0
  • No products in the cart.
 

کتاب الکترونیکی PDF شخصیت دو قطبی از فاطمه شعیبی

کتاب الکترونیکی PDF شخصیت دو قطبی از فاطمه شعیبی

  کتاب الکترونیکی PDF شخصیت دو قطبی از فاطمه شعیبی

کتاب شخصیت دو قطبی از فاطمه شعیبی در قالب کتاب  الکترونیکی PDF ارائه شده از مجله توسعه دهندگان فعال در زمینه آموزش ، ایزو ، طراحی وب سایت ، که با کیفیت بسیار عالی تهیه و در اختیار شما قرار داده شده است.

اختلال دو قطبی (یا شیدایی – افسردگی) نوعی اختلال خلقی و یک بیماری روانی است. افراد مبتلا به این بیماری دچار تغییرات شدید خلق می‌ شوند. اختلال دو قطبی به صورت معمول در آخر دوره نوجوانی یا اوائل دوره بزرگسالی تظاهر پیدا می‌کند. این بیماری انواع مختلفی دارد که مهمترین انواع آن اختلال دو قطبی نوع یک و اختلال دو قطبی نوع دو است. تفاوت این دو اختلال در وجود دوره شیدایی است؛ در نوع یک این حالت اتفاق می‌افتد ولی در نوع دو فرم خفیف‌ تری از آن که نیمه‌ شیدایی است ، بروز می‌کند. شروع بیماری معمولا با دوره‌ای از افسردگی می‌باشد و پس از یک یا چند دوره از افسردگی ، دوره شیدایی بارز می‌شود. در تعداد کمتری از بیماران شروع بیماری با دوره شیدایی یا نیمه – شیدایی است.

دوره‌های شیدایی از چند روز تا چند ماه به طول می‌انجامند و معمولا شدت آنها باعث می‌شود که بیمار نیازمند درمان جدی به صورت بستری یا همراه با مراقبت زیاد باشد. با فروکش کردن علایم ، به خصوص در اوایل سیر بیماری ، معمولاً فرد به وضعیت قبل از بیماری خود برمی‌ گردد و به همین دلیل بسیاری از بیماران یا خانواده‌ های آنان تصور می‌ کنند بیماری کاملا ریشه کن شده و دیگر نیازی به ادامه درمان وجود ندارد و موفقیت آمیز بوده است ، بنابراین درمان خود را قطع می‌کنند. اما قطع زود هنگام درمان خطر برگشت بیماری را بسیار افزایش می‌دهد و باعث می‌شود که بیماری در فاصله چند ماه عود کند.

 

 

دوره شیدایی مشخصه تشخیص شخصیت دوقطبی است. این بیماری با توجه به شدت این دوره طبقه‌بندی می‌شود. بیماران مبتلا ممکن است ناگهان از اوج شادی و خوشحالی به اوج غم و اندوه فروروند و ارتباطی بین خُلق بیمار و آنچه واقعاً در زندگی بیمار رخ می‌دهد وجود ندارد. دوره شیدایی می‌تواند شدت مختلفی از شیدایی خفیف (نیمه-شیدایی) تا شیدایی کامل با علائم جنون‌آمیز نظیر توهم یا کاتاتونیا، داشته باشد. در این دوره تمرکز کاهش پیدا می‌کند، نیاز به خواب کم می‌شود و بیمار توهم خودبزرگ‌بینی پیدا می‌کند. قضاوت بیمار ممکن است مختل شود و دست به ولخرجی‌های غیرمعمول یا رفتارهای غیرطبیعی بزند.

 

از چه موقع شروع به مصرف دارو کنیم؟

پس از گذراندن یک دوره، نمیتوان گفت که دوره های بعدی چه زمانی باز میگردند. ممکن است شما مایل به مصرف دارو در این مرحله نباشید مگر اینکه دوره ی شما بسیار شدید بوده باشد. اگر برای بار دوم مبتلا  شوید به احتمال ۸7 درصد دوره ها عود خواهند کرد. اغلب روانپزشکان در این حالت داروهای تثبیت کننده را پیشنهاد می دهند.

 

 

برای چه مدت یک داروی تثبیت کننده باید مصرف شود؟

برای حداقل دو سال بعد از یک دوره اختلال و تا ۵ سال در حالتهای زیر میتوان ادامه داد:
1- عود مکرر دوره ها
2- دوره ی جنون
3- استفاده از الکل یا مواد مخدر
4- داشتن استرس در خانه یا محل کار

در صورت ادامه داشتن مشکل، ممکن است مجبور شوید برای مدت طولانی تری به مصرف دارو  ادامه دهید


 

دانلود رایگان PDF

کتاب الکترونیکی PDF رایگان شخصیت دو قطبی از فاطمه شعیبی

 

حجم دانلود: 68 صفحه – 3.33Mb

پسوند فایل: PDF

لینک دانلود : برای دانلود کلیک کنید

No Comments

Post a Comment

Comment
Name
Email
Website