بیشتر از یک تگ h1 نباشد. این عنوان باید دقیقا توضیح دهنده محتوای صفحه و دارای کلمه کلیدی هدف شما باشد. همچنین از نظر طراحی و ابعاد با سایر محتوای صفحه متمایز بوده و در اولین نگاه قابل شناسایی باشد.

بیشتر بدانید:  معرفی و دانلود افزونه WooCommerce و فارسی ساز
مهم ترین تکنیک های سئو داخلی سایت

علاوه بر تگ h1 که اهمیت بسیار بالایی دارد میتوانیم از تگ های h2 و h3 نیز برای معرفی بهتر موضوع مورد بحث استفاده کنیم. براساس اصول نگارشی بعد از هر ۳۰۰ کلمه نیازمند یک تگ هدینگ جدید هستیم تا کاربر بتواند به راحتی موضوع این بخش از محتوای مورد مطالعه را درک کند. با توجه به اینکه پیشنهاد میکنیم محتوای صفحات شما ۱۲۰۰ تا ۱۵۰۰ کلمه باشد احتمالا در هر صفحه شما ۴ تا ۵ تگ h2 خواهید داشت که هر یک از آنها پیرامون موضوع عنوان اصلی مقاله هستند. با مطالعه مقاله تگ های هدینگ و تاثیر آنها بر سئو میتوانید اطلاعات کامل تری در این مورد کسب کنید.

آدرس صفحه را بهینه کنید

آدرس دهی صفحات از دو منظر مورد توجه است. اولا کوتاه بودن آدرس و استفاده از کاراکترهای با معنی و دوما زیرشاخه بندی آدرس ها و تعداد / در آن.

مهم ترین تکنیک های سئو داخلی سایت

هرچقدر تعداد کاراکتر / در آدرس شما کمتر باشد یعنی این محتوا در سطح بالاتری از سایت شما قرار دارد و ارزش بیشتری از نظر گوگل خواهد داشت. همچنین تلاش کنید از کلمات کلیدی هدف در آدرس صفحه استفاده کنید؛ بدون اینکه آدرس صفحه خیلی طولانی شود. معمولا برای سایت های فارسی از آدرس دهی فارسی نیز استفاده میکنیم ولی عبارات اضافی مثل از در با به برای و … را از آن حذف میکنیم. برای اطلاعات تکمیلی به مقاله تاثیر آدرس صفحه بر سئو مراجعه کنید.

ارزش و اهمیت لینک برای گوگل

مهم ترین تکنیک های سئو داخلی سایت

 استفاده از لینک های خارجی

اشتباه بزرگ بسیاری از همکاران سئو کار این است که نه تنها به این مورد توجه نمی کنند، بلکه آن را مضر می دانند. دلیل آن ها هم این است که “با این کار ما به سایت رقیب خود ارزش می دهیم.بله این مساله درست است. سایتی که به آن لینک می شود مطمئنا از این اتفاق سود می برد.ولی سود بیشتری به سایت شما می رسد و آن این است که: با لینک کردن خارجی به سایت دیگری که درباره موضوع شما صحبت می کند، به گوگل نشان می دهیدکه شما هم مطلب خوب و کاملی درباره آن موضوع نوشته اید و به عبارت دیگر، محتوای صفحه شما مرتبط و با کیفیت است.

 استفاده از لینک های داخلی

لینک دادن داخلی در سئو داخلی سایت خیلی ارزشمند است. حدود ۲ تا ۵ لینک در هر پست بدهید.نمونه ای از لینک دهی داخلی در ویکی پدیا یک صفحه از ویکی پدیا، مثلا ۵۰ عدد لینک داخلی دارد و دلیل آن هم روشن است. آن ها ویکی پدیا هستند ! دارای میلیون ها محتوا و اعتبار دامنه Domain Authority 100% که این امکان را برایشان فراهم می کند. لینک دادن داخلی به صورت مرتبط از پست ها و صفحات سایت به سایر پست ها و صفحات مختلف، خیلی خوب است !

 

No Comments

Post a Comment

Comment
Name
Email
Website