0
  • No products in the cart.
 

واقعیتهای از هندوستان که باورتان نمی شود

واقعیتهای از هندوستان که باورتان نمی شود

ممکن است چندین واقعیت عجیب از هندوستان شنیده باشید که به نظرتان واقعا عجیب بوده است اما اگر به شما بگوییم پلیس های هندی برای بلند کردن سبیلشان اضافه حقوق می گیرند یا اینکه یک مرد هندی ۷۵ سال است که اصلا آب نخورده است شاید برایتان باورکردنی نباشد! تا انتهای این مقاله با سایت تدسا  همراه باشید تا ۲۰ واقعیت جالبتر و عجیبتری را بیان کنیم.

۱- استنشاق هوای بمبئی به مدت یک روز کامل معادل کشیدن ۱۰۰ سیگار است.

۲- ۵۳ درصد از خانه‌های هند فاقد دستشویی است.

۳-  در هندوستان هرگاه دختری با دندان و یا صورتی معیوب به دنیا آید، اعتقاد بسیاری از مردم بر این است که ارواح یا جن آنها را تسخیر کرده اند. برای رهایی آن دختر و خانواده اش از این موجودات، او را مجبور به ازدواج با حیواناتی همچون سگ و یا بز می کنند!

 

۴ – در ایالت مادیا پراش به نیروهای پلیس توصیه می‌شود سبیل‌های خود را بلند کنند و برای این کار به آنان حقوق اضافه پرداخت می‌شود.

۵- یک قبیله کولی در هند وجود دارد که در هنگام مرگ جشن می‌گیرند، درحالی که در هنگام تولد عزاداری می‌کنند.

۶-در برخی مناطق هند زنان حلقه عروسی خود را در انگشت پای خود می‌اندازند.

۷-یک واقعیت عجیب از هندوستان این است که مردی در هند ۷۵ سال است که آب نخورده است.

۸- پیروان برخی از ادیان هند خود را روی زمین می‌غلطانند و معتقدند با این کار مشکلات از آنها دور می‌شوند.

 

۹-زنان خانه‌دار هندی ۱۱ درصد از کل طلای جهان را در اختیار دارند: این میزان طلا بیش از مجموع ذخایر طلای سوئیس، ایالات متحده امریکا، آلمان و صندوق بین‌المللی پول است.

۱۰- یک شرکت هوایی در هند فقط خدمه پروازی زن استخدام می‌کند: سبک وزن بودن زنان باعث شده است که این شرکت سالانه ۵۰۰ هزار دلار در مصرف سوخت هواپیما صرفه جویی کند.

۱۱- به دلیل اعتقادات مذهبی، هند دارای کمترین مصرف گوشت در جهان است.

۱۲- افراد داوطلبی که در معبد طلایی کار می‌کنند روزانه به ۱۰۰ هزار نفر غذای گیاهی می‌دهند.

۱۳-هند بزرگترین دموکراسی جهان را دارد: هند با دارا بودن بیش از ۴۶۰۰ قومیت، ۸ دین بزرگ و بیش از ۱۲۸ زبان مختلف از نظر دموکراسی متنوع‌ترین کشور است.

۱۴- مردی در هند با ۳۹ زن و ۹۴ فرزند بزرگترین خانواده جهان را دارد.

۱۵-هند تا سال ۲۰۵۰ با بیش از ۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون نفر جمعیت از چین پیشی خواهد گرفت و پرجمعیت‌ترین کشور جهان خواهد شد.

 

۱۶- انتقال پول رسمی هند یعنی روپیه به خارج از کشور غیرقانونی است.

۱۷.هند دارای بیشترین برده در جهان است: ۱۴ میلیون نفر در هند در دام قاچاقچان انسان گرفتار بوده و مجبور‌ هستند همانند برده‌ها زندگی کنند.

۱۸.تنها یک ازدواج از هر ۱۰۰ ازدواج در هند به طلاق ختم می‌شود.

۱۹.در فرهنگ هندی‌ها، گاو حیوان مقدسی است. وقتی یک گاو تصمیم می‌گیرد دقیقاً وسط یک جاده استراحت کند، هیچ‌کس او را از سر جایش بلند نمی‌کند؛ بلکه رانندگان مسیر خودشان را عوض می‌کنند. هندوها می‌گویند انسان حق استثمار گاو را ندارد و مصرف گوشت، شیر، چرم یا حتی کار کشیدن از گاو ممنوع است. حتی زمانی که گاو پیر می‌شود، باز هم آنها باید به او غذا بدهند و احترام َگذارند و او را آزاد کنند تا در دشت و دمن بچرخد.

۲۰-تقویم هندوها دارای شش فصل است:  بهار، تابستان، موسمی، پاییز، زمستان، و پریورنال (Prevernal). پریورنال تعریف مشخصی ندارد و صرفاً فصل قبل از بهار است.

No Comments

Post a Comment

Comment
Name
Email
Website