0
  • No products in the cart.
 

نکات بهینه سازی وب سایت برای گوشی های هوشمند

نکات بهینه سازی وب سایت برای گوشی های هوشمند

نکات بهینه سازی وب سایت برای گوشی های هوشمند

گوشی های هوشمند بسیاری روزانه فعال می شوند، همچنین وب سایت های بیشتری سعی دارند تا محتوای خود را برای گوشی های هوشمند بهینه کنند.زمانی که بحث وب سایت های سازگار با موبایل به میان آمد، گوگل سخت تلاش کرده است از محتوای بهینه سازی شده برای گوشی های هوشمند بیشتر حمایت کند. برای مثال می توان Googlebot-Mobile for smartphones را نام برد که در دسامبر 2011 راه اندازی شد که به صورت خاص بر شناسایی این نوع محتوا فعالیت میکند. در ادامه با مجله توسعه دهندگان همراه باشید.

امروزه پیشنهادات گوگل در خصوص طراحی سایت های بهینه شده برای گوشی های هوشمند را ارائه میدهیم و توضیح خواهیم داد که چگونه از عهده ی اینکار برآییم به گونه ای که سایتهای بهینه دسک­تاپ و گوشی های هوشمند شما، از نتایج بهتر جستجو در گوگل برخوردار باشند.

توصیه هایی برای سایت های بهینه گوشی های هوشمند

هنگام طراحی سایت برای گوشی های هوشمند، گوگل سه پیکره بندی مختلف را حمایت می کند:

وب سایت های که از طراحی واکنشگرا استفاده می کنند

برای مثال، وب­ سایت هایی که تمام دستگاه ها را با URL های یکسان پوشش می­ دهند و هر URL ، HTML یکسانی را برای تمام دستگاه ها بکار می­ برد و تنها از CSS برای تغییر نحوه رندر کردن صفحه در دستگاه استفاده میکند.این پیکره بندی پیشنهادی گوگل است.

وب ­سایت ­هایی که بصورت داینامیک تمامی دستگاه ها را با مجموعه ای از URL های یکسان پوشش می دهند، اما هر URL، HTML (و CSS ) مختلفی را، بسته به اینکه کاربر از دسک­تاپ یا گوشی موبایل استفاده می کند، بکار می ­گیرد وب سایت های که دارای سایت های متفاوتی برای موبایل و دسکتاپ هستند

نکات بهینه سازی وب سایت برای گوشی های هوشمند

طراحی واکنش­گرا

طراحی واکنش­گرای وب تکنیکی برای ساخت صفحات وب است که در آن اندازه نمایش صفحات با استفاده از مدیاکوئری های CSS3 تغییر پیدا می­کند. بدین معنا که یک کد HTML برای صفحه، صرف نظر از دستگاهی که به آن دسترسی پیدا می­کند، وجود دارد؛ اما نمایش آن با استفاده از مدیا کوئری های CSS تغییر می­کند تا مشخص شود کدامیک از قوانین CSS در مرورگری که صفحه را به نمایش گذاشته است، کاربرد دارد.

استفاده از طراحی واکنش گرای وب با مزایایی همراه است، از جمله:

محتوای دسک­تاپ و موبایل شما را در یک URL نگه میدارد که ارتباط، اشتراک گذاری و لینک را برای کاربران، و تعیین ویژگی های نمایش محتوا را برای گوگل آسانتر می­کند.
گوگل می­تواند محتوای شما را مؤثرتر پیدا کند؛ چراکه مجبور نیست یک صفحه را برای بازخوانی و ایندکس تمام محتوای آن با Googlebot های مختلف کاربران کاوش کند.

HTML مخصوص دستگاه

در هر حال، ما به این موضوع نیز واقفیم که در بسیاری از موقعیت ها، استفاده از طراحی واکنش گرای وب ممکن و یا مناسب نیست. به همین دلیل است که گوگل از داشتن وب ­سایت­ هایی حمایت می­کند که محتوای یکسانی را با استفاده از HTML متفاوت مخصوص دستگاه در اختیار کاربر قرار می ­دهند.

HTML مخصوص دستگاه می تواند در یک URL ( پیکر بندی ای که آن را Dynamic serving می نامند ) یا URL های مختلف ( مانند example.com و m.example.com ) بکار گرفته شود.
اگر وب ­سایت شما از پیکره بندی Dynamic serving استفاده می کند، ما مطمئنا استفاده از Vary HTTP headerرا پیشنهاد می­کنیم که سرورهای کشینگ و الگوریتم های گوگل را از تغییر محتوا بر اساس دستگاه مورد استفاده کاربر مطلع می­سازد.

گوگل همچنین از این بعنوان یک سیگنال خزنده برای Googlebot-Mobile استفاده می­کند.

از آنجا که راه های بسیاری برای پیکره بندی سایت های موبایل وجود دارد، حاشیه نویسی که الگوریتم های گوگل را از همانند بودن هدف در صفحات موبایل و دسک­تاپ شما مطلع می­سازد، پیشنهاد می­ کنیم. بدین صورت که حاشیه نویسی های جدید، رابطه بین محتوای دسکتاپ و موبایل را به حالت جایگزینی برای یکدیگر توصیف می­کند و باید به صورت ماهیتی جدا، که هر یک برای طبقه ای خاص از دستگاه ها طراحی شده اند، در نظر گرفته بشوند.

No Comments

Post a Comment

Comment
Name
Email
Website