0
  • No products in the cart.
 

نکات کلیدی مدیریت زمان در فرایند فروش

مدیریت زمان فروش

نکات کلیدی مدیریت زمان در فرایند فروش

اگر تلاش کنید کسب و کارتان را رشد دهید، فشار و استرس بر روی شما و تیمتان بیشتر می شود. با گسترش کسب و کارتان از همه جهات درگیر می شوید اما هنر این است که بین تمرکز برای رشد طولانی مدت و نگه داشتن محتوا، انگیزه و آموزش تعادل ایجاد کنید. نکات ذکر شده در این مقاله به تیم فروش کمک میکند بر روی موضوعات مهم تمرکز کند. در ادامه با مجله توسعه دهندگان همراه باشید.

ابزار و فن آوری های مناسب اگر همراه با فرآیندهای فروش استراتژیک همراه شود؛ می تواند سرعت و بهره وری را افزایش دهد. در این صورت تیم فروش شما میتواند تعداد سرنخ های بیشتری را به فروش برساند. اگر از تاکتیک های زیر استفاده کنید؛ این کار بسیار راحت انجام خواهد شد.

1- به تیم فروش پیشنهاد دهید از ابزارهایی استفاده کنند که در زمان صرفه جویی میکنند.

خیلی از کسانی که در فروش کار می کنند؛ باید یک ایمیل را بارها و بارها ارسال کنند. این کار یک اتلاف وقت اجتناب ناپذیر است که می تواند در ایمیل شما ذخیره شود و ساعت ها در وقت شما و تیم فروش صرفه جویی کند.

ساده ترین و فوری ترین راه حل؟ استفاده از قالب های ایمیل!

می توانید یک قدم جلوتر بروید! تیم فروش شما به محتوای مفیدی نیاز دارند که پاسخهای مشکلات رایج و سوالات مشتریان بالقوه در آن ثبت شده باشد. ممکن است به اندازه کافی خوش شانس باشید و بخش بازاریابی داشته باشید که محتوای خوبی برای فروش نوشته باشد. البته متاسفانه این نوع منابع معمولا برای شرکت های بزرگ تر است.

2- در طول ساعات پربازده؛ زمان بیشتری کار کنید

یکی از کارهایی که برای جلوگیری از اتلاف وقت میتوانید انجام دهید؛ این است که ساعات کاریتان را با ساعات پربازده کارمندانتان هماهنگ کنید.

طبق گفته دن آریلی، استاد روانشناسی و اقتصاد رفتاری دانشگاه دوک، ساعتهای اولیه روز اول هفته پر بازده ترین ساعات روز هستند. به علاوه اگر شما از یک ابزار CRM مانند دیدار استفاده می کنید، می توانید زمانی که کارمندان فروش بیشترین کارایی را دارند؛ از طریق این نرم افزار پیگیری کرده و ساعات کاریشان را بر اساس آن تنظیم کنید.

می توانید از امکان برنامه کاری انعطاف پذیر برای تقویت روحیه کارمندان استفاده کنید. به تیمتان اجازه دهید زمان شروع کار را خودشان با توجه به بازده شان انتخاب کنند. با این روش سطح بالاتری از انگیزه و انرژی در محیط کار خواهند داشت.

مدیریت زمان فروش

3-اهداف فروشتان را با مهندسی معکوس تعیین کنید

با توجه به فروش های گذشته و بررسی روندشان؛ ببینید چه پروسه ای باید طی شود تا به هدف فروشی که مشخص کرده اید برسید. مثلا چه تعداد تماس سرد، پیگیری و… برای رسیدن به یک فروش لازم است. حالا به جای اینکه تیم فروش را با تعداد فروش تحت فشار قرار دهید؛ بهتر است از آنها بخواهید این تعداد فعالیت ها را انجام دهند.

تیم فروش شما نمیتواند نتایج را کنترل کند. آنها فقط می توانند فعالیت هایی که انجام می دهند را کنترل کنند. اهداف و انتظارات شما باید واقع بینانه و قابل دستیابی باشند. اهداف غیرقابل دستیابی میتواند روحیه و انگیزه را در تیم شما از بین ببرد.

4-ایجاد نقش های تخصصی برای استفاده از مهارت های برتر تیم فروش

تقسیم وظایف بین اعضا را با دقت هر چه بیشتر انجام دهید. اجازه دهید هر کس در همان حوزه ای که بیشترین تخصص و کارآیی را دارد فعالیت انجام دهد. علاوه بر این با این روش میتوانید کاری کنید رضایت آنها از کار بیشتر شده و بقیه کارها را هم با علاقه و میل بیشتری انجام دهند.

یک مثال برای تقسیم وظایف به این شکل است: (شکارچیان (خرید)؛ تمام کننده ها (بستن قرارداد)؛ کشاورزان (مشتریان موجود))

5- درخواست از تیم هایی غیر از فروش

تیم فروش فقط باید یک هدف داشته باشد آن هم فقط فروش است! مسئولیت کارهای دیگر نباید به عهده تیم فروش شما قرار بگیرد؛ مثلا آنالیز تبلیغات،آنالیز داده ها، بازاریابی و مشاوره کارهای سایر تیم ها هستند و بر عهده فروش نباید قرار بگیرند. از تیم های دیگر بخواهید که این کارها را انجام دهند نه تیم فروش!

No Comments

Post a Comment

Comment
Name
Email
Website