0
  • No products in the cart.
 

راه حل هایی برای بهتر شدن طراحی فروشگاه اینترنتی

راه حل هایی برای بهتر شدن طراحی فروشگاه اینترنتی

راه حل هایی برای بهتر شدن طراحی فروشگاه اینترنتی

در فروشگاه اینترنتی چگونگی رفتار سایت شما با مشتریانی که برای اولین بار به سایت شما مراجعه میکنن بسیار مهم است.اگرچه در طراحی فروشگاه اینترنتی، ایجاد صفحاتی که بازدیدکنندگان را جذب نماید، بسیار مهم است؛ اما تأثیر ارتباط با مشتری نیز به همان اندازه اهمیت دارد. یکی از اهداف اصلی سایت‌های فروشگاهی این است که  مشتریان را به سمت کالای موردنیاز برای خریدهدایت کنند. بنابراین در طراحی سایت‌های فروشگاهی باید روشی به کار گرفته شود تا کاربر با سرعت و به‌راحتی کالای موردنیاز خود را پیدا کند. علاوه بر این‌ها تأمین امنیت مشتریان از جمله موارد ضروری در وب‌سایت‌های فروشگاهی است. این امنیت شامل  پرداخت وجه  وهم چنین  امنیت اطلاعات حریم خصوصی کاربران و اصل بودن جنس‌ها  توسط فروشنده می شود. این کار کمک می‌کند کاربرانی که از سایت شما خرید کرده‌اند برای خریدهای بعدی‌شان نیز سایت شما را انتخاب نمایند.
نکات زیر میشود در کسب و کار خود حرفه ای تر عمل کنید:

ایجاد بخش سؤالات متداول (FAQ)

صفحه سؤالات متداول ابزاری مناسب برای استفاده بهینه از زمان و راهی برای ارتباط بهتر با مشتریان است که به شما امکان می‌دهد تا دغدغه‌های مشتریان را برطرف کرده و ابهاماتشان را بدون اینکه لازم باشد به تک‌تک آن‌ها پاسخ دهید رفع نمایید. این صفحه شامل ویژگی‌های محصول، شرایط پس دادن محصول، روش‌های پرداخت و غیره می‌باشد.

بارگذاری سریع‌تر

پیشنهاد می‌کنیم که قبل از شروع به کار کردن فروشگاه اینترنتی وب‌سایت آن را با ابزارهای سنجش سرعت نظیر GTmetrix، بررسی نمایید. اگر بارگذاری صفحات به‌طور میانگین بیشتر از ۳ ثانیه زمان ببرد نه‌تنها ممکن است که مشتریان خود را از دست دهید بلکه رتبه سایت خود را نیز در لیست نتایج جستجو از دست می‌دهید. در چند سال اخیر همواره بارگذاری سریع یک وب‌سایت، موردتوجه موتورهای جستجو بوده است.

بهینه‌سازی طراحی فروشگاه اینترنتی برای خرید با موبایل یا کامپیوتر

اگر در طراحی سایت شما واکنش گرا بودن (responsive) رعایت نشود، بسیاری از مشتریان بالقوه خود که برای خرید از موبایل استفاده می‌کنند را از دست خواهید داد. بنابراین توجه داشته باشید که سایت شما در تلفن‌های هوشمند و تبلت ها، به‌درستی نمایش داده شود.

بهینه‌سازی طراحی فروشگاه اینترنتی

بخش نظرات مشتریان

بخش نظرات کاربران در سایت‌های فروشگاه اینترنتی دارای اهمیت زیادی است زیرا نظرات کاربران در انتخاب و خرید دیگر مشتریان تأثیر بسزایی دارد. این صفحه باید به‌گونه‌ای طراحی شود که خریداران بتوانند به‌راحتی نقطه نظرات خود را انتقال دهند و نظرات سایر کاربران را نیز مشاهده نمایند. از طرفی نظرات مشتریان می‌تواند برای صاحب وب‌سایت مفید باشد. این نکته را در نظر داشته باشید که برخی از کاربران فقط زمانی که نظر منفی دارند آن را بیان می‌کنند و نظرات مثبت کمتر بازتاب می‌یابد پس با صبر حوصله آماده شنیدن نظرات باشید و در صورت نیاز پاسخی منطقی و قانع‌کننده به آن‌ها بدهید.

پرداخت ساده و آسان

مشتریان فروشگاه اینترنتی شما باید بتوانند به‌آسانی و در بستری کاملاً ایمن، سفارش خود را ثبت و پرداخت نمایند. اگر می‌خواهید تجربه یک خرید لذت‌بخش را برای مشتریان خود فراهم آورید؛ روند پرداخت را تا حد ممکن ساده کنید. درصورتی‌که فرآیند خرید پیچیده باشد مشتریان از خرید خود منصرف خواهند شد و به سراغ یک سایت دیگر خواهند رفت.

آیا دوست دارید فروشگاه شما از دیگر رقیبان متمایز باشد!!؟؟

این موارد را پیشنهاد می کنیم در نظر داشته باشید:

-از محصولات‎تان عکس‌های جذاب تهیه کنید

برخلاف خرید حضوری در خرید آنلاین کاربر نمی‌تواند کالای موردنظرش را از نزدیک مشاهده نماید بنابراین برای اطمینان و انتخاب بهتر مشتریان، از کیفیت کالا عکس‌های واضح، باکیفیت، جذاب و در حالت‌ها و زوایای مختلف در سایت قرار دهید.

-یک تجربه کاربری (User Experience) عالی فراهم کنید

به مشتریان خود چیزی بیش از چند تصویر از محصولات فروشگاه اینترنتی ارائه دهید. به‌طور مثال اگر در سایتتان دستگاهی برای فروش قرار داده‌اید ویژگی‌ها، مشخصات فنی، نقد و بررسی، نظرات کاربران و محصولات مرتبط با آن دستگاه را نیز ذکر نمایید. به‌عبارت‌دیگر، همواره اطلاعات کاملی از یک محصول ارائه کنید تا کاربران بتوانند به‌درستی تصمیم بگیرند و یک خرید مطمئن انجام دهند. علاوه بر این موارد، در چیدمان عناصر وب‌سایتتان نیز دقت کافی داشته باشید، دکمه خرید و سبد محصولات را با رنگی متمایز و در مکان مناسب قرار دهید تا مشتریان بتوانند یک محصول را به‌آسانی به سبد خرید خود اضافه و تسویه کنند.

-دسترسی به بخش‌های مختلف را آسان کنید

برای خرید آنلاین یک قاعده ساده وجود دارد: پیدا کردن محصول مورد نظر، کسب اطلاعات و در نهایت خرید آن. ابتدا کاربر کالای موردنظر را می‎یابد و اگر بخواهد اطلاعات بیشتری درباره یک محصول کسب نماید، باید بتواند تنها با یک کلیک به آن برسد. بنابراین سعی کنید جستجو و پیدا کردن محصول در سایت سریع و ساده باشد.

-محصولات مرتبط و مشابه را پیشنهاد دهید

هنگامی‌که کاربر محصول موردنظر خود را در سایت پیدا می‌کند می توانید با پیشنهاد دادن محصولات مشابه و فراهم کردن امکان مقایسه بین کالاها، تصمیم‌گیری را برای کاربر ساده‌تر کنید.

 

No Comments

Post a Comment

Comment
Name
Email
Website