0
  • No products in the cart.
 

سوالاتی که قبل از قبول شغل جدید باید از خود بپرسید

سوالاتی که قبل از قبول شغل جدید باید از خود بپرسید

سوالاتی که قبل از قبول شغل جدید باید از خود بپرسید

ممکن است بعد از جست‌وجوی طولانی در زمان پیشنهاد موقعیت شغلی جدید بسیار خوشحال و هیجان زده شده و احساس آرامش کنید.که این امر ممکن است باعث شود تا قبل ارزیابی شرایط کلی و پاسخ دادن به سوالات مهم، به پیشنهاد شغل پاسخ مثبت دهید.این امر ممکن است مشکل ساز هم باشد.در ادامه با مجله توسعه دهندگان همراه باشید.

قبول شغل جدید
به طور حتم از کارفرمای جدید سوالاتی راجع به نقش جدید خود خواهید پرسید، اما سعی کنید تا تمام شرایط را هم مورد ارزیابی قرار داده و تعیین کنید که آیا این موقعیت شغلی برای شما مناسب است یا نه. قبل از دادن پاسخ مثبت به موقعیت شغلی جدید، در مکان آرامی این سوالات زیر را از خو بپرسید:

۱. آیا از عهده انجام کار برخواهم آمد – آیا واقعا دوست دارم این کار را انجام دهم؟

مدیر استخدام مطمئنا فکر می‌کند که شما از عهده انجام کار بر خواهید آمد، اما آیا خود شما هم چنین فکری می‌کنید. تمام مسئولیت‌های خود را مورد بررسی قرار داده و مطمئن شوید که برای انجام هیچکدام از آنها مشکلی نخواهید داشت.

۲. آیا این موقعیت شغلی جالب و چالش برانگیز است؟

پذیرفتن شغلی که باعث ایجاد خستگی و کسالت در وجود شما شود، اتلاف وقت است. شما نه تنها باید از عهده انجام کار برآیید، بلکه بهتر است گاهی انجام آن برای شما با سختی‌ها و دشواری هایی همراه باشد. در غیر این صورت، قبل از آنکه تصور کنید علاقه خود را نسبت به کار از دست خواهید داد.

۳. آیا مدیر و همکاران خود را دوست دارم؟

مطمئنا همکاران توانمند، جذاب و باصلاحیتی خواهید داشت. اما باید به این مسئله توجه داشته باشید که آیا واقعا آنها را دوست دارید. این موضوعی نیست که بتوان به سادگی از کنار آن گذشت.

۴. آیا محیط کاری به گونه‌ای است که باعث افزایش میزان کارایی من شود؟

به عبارت دیگر، آیا محیط کار مکانی است که باعث تقویت میزان تمرکز و شادی شما شود؟ آیا از منابع مورد نیاز برای دستیابی به موفقیت برخوردارید؟ ممکن است یک موقعیت شغلی بسیار عالی باشد، اما شما خارج از فضای کاری از کارایی بیشتری برخوردار باشید. این یک مشکل جدی است.

۵. آیا موقعیت شغلی کنونی به من این امکان را می‌دهد تا به سبک مورد دلخواه خود زندگی کنم؟

آیا تردد به محل کار برای شما بسیار سخت و زمان بر است؟ آیا نمی‌توانید به اندازه مورد نیاز مرخصی بگیرید؟ مهم تر از همه اینکه، آیا حقوق آن مناسب است؟ آیا شما می‌توانید با حقوق دریافتی از عهده تامین مخارج زندگی خود برآیید؟ تمام این عوامل باعث می‌شوند تا احساس و طرز فکر شما در مورد یک موقعیت شغلی متفاوت باشد.

۶. آیا از لحاظ حرفه‌ای احساس رضایت می‌کنم؟

این نوع ارزیابی برای افراد مختلف متفاوت است، اما به این موضوع فکر کنید که آیا می‌توانید برای شرکت افتخارها و موفقیت هایی را کسب کنید و آیا شرکت هم در مقابل برای پیشرفت مهارت‌های حرفه‌ای شما سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

سوال که قبل از قبول شغل جدید باید از خود بپرسید ۷:

آیا به کار در این شرکت افتخار خواهم کرد؟

فرقی نمی‌کند این موضوع را از جنبه ارزش‌های خود و یا اعتبار و شهرت شرکت مورد ارزیابی قرار دهید، شما باید به این موضوع دقت کنید که از کار با این شرکت چه احساسی خواهید داشت. احساس افتخار نسبت به کاری که شرکت انجام می‌دهد، عامل بسیار مثبتی است که تاثیر بسیار زیادی روی علاقه شما نسبت به کار خواهد داشت.

سوال که قبل از قبول شغل جدید باید از خود بپرسید ۸:

آیا این کار در راستای اهداف حرفه‌ای من است؟

به عبارت دیگر این موقعیت شغلی کوتاه مدت است یا بلند مدت؟ شما باید مطمئن شوید که این شغل را فقط به دلیل کنار گذاشتن شغل قبلی خود انتخاب نمی‌کنید. آیا این موقعیت شغلی به شما کمک می‌کند تا در مسیر دستیابی به اهداف حرفه‌ای خود گام بردارید؟ اگر پاسخ منفی است، باید دقت بیشتری داشته باشید.

No Comments

Post a Comment

Comment
Name
Email
Website