0
  • No products in the cart.
تکنیک intrinsic چیست؟

تکنیک intrinsic چیست؟

تاریخچه تکنیک intrinsic طراحی وبسایت به معرفی ماژول های Flexbox و CSS Grid در CSS باز میشود.خیلی وقت قبل از اینکه این تکنیک در طراحی سایت معرفی گردد، برای آماده کردن ساختار وبسایت و چیدمان عناصر استفاده در آن از Table استفاده می شد اما تازگی ،دیگر کمتر از روش ها قدیمی مثل Table استفاده میشود. بعد از این روش برای تعیین موقعیت عناصر در صفحه از دستور های fixed و Absolute استفاده می شود و می توانید با استفاده از این تکنیک طراحی سایت خود را پیچیده تر و زیبا تر کنید.ولی یکی از عیب های این روش این است که امکانات بسیار کمتری نسبت به ماژول های جدید دارد. شما می توانید ساختار های جدیدی که می توان با استفاده از امکانات جدید ساخت را در تصویر زیر ببینید.در ادامه با مجله توسعه دهندگان همراه باشید.

تکنیک intrinsic

یکی از نکات مهم در خصوص استفاده از روش های قدیمی برای طراحی سایت این است که در زمان طراحی خلاقیت بالایی داشته باشید تا بتوانید المان ها و عناصر مختلف را به زیبا ترین شکل نمایش دهید و از طرفی هیچ ساختار مشخص و از پیش تعریف شده برای المان ها وجود نداشت که به شما کمک کنند.اما هنگامی که ماژول های مختلف Css معرفی شدند دیگر نیاز به تکنیک های مختلف برای طراحی و چیدن عناصر وب سایت خود ندارید و به این صورت شما می توانید با استفاده از این ماژول ها طراحی سایت خود را انجام دهید.

این تکنیک به حدی مورد توجه قرار گرفته است که جامعه جهانی طراحی وب سایت در نظر دارد نامی مشخص برای آن انتخاب کند. اصطلاح Intrinsic اولین بار توسط Jen Simmons گفته شد. او یک طراح رابط کاربری سایت است که با شرکت های بزرگی مثل W3C، گوگل و دروپال  همکاری داشته و پروژه های بزرگی را نیز به صورت فریلسنر انجام داده است.

بیشتر بدانید:  ۱۵ نکته برای طراحی بنر تبلیغاتی خوب و موفق

تفاوت طراحی سایت تکنیک intrinsic با Responsive

یک سایت Responsive شده بدان معناست که در هر پلتفرم با هر سایز هماهنگ باشد. یعنی بتوان این سایت را در انواع گوشی ها و تبلیت ها بدون هیچ به هم ریختگی ای مشاهده کرد. تا قبل از پیدایش تکنیک Intrinsic ، طراحان سایت از Media Queries استفاده می کردند تا اینکه بالاخره ماژول های Grid و Flex تا حد زیادی کار آن ها را راحت کردند. البته هنوز هم برخی طراحان از Media Queries استفاده می کنند اما الان در کنار آن ابزار های کمکی گوناگونی در اختیار دارند.

در روش ریسپانسیو برای طراحی سایت حرفه ای که در همه ی پلتفرم ها بدون مشکل اجرا شود؛ ما ستون هایی را در اختیار داریم که می توان آن ها را به صورت شناور کم و زیاد کرد. این کار باعث می شود تا بتوان عرض صفحه را با انواع گوشی ها و تبلت ها هماهنگ کرد. اما از طریق تکنیک Intrinsic علاوه بر ستون ها، سطر ها را نیز می توان افزایش یا کاهش داد. این کار کمک می کند محدودیت عرضی ما در دستگاه های مختلف به وسیله ی طول صفحه جبران شود.

چه زمانی از طراحی با تکنیک intrinsic استفاده کنیم؟

امروزه،بسیاری از طراحان وب در سراسر دنیا از تکنیک ها و ماژول های جدید در طراحی صفحات وب بهره میبرند این مفهوم جدید تنها برای اشاره مستقیم و صریح به این تکنیک معرفی شده و زمان مشخصی برای استفاده از آن در نظر گرفته نشده. طراحی سایت به مرور به سمت استفاده بیشتر از این ماژوبوت استرپ ۴ را میتوان یک مثال واضح از حرکت جهانی به سمت طراحی سایت های ذاتی یا intrinsic دانست. شاید نسخه ۵ کاملا از طراحی ریسپانسیو و استانداردهای آن دور شده باشد.

No Comments

Post a Comment

Comment
Name
Email
Website