0
  • No products in the cart.
 

9 روش باورنکردنی استفاده از حافظه جانبی:

روش های استفاده از حافظه جانبی

9 روش باورنکردنی استفاده از حافظه جانبی:

آیا پشت میزتان نشسته اید؟ عجله کنید، کشوی میزتان را باز کنید. داخلش پر از کاغذهای درهم و برهم، چند گوشی از مد افتاده و خارج از سرویس و کابل های وسایل قدیمی است. به احتمال زیاد، چند حافظه جانبی فراموش شده هم درون کشویتان وجود دارد. اکنون زمان آن رسیده که به صورت هدفمند از آن ها استفاده کنید.

این ده روش آسان، مفید و جالب را مد نظر قرار دهید:

  • گوگل کروم مخصوص خودتان را بر روی کامپیوترهای دیگر اجرا کنید: موارد شخصی فراوانی وجود دارند که تمایل ندارید آن ها را با دیگران به اشتراک بگذارید، نظیر رمزها و مسواکتان. همچنین دوست ندارید از مرورگر وب شخص دیگری استفاده کنید. آیا به اپلیکیشن های قابل حمل و نقل فکر کرده اید؟ وب سایتی که همه اپلیکیشن ها را جمع آوری می کند که قابل اجرا بر روی حافظه های جانبی باشند. Google Chrome Portable وب سایتی است که بر روی حافظه های جانبی قابل اجرا است. این نسخه هم آشنا و هم کارآمد است. شما می توانید از آن برای کار با کامپیوترهای کرایه ای یا مشترک یا مرورگرهای مشترک استفاده کنید.
  • ویروس یابی: اگر کامپیوترتان به ویروس آلوده شده است می توانید از اپلیکیشن های قابل حمل بر روی حافظه های جانبی برای ویروس یابی آن استفاده کنید. اپلیکیشن های قابل حمل و نقل خدمات فراوانی انجام می دهند. این اپلیکیشن ها را می توانید بر روی حافظه های جانبی خود نصب کرده و به وسیله آن ها کامپیوترتان را ویروس یابی کنید. چند نمونه از این اپلیکیشن ها: ClamWin، McAfee Stinger و Spybot-Search & Destroy.
  • یک درایو بازیابی ویندوز ایجاد کنید: قبل از اینکه کامپیوترتان خراب شود، برای تعمیر آن با استفاده از یک حافظه جانبی دارای درایو بازیابی ویندوز آماده باشید. این درایو بازیابی به شما امکان استفاده از ابزار عیب یابی برای حل مشکل ویندوزتان را می دهد.

از دستورالعمل مایکروسافت برای ایجاد این درایو استفاده کنید. شما دست کم به یک حافظه جانبی 16 گیگابایتی احتیاج دارید تا این درایو را بسازید، این درایو حتی به شما امکان نصب مجدد ویندوز را می دهد.

  • بازی ها: در یک حافظه جانبی، می توان بازی های فراوانی را ذخیره کرد. حافظه جانبی را می توانید همه جا با خود حمل کنید و هر جا که تمایل داشتید با استفاده از آن و یک کامپیوتر مطمئن، بازی کنید. شما می توانید لیست بلند بالایی از بازی های قابل حمل بر روی حافظه جانبی را در اینترنت پیدا کنید.
  • ناشناس باقی بمانید: سیستم عامل Tails شعار جذابی دارد مبنی بر «امنیت برای همه در همه جا». شما می توانید این سیستم عامل را بر روی حافظه جانبیتان نصب کنید و این برنامه که به صورت یک OS مستقل عمل می کند، شما را خصوصی و ناشناس نگه می دارد. برای نصب این برنامه به دو عدد حافظه جانبی احتیاج دارید اما از طریق وب سایت آن می توانید این برنامه را به راحتی نصب کنید. استفاده از این برنامه یکی از روش های محافظت از حریم خصوصی تان به هنگام استفاده از کامپیوترهای دیگر است. با استفاده از این برنامه همچنین می توانید رد خریدهای تولد و … را از روی کامپیوتر مورد استفاده در خانه را از بین ببرید.
  • کارت ویزیت های خود را در قالب حافظه های جانبی ارائه دهید: این نکته مهم به هیچ وجه درباره استفاده مجدد از حافظه های جانبی قدیمی نیست بلکه برای استفاده از حافظه های جانبی شخصی سازی شده به صورت کارت ویزیت است. کارت ویزیت هایی که به صورت حافظه جانبی ساخته می شوند چیزی فراتر از اطلاعات تماس شما را در برمی گیرند یعنی می توانند شامل رزومه، نمونه کارها و فایل های دیگر باشند.
  • مهارت خود را در استفاده از ویندوز افزایش دهید: مدتهاست که مایکروسافت یک ویژگی کمتر شناخته شده در ویندوز تعبیه کرده به نام ReadyBoost. این ابزار به آن دسته از پروسه های خاص ویندوز که از درایوهای سخت افزاری استفاده می کنند، سرعت می بخشد.
  • از حافظه های جانبی به عنوان کلیدی برای کامپیوترتان استفاده کنید: شما با استفاده از نرم افزار Predator می توانید حافظه جانبی را به کلیدی برای استفاده از ویندوزتان تبدیل کنید. نرم افزار Predator را دانلود کرده و بر روی کامپیوتر و یک حافظه جانبی نصب کنید. به محض اینکه نصب شد، کامپیوترتان فقط با استفاده از آن حافظه جانبی کار می کند و وقتی آن را از کامپیوترتان جدا کنید صفحه نمایش خاموش می شود و کیبورد و موس غیر فعال می شوند. حافظه جانبی را به کامپیوتر وارد کنید و کامپیوترتان دوباره کار می کند. نرم افزار Predator را می توان برای چندین کامپیوتر استفاده کرد. بنابراین، از یک حافظه جانبی برای باز کردن قفل چندین کامپیوتر می توان استفاده کرد.
  • فایل های مهمتان را در مسافرت با خود ببرید: سرانجام می خواهید به مسافرت خارج از کشور بروید که مدتها رویای آن را در سر می پروراندید. مشاوران همیشه به شما هشدار می دهند که یک نسخه پشتیبان از مدارک مهمتان نظیر برنامه سفر، پاسپورت، شماره شناسایی، تائیدیه های بلیط و شماره تماس های ضروریتان را به همراه داشته باشید. شما می توانید کپی کاغذی از همه این مدارک را به همراه داشته باشید، اما می توانید آن ها را در یک حافظه جانبی ذخیره کرده و به حلقه دسته کلیدتان آویزانش کنید و همه جا آن را به همراه داشته باشید.

تهیه شده توسط تیم R&D تدسا

منبع: komando.com

No Comments

Post a Comment

Comment
Name
Email
Website