0
  • No products in the cart.
 

علت تداوم ورود نقدینگی به بازار سهام چیست؟

علت تداوم ورود نقدینگی به بازار سهام چیست؟

علت تداوم ورود نقدینگی به بازار سهام چیست؟

ابراهیم خلیلی تداوم روند رو به رشد شاخص و قیمت سهام شرکت‌ها و به صورتی کلیت بازار سهام را پیش بینی کرد. وی گفت: در این روزها اقبال سرمایه‌گذاران بیشتر به سمت و سوی سهام شرکت‌های بزرگ بخصوص پالایشی‌ها، بانک‌ها و فلزات اساسی می باشد. در ادامه با مجله توسعه دهندگان همراه باشید.

این کارشناس بازار سرمایه افزود: این در حالی است که با بازگشایی نماد بانک سایپا و ایران خودرو پیش‌بینی می‌شود به دلیل موضوعاتی چون افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی در نمادهای این گروه و همچنین بازماندن از رشد بازار، صنعت خودرو نیز به جمع نمادهای مورد اقبال بازار اضافه شده و به عنوان پیشران بازار سهام و شاخص بورس موجب صعود نماگر بازار سهام به ارتفاع یک میلیون و ۲۰۰ هزار واحد شود.

وی اضافه کرد: با توجه با حمایت‌هایی که توسط متولیان اقتصادی از بازار سرمایه می‌شوند و همچنین رکود حاکم بر سایر بازارها، روند ورود نقدینگی به سمت بازار سهام کاکمان در حال جریان است؛ بنابراین تا مادامی که جریان ورود و حضور نقدینگی در این بازار ادامه‌دار باشد، رشد و رونق بازار سهام ادامه خواهد داشت.

این کارشناس بازار سرمایه ادامه داد: علاوه بر این شدت جریان نقدینگی در بازار سرمایه موجب شده تا اصلاح و استراحت کلیت بازار مقعطی و یکی دو روزه باشد. بنابراین به تازه‌واردان و همچنین سایر سهامداران توصیه می‌شود با توجه به روند کلی و رو به رشد بازار سهام، به افت یکی دو روز قیمت‌ها دقت نکنند و با دید میان مدت اقدام به سهامداری کنند.

وی اضافه کرد: نکته قابل توجه دیگر این که چون روند کلی بازار سرمایه مثبت و رو به رشد است، بدون شک اصلاح یکی دو روزه بازار بهترین فرصت برای خرید سهام شرکت‌هایی است که در روند عادلی عرضه کمی دارند و شرایط برای خرید آنها فراهم نیست.

این کارشناس بازار سرمایه نیز گفت: از دلایل اقبال سرمایه‌گذاران به بازار سرمایه میتوان گفت که افراد با حداقل سرمایه‌ قادرند به بورس ورود کرده و اقدام به خرید و فروش سهام و سود کسب کنند. اما سرمایه‌گذاری در بازارهایی مانند مسکن، خودرو و سکه و طلا به سرمایه قابل توجهی نیاز دارد. به همین علت مشاهده می‌شود که این روزها شدت جریان ورود نقدینگی به سمت بازار سهام، بیشتر است.

No Comments

Post a Comment

Comment
Name
Email
Website