0
  • No products in the cart.
 

پوشک پارچه ای: ۱۵ فایده استفاده از کهنه به جای پوشک

هلدینگ توسعه دهندگان | آموزش مجازی | اخذ ایزو | طراحی سایت > مجله توسعه دهندگان  > مجله سرگرمی  > پوشک پارچه ای: ۱۵ فایده استفاده از کهنه به جای پوشک

پوشک پارچه ای: ۱۵ فایده استفاده از کهنه به جای پوشک

امروزه در بسیاری از نقاط جهان می بینیم که مادرها در خانه می مانند و از فرزند خود مراقبت می کنند و میزان تغذیه نوزاد با شیر مادر هر روز بیشتر می‌شود. درست موقعی که دیگر داشتیم در مورد نقش مادرانه‌ی زنان شک می‌کردیم، مادرها برخاستند و یک صدا نشان دادند که انجام هرکاری به روش قدیمی آن بهتر است و هنوز هم می‌توان کارها را به روش گذشته انجام داد. استفاده از پوشک پارچه ای به جای پوشک های یک بار مصرف بازار هم از این قاعده مستثنی نیست.

 

چرا پوشک پارچه ای؟

استفاده از پوشک پارچه ای که زمانی مایه‌ی عذاب و دردسر بود، امروزه حتی از قبل هم بهتر و بیشتر شده است. هزاران زن وجود دارند که به گروه‌های فضای مجازی و مطالب اینستاگرام رجوع می‌کنند تا درباره‌ی نحوه‌ی کهنه پیچ یا پوشک کردن نوزاد یا بچه خود مطلبی پیدا کنند اما دست خالی بر می‌گردند. آن چه ما سعی داریم بگوییم این است ؛ اگر به دنبال آن هستید که در زمینه‌ی مراقبت از نوزادان پیشگام باشید، در این زمینه استفاده از پوشک پارچه ای یکی از بایدها به شمار می‌رود.

دلایل انتخاب این پی‌پی نگه‌دارهای نمادین مد روز، متنوع و فراوان هستند. برای بعضی از زنان، فقط ظاهر آن مهم است. برای عده‌ای دیگر، نوستالژيک است و یادآور زمانی که مادرشان آن‌ها را با پارچه پوشک می‌کرده است. بعضی از زنان هم فقط به خاطر حفظ محیط زیست آن‌ها را انتخاب می‌کنند، و سایرین نیز به خاطر صرفه‌ی اقتصای‌اش طالب آن هستند. در کمال تعجب، بعضی از زنان حتی کهنه شستن را دوست دارند. در این دنیای پهناور همه نوع آدمی پیدا می‌شود از عادی گرفته تا عجیب و غریب!

به مادرانی که به فکر استفاده از پوشک پارچه ای هستند، باید بگویم قدم در راه خوبی گذاشته‌اند و به سرزمین پوشاک کوچک بامزه‌ای وارد شده‌اند که دیگر پا از آن بیرون نخواهند گذاشت. ما قطعا نمی‌توانیم به اندازه‌ی کافی و وافی از خوبی‌های این شیء معرکه که «پارچه» نام دارد تعریف کنیم. با ذکر این نکته، باید یادآور شویم که با این حال لشگری از مادرها هستند که این فکر به ذهن‌شان می‌آید، «چی؟ دوباره پوشک پارچه ای ؟»  بله عزیزان! پارچه دوباره و بهتر از همیشه به دنیای کهنه پیچ کردن نوزادان بازگشته است.

استفاده از پوشک پارچه ای به نوعی برای همه فایده دارد، و کسی از استفاده‌ی آن‌ پشیمان و ناامید نخواهد شد. برای این گفته خود ۱۵ دلیل داریم که با شما در میان می‌گذاریم.

۱۵. پوشک پارچه‌ ای حافظ محیط زیست است

پوشک پارچه‌ ای حافظ محیط زیست

 

همه ساله، حدود 5 میلیارد پوشک یک بار مصرف در زباله‌دان‌های ایران ریخته می‌شود. بله، واقعا مقدار زیادی است! البته، اگر با دلیل خودمان را توجیه کنیم که آن‌ها به سرعت تجزیه می‌شوند، آن وقت ممکن است این مقدار برای یک سال آن قدرها هم بد نباشد. اما آن‌ها به این سرعت تجزیه نمی‌شوند. حدود ۵۰۰ سال طول می‌کشد تا یک پوشک لاستیکی به طور کامل تجزیه شود.

پوشک های لاستیکی فراوانی وجود دارند و زباله‌های ناشی از دور انداختن آن‌ها سیاره‌ی ما را آلوده می‌کند.

به علاوه، پوشک های پلاستیکی حاوی مواد شیمیایی بسیار زیادی هستند که چندان خوشایند مذاق مادر عزیزمان «زمین» نیست! سال‌ها پیش در تلاش برای تقبیح پوشک پارچه ای شرکت‌های تولید کننده‌ی پوشک‌های یک بار مصرف مطالعاتی انجام دادند تا ثابت کنند محصولات آن ها از رقبای پارچه‌ای‌شان برای محیط زیست زیان آورتر نیستند.

البته، نتایج آن‌ها تاییدی بر نظریه‌شان بود، اما مطالعات آن‌ها توسط سازمان‌هایی مانند موسسه‌ی تولید کاغذ آمریکا رهبری و انجام شده بود. نباید فراموش کنیم که پوشک‌ها از چه چیزی ساخته می‌شوند!

۱۴. مانع راش ناشی از پوشک کردن می‌شوند

 

اگر قبلا از پوشک یک بار مصرف استفاده کرده باشید، احتمالا با راش ناشی از پوشک آشنا هستید. چه چیزی باعث آن می‌شود و چگونه می‌توان از آن پیشگیری کرد؟ سوال خوبی پرسیدید. با آنکه راش پوشک می‌تواند به خاطر واکنش مواد شیمیایی موجود در پوشک یا آن‌هایی که در مواد کاغذی استفاده می‌شوند به وجود بیاید، این ناراحتی معمولا نتیجه‌ی حساسیت به وجود آمده به خاطر قرار گرفتن پوست در معرض رطوبت بیش از حد است.

وقتی بچه‌ای در یک پوشک یک بار مصرف مدفوع می‌کند، رطوبت آن روی پوستش می‌ماند. به رغم تمام تبلیغاتی که در تلویزیون می‌بینید که نشان می‌دهد رطوبت از طریق آستر پوشک جذب می‌شود و روی پوست نوزاد نمی‌ماند، اما چنین نیست و آن محیط همچنان مرطوب می‌ماند. اگر تا به حال برای این که چک کنید بچه ادرار کرده است یا نه، دستتان را داخل پوشک کرده باشید، این قضیه را خوب می‌دانید.

پوشک پارچه ای در واقع رطوبت را کاملا در لایه‌ی میانی جذب می‌کند – که معمولا از مواد جاذب ساخته می‌شود، موادی مانند میکروفیبر و بامبو. به همین دلیل، به ندرت در نوزادی که با پارچه پیچیده شده باشد شاهد راش پوشک خواهید بود. البته مطمئنا استثنائاتی هم برای این قاعده وجود دارد. با این حال، من بچه‌ها را هم با پوشک یک بار مصرف و هم با پارچه پیچیده‌ام، و می‌توانم شهادت بدهم که راش پوشک فقط وقتی از نوع پوشک یک بار مصرف استفاده می‌شود به وجود می‌آید.

۱۳. باعث اختلال در عملکرد غدد درون ریز می‌شوند

 اختلال در عملکرد غدد درون ریز

 

یادتان می‌آید اشاره کردیم که پوشک های یک بار مصرف حاوی مواد شیمیایی بسیار زیادی هستند؟ این قضیه واقعیت دارد، و بعضی از آن‌ها برای کودک دلبند شما کاملا مضر هستند. یکی از نگران کننده‌ترین مواد تشکیل دهنده‌ی پوشک های لاستیکی دیوکسین است. این ترکیب شیمیایی از محصولات فرعی فرایند سفید کردن است. سازمان حفاظت از محیط زیست آن‌ها را در دسته‌بندی کارسینوژن‌های (مواد سرطان زا) بسیار سمی قرار می‌دهد. بله، یعنی باعث سرطان می‌شوند.

وقتی آن پوشک‌های یک بار مصرف لاستیکی را تن نوزادمان می‌کنیم و اعضای خصوصی او را در معرض دیوکسین‌ها قرار می‌دهیم، در واقع خطراتی بیش از ابتلا به واکنش‌های پوستی را به جان خریده‌ایم. چنین شایع است که آن‌ها عملکرد سالم غدد درون ریز را دچار اختلال می‌کنند. آن‌ها همچنین سیستم ایمنی بدن را ضعیف می‌کنند، عملکرد کبد را تغییر می‌دهند، مانع عملکرد دستگاه تناسلی می‌شوند، و باعث اختلال در سیستم عصبی می‌شوند.

چه کسی هست که بخواهد چنین مواد مضری را در تماس با بدن نوزاد خود قرار بدهد؟ قطعا، در دنیای امروز گزینه‌های ارگانیک‌تری نیز برای پوشاک یک بار مصرف وجود دارد، اما حتی آن‌ها هم دارای مواد شیمایی هستند و برای محیط زیست چندان مناسب به حساب نمی‌آیند.

۱۲. آموزش توالت رفتن به بچه را آسان می‌سازد

 

ما می‌دانیم اکثر والدین وقتی انتظار در آغوش گرفتن فرزندشان را می‌کشند به آموزش توالت رفتن به نوزادشان فکر نمی‌کنند. با وجود این، آن زمان بسیار زودتر از آنچه فکرش را بکنید فرا خواهد رسید، و وقتی فرا برسد، دلتان می‌خواهد که این کار تا حد ممکن ساده باشد. به هر حال، این شما هستید که باید کثیف کاری‌های بچه را تمیز کنید.

وقتی اکثر والدینی که بچه‌ را با پارچه پوشک می‌کنند به مرحله‌ی آموزش توالت رفتن می‌رسند، می‌فهمند که پوشک پارچه ای مثل لباس زیر واقعی آسان و راحت بالا و پایین نمی‌شوند، و آن‌ها به دنبال راه حلی برای این معضل می‌گردند.

قطعا، گزینه‌های بالا کشیدنی از جنس پارچه‌ وجود دارند، اما بسیاری از والدین نمی‌خواهند پول اضافی صرف آن‌ها کنند چرا که معتقدند بچه‌شان به زودی می‌تواند به طور کامل با پوشک خداحافظی کند و توالت رفتن را یاد بگیرید. بنابراین، بسیاری از والدین نوزادان کهنه پیچ شده با پارچه تصمیم می‌گیرند که راه حل تمرین توالت رفتن را که سریع است و کمی کثیف کاری دارد انتخاب کنند. به عبارت دیگر، پوشک‌ها را بردارید و آن‌ها را داخل کشو دراور بگذارید تا اینکه فرزند کوچک و برهنه‌ی شما بفهمد و درک کند که باید موقع دفع مدفوع و یا ادرار کردن به توالت برود.

۱۱. می‌توانید با بیرون زدن (نشت) گندکاری نوزاد خداحافظی کنید

 

اجازه دهید شما را در جریان یکی از بهترین رازهای سری نگه داشته شده‌ی پوشک پارچه ای بگذارم. همه‌ شما با آن بیرون زدن (نشت) گندکاری نوزاد از پشت پوشک لاستیکی آشنا هستید؟ بله… آشنا هستید… همان چیزی که لباسی را که ماه‌ها منتظر پوشیدنش بوده‌اید لکه‌دار می‌کنند؟ همان نوعی که قبل از بوییدن و از شدت چندش به خود لرزیدن، می‌بینید و باید به فکر عوض کردنش باشید. بله، همین لکه‌ها منظورمان است.

در دنیای پوشک پارچه ای خبری از آن لکه‌ها و نشتی‌ها نیست. شوخی نمی‌کنم. خود من هم نمی‌خواستم آن را باور کنم. آخر می‌دانید، اگر ثابت می‌شد پوشک پارچه ای مانع نشت و بیرون زدن گندکاری نوزاد هستند، آن وقت به این معنی بود که قبلا کاملا کار غلطی را انجام می‌داده‌ام. رفقا، من قبلا کاملا کار غلطی را انجام می‌دادم! پوشک پارچه ای وجود دارند. بنابراین، دیگر دلیلی وجود ندارد که والدین بعد از نشت کثیف کاری دوباره، لباس‌های نوزاد را عوض کنند. اما یادتان باشد، انتخاب با خود شما است!

۱۰. جای مدفوع داخل توالت است

گاهی، ما والدین واقعا دلمان می‌خواهد بی خیال ایده‌های جدید و جایگزین شویم و به همان عرف‌های جامعه بچسبیم. اما راستی چرا این کار را می‌کنیم؟ شاید، به خاطر آن است که کار ساده‌ای است. اگر به گذشته نگاهی بیندازیم، می‌توانیم ببینیم که پوشک پارچه ای در واقع شروع تمام ماجرای کهنه پیچ کردن بچه‌ها بوده‌اند. ما فقط داریم به ریشه‌های خود باز می‌گردیم به زمانی که پوشک‌ها کم‌خطرتر و پاک‌تر بودند و استفاده از آن‌ها راحت تر بود.

این ما را به هدف استفاده از پوشک می‌رساند. شما آن مدفوع و ادرار را جایی خالی می‌کنید، درست است؟ شکی وجود ندارد که ما آدم‌های بالغ می‌دانیم باید روی فضولات خود سیفون توالت را بکشیم. به دلایلی، وقتی بحث از بچه‌ها می‌شود، فکر می‌کنیم که باید مدفوع و ادرارشان قاطی زباله‌ها بیرون انداخته شود. اما دقیقا به همین خاطر است که محل‌های دفن زباله‌ی ما از آن‌ها انباشته می‌شوند، نه؟

پس، آيا ما واقعا با دور انداختن مدفوع در بین زباله‌ها به جای ریختن آن داخل توالت به کسی لطفی می‌کنیم؟ می‌دانیم، فکرِ با دست پاک کردن مدفوع نوزاد از روی پوشک هیچ فکر جالبی نیست. باور بکنید یا نه، بچه‌هایی که از شیر مادر تغذیه می‌کنند اصلا به نگهداری و مراقبت چندان زیادی نیاز ندارند. مدفوع آن‌ها محلول در آب است. آن پوشک‌ها را می‌توان مستقیما شستشو داد.

۹. آن‌ها تمام نوزادان آینده را نیز پوشک خواهند کرد

 

مقرون به صرفه بودن پوشک پارچه ای حتی بیشتر از این‌ها نیز هست، چون می‌توانید بیش از یک نوزاد را با آن‌ها پوشک کنید. در حالی که والدینی که پوشک لاستیکی یک بار مصرف را انتخاب می‌کنند برای هر نوزاد بیش از صدهزار تومان خرج می‌کنند، والدین کهنه‌پیچ کننده با پوشک پارچه‌ای هرگز مجبور نیستند از همان سرمایه‌گذاری اولیه پول بیشتری خرج کنند – سرمایه‌گذاری که در بدو امر درصدی از ۱۰۰،۰۰۰ تومان خواهد بود!

حالا هزینه را برای خانواده‌ای که سه نوزاد دارد حساب کنید. چیزی بین ۲۴۰ تا ۳۰۰ هزار تومان صرف خرید پوشک های یک بار مصرفی می‌شود که برای سلامتی نوزاد و سیاره‌مان مضر هستند. آن را با ۴۰ – ۵۰ هزار تومانی که صرف خریدن پوشک پارچه ای می‌شود مقایسه کنید. آیا هنوز هم به نظرتان پوشک های یک بار مصرف فایده‌ای دارند؟

حدس بزنید نکته‌ی بعدی چیست؟ وقتی به این نتیجه رسیدید که دیگر توانایی بارداری دوباره نخواهید داشت یا نمی‌توانید از پس هزینه‌های زایمانی دیگر بر بیایید، می‌توانید پوشک‌ها را بفروشید و کمی از پولی را که ابتدا خرج کرده بودید دوباره به دست بیاورید. اگر به سمت مادر شدن پیش می‌روید و شما و پدر بچه به خاطر هزینه‌ها استرس دارید، این راه حل شماره‌ی ۱ است که می‌توانید با آن هزینه‌های نوزاد تازه متولد شده را تاحدود بسیار زیادی کاهش دهید.

۸. پوشک های بد بو دیگر به قصه‌ها پیوسته‌اند

بسیار خب، این یکی کمی به ماجرا آب و تاب داده است. نه، پوشک پارچه ای نمی‌تواند به نحوی جادویی باعث شود مدفوع یا ادرار بو ندهد. اما، وقتی صحبت از پوشک‌ها و کودک‌تان می‌شود، اگر لباس به تن کرده است، باید کمی بیشتر هوشیار و مراقب باشید. چرا؟ برای آنکه آن بوی گند و زننده‌ تمام فضای اتاق را پر نکند.

باور کنید یا نکنید، همیشه این مدفوع بچه نیست که بویش همه جا را بر می‌دارد. در واقع، به نحوه‌ای که مدفوع بچه با مواد شیمیایی که در پوشک‌های یک بار مصرف وجود دارند واکنش نشان می‌دهد بستگی دارد. اینکه این مورد تعمدا توسط تولید کنندگان پوشک اتفاق افتاده است یا نه محل بحث و تحقیق است. با وجود این، پوشک پارچه ای خیییییییلی کمتر از یک بار مصرف‌ها بو می‌دهد!

۷. آن ها بسیار راحت تر هستند

بسیار راحت تر

 

چون حالا دیگر در مورد پیدا کردن بهترین پوشش و به دست فراموشی سپردن راش‌های پوشک حسابی اطلاعات کسب کرده‌اید، دیگر تعجب نخواهید کرد که بدانید پوشک پارچه ای برای کودک شما پوشیدنش بسیار راحت‌تر است. اغلب، ما این مسئله را بدیهی می‌انگاریم که کودک‌مان نمی‌تواند با ما صحبت کند و احساسش را بیان کند و بگوید که آیا احساس راحتی دارد یا نه.

اما وقتی فکرش را می‌کنید، می‌پرسید از کجا می‌دانیم؟ فقط به خاطر آن که هرگز چیز بهتری را تجربه نکرده‌ایم به معنی آن نیست که چیز بهتری وجود ندارد. خب مامان‌ها، آیا شما ترجیح می‌دهید زیرشلواری (شورت) بپوشید یا یک پوشک گنده‌ی مخصوص بزرگسالان یا نوار بهداشتی؟ به آن خوب فکر کنید.

به جای آنکه فرض کنید به خاطر نداشتن جایگزین آن‌ها تنها انتخاب‌تان هستند، سعی کنید برای آن‌ها جایگزینی پیدا کنید. پوشک پارچه ای را امتحان کنید. شاید مناسب حال شما بودند. شاید هم نباشند. به هر حال، از اینکه امتحان کرده‌اید و درس‌های ارزشمندی درباره‌ی پوشک کردن به روش قدیمی، و روش جدید یاد گرفته‌اید خوشحال خواهید بود.

۶. آیا می‌شود لطفا درباره‌ی ظاهر زیبا و با مزه‌ی آن حرف بزنیم؟

 

باور کنید یا نکنید، یکی از دلایل اصلی که والدین پوشک پارچه ای را ترجیح می‌دهند صرفا به خاطر دیدن آن‌ها بر تن بچه‌های دیگران است و از ظاهر زیبا و دوست داشتنی آن به وجد آمده‌اند. چه کسی هست که عاشق باسن قلمبه‌ (نوزاد) نباشد؟ یک چیزی در آن باسن کهنه پیچ شده‌ی بدن نوزاد کوچک شان هست که ما از آن بی‌خبر هستیم!

علاوه بر جذبه‌ای که دارند، پوشک پارچه ای انواع و اقسام رنگ‌ها، پارچه‌ها و الگوها را دارد. آن‌ها برای کسب و کارهای کوچک نیز مفید هستند چراکه آن‌ها را از مادرانی که کار در منزل انجام می‌دهند و برای بچه‌ی خودشان هم پوشک درست می‌کنند خریداری می‌کنیم. بله، این یعنی آنکه شما می‌توانید عملا هر پوشکی را که دلتان می‌خواهد و از هر جنسی و با هر لوگو یا نوشته‌ای روی آن انتخاب کنید.

بسیاری از مادرها و پدرها فقط به خاطر همین موضوع از این پوشک‌ها خوششان می‌آید. به عنوان مثال، یک مادر کمال طلب و ایده‌آل گرا را در نظر بگیرید که نگران مراقبت متخصصان و حرفه‌ای‌ها از فرزندش است یا حتی این که متخصص اطفال ممکن است نتواند کهنه‌ی فرزند دلبندش را عوض کند. چنین مادری معمولا قبل از هر چیزی باید مطمئن شود که پوشک را از فهرست خرید لوازم بچه جا نینداخته است.

۵. آن‌ها دلیلی می‌شوند که مادر برای بچه شلوار ماکسالون بخرد

اسم شلوار ماکسالون را نشنیده‌اید؟ پس حسابی از مرحله پرت هستید دوست من! این شلوارهای کشی عالی برای بچه‌ها مثل ساق‌پوش هستند، اما نکته‌ای وجود دارد – آن‌ها مخصوص بچه‌هایی درست شده‌اند که پوشک پارچه ای می‌پوشند. پارچه‌ی اضافه در منطقه‌ی نشیمنگاه آن را دقیقا به همان چیزی تبدیل می‌کنند که مناسب پوشک پارچه ای هستند. چون، راستش را بخواهید، بعضی از برندهای لباس بچه به این قضیه فکر نکرد‌ه‌اند و به همین خاطر لباس به تن بچه خوب جفت و جور نمی‌شود.

آیا نگران این موضوع هستید؟ نگران نباشید. فکر می‌کنید کودک شما مجبور خواهد بود تمام مدت ماکسالون بپوشد و پوشیدن شلوارهای جین اندامی را کاملا به فراموشی بسپارد؟ نه! لابد فقط دلتان می‌خواهد سایز آن را به قدری افزایش بدهید که فضای بیشتری برای بادکردگی داشته باشد. به عنوان مثال، در بعضی از برندها برای رفع این مشکل بادکردگی ممکن است لازم باشد یک کودک ۶ ماهه شلوار ۹ ماهه‌ها را بپوشد. این کار واقعا ساده است، و پوشک پارچه ای از زاویه‌ی پشت هر شلواری نیز بسیار جالب تر به نظر می‌رسند.

۴. آن‌ها باعث می‌شوند مادر پول پس انداز کند

پس انداز

 

هیچ بحثی در اینباره وجود ندارد. پوشک‌های پارچه ‌ای قطعا ارزان‌ترین راه کهنه پیچ کردن بچه‌ّها هستند. اما آن‌ها می‌توانند پر هزینه‌ترین نیز باشند، اگر جلوی خودتان را نگیرید و بی‌رویه و بدون حساب و کتاب مدام از این پوشک‌ها بخرید. شاید احمقانه به نظر برسد، اما مواظب باشید، چون آن‌ها از آنچه فکر می‌کنید جذاب‌تر و اعتیادآورتر هستند.

بیایید مسئله را بازتر کنیم. برای پوشک کردن یک بچه‌ی ۲.۵ ساله با پوشک‌های یک بار مصرف برندی رایج، پدر و مادر بچه باید 1.320.000 تومان هزینه کنند. اگر والدین بچه طرفدار برند خاصی از پوشک باشند یا به دنبال انتخاب‌های ارگانیکی که درباره‌ی آن‌ها صحبت کردیم، این امر می‌تواند به راحتی به هزینه کردن مبلغ دیگری ختم شود.

من می توانم به جرات به شما بگویم برای فرزند سومم مبلغی بسیار کمتر از این را هزینه کردم! چرا که از پوشک پارچه ای استفاده کردم و توانستم هزینه‌ها را تا میزان بسیار قابل توجهی مدیریت کنم. در اینترنت و در فضاهای مجازی گروه‌های بسیار زیادی هستند که می‌توانید از آن‌ها پوشک‌های دست دوم و خانگی (دست ساز) تهیه کنید. این کار باعث صرفه جویی بیشتری در پول شما خواهد شد.

۳. یک پوشک سفت و محکم کودک را آرام نگه می‌دارد

در مقطعی، به نظر می‌رسد دیگر نمی‌توانید به آن نوزاد کوچک شیرینی که او را به دنیا آوردید کمک کند – یا اینکه او خودش خیلی از کارهایش را انجام می‌دهد. اول که به دنیا می‌آیند حتی قادر نیستند سرشان را بالا نگه دارند، و ظرف چند ماه، شروع می‌کنند به کشیدن و کندن برچسب‌های روی پوشکشان.

هر پدر و مادری می‌داند که نگه داشتن پوشک روی بدن کودکی که یادگرفته است چگونه آن را باز کند چقدر کار دشواری است. برای بچه‌ها می‌تواند بازی کاملا سرگرم کننده و جذابی باشد. اما برای ما، این مسئله تفاوت بین استراحتی آرام است -وقتی که آن‌ها در حال چرت زدن هستند، و پیدا کردن‌شان در حالی که بعد از چرت زدن در مدفوع خود غلت زده‌اند!

اگر به دنبال راهی برای این هستید که کودک‌تان دیوارهای مهد کودک را با مدفوع خودش نقاشی نکند، چاره‌ی کار پوشک پارچه ای است.

۲. می‌تواند باعث شود مادرها دوست جدید پیدا کنند

برای بسیاری از مادرها، بارداری و مادر بودن برهه‌ای را در زندگی‌شان رقم می‌زند که دیگر باید با بعضی از دوستان قدیمی خداحافظی کنند و به بسیاری از افراد جدیدی که می‌آیند تا در دل سخت‌ترین سال‌های زندگی‌شان – مادر بودن – به آن‌ها سر بزنند سلام کنند.

اگر به دنبال راهی برای ارتباط با دوستان جدید می‌گردید، پارچه می‌تواند همان راه مد نظرتان باشد. هیچ چیزی مثل پیدا کردن یک مادر دیگر که علایقی مشابه شما دارد و همان کارهایی که شما برای کودک‌تان می‌کنید را برای فرزندش انجام می‌دهد نیست. بالاخص، داشتن دوستانی که خودشان مادر هستند و شما را به خاطر تصمیمات و انتخاب‌های‌تان سرزنش نمی‌کنند، و شما هم خودتان را ملزم به قضاوت کردن آن‌ها نمی‌بینید خودش یک موهبت بزرگ است.

و فقط محض این که ممکن است دچار سوء تفاهم شده باشید عرض می‌کنم که، نه، شما مجبور نیستید فقط و فقط به پوشک پارچه ای فکر کنید. شما می‌توانید هر کار دیگری که در دنیای مادری و در جریان اصلی مد و فشن وجود دارد انجام بدهید، و در عین حال همچنان استفاده از پوشک پارچه ای را انتخاب کنید. این دو با یکدیگر تضادی ندارند.

۱. فوق‌العاده مناسب و اندازه است

 

پوشک های یک بار مصرف به خاطر آن که بیش از اندازه تنگ هستند، یا پایین‌شان کمی بیش از حد پف کرده است مورد انتقاد هستند. مشکل هرچه باشد، مطمئنا بسیاری از والدین باید حتما قبل از پیدا کردن آنچه برای‌شان مناسب و کارساز است، پوشک یک بار مصرف را امتحان کرده باشند.

این به معنی آن است که والدین باید هزینه‌ی بسته‌های پوشکی را که متناسب و اندازه نیستند، و نشتی‌های این پوشک ها که کودک‌شان را خوب نپوشانده است تقبل و تحمل کنند. این بهای پی بردن به چیزهای مناسب و چیزهای نامناسب است. در روی دیگر ماجرا، والدین کودکانی که با پارچه پوشک شده‌اند در می‌یابند که احتمال چنین تجربه‌ای برای‌شان بسیار کمتر است.

قطعا، آن‌ها باید از برند و سبک پوشکی که با اندازه‌های کودک دلبندشان خوب جفت و جور باشد مطمئن شوند، اما بسیار ساده‌تر آن است که با یک عدد پوشک امتحان کنند و اگر این پوشک اندازه نبود آن را با سودی اندک بفروشند تا اینکه مجبور بشوند کل هزینه‌ی یک بسته پوشک را از قبل بپردازند و بعد ببینند که همان پوشک اولی هم اندازه‌ و متناسب با سایز فرزندشان نیست!

No Comments

Post a Comment

Comment
Name
Email
Website