0
  • No products in the cart.
کامنت مارکتینگ چیست و چه تاثیری بر سئو دارد؟

کامنت مارکتینگ چیست

اهداف کامنت مارکتینگ چیست؟

به شکل معمول از کامنت مارکتینگ برای سه هدف استفاده می شود.

1) کسب بک لینک از طریق کامنت گذاری

خیلی از افراد در حوزه سئو کامنت مارکتینگ را روشی برای کسب بک لینک رایگان و فعالیت در فروم ها و سایت های دیگر نگاه می کنند اما به تازگی گوگل ارزش و اعتبار بک لینک هایی از این دست را کاهش داده و اثر گذاری این تکنیک را کم کرده است.البته این کاهش اثر به معنی فراموش کردن این تکنیک نیست بلکه می بایست تلاش کنید مسیر بهتری را جایگزینش کنیم.

2) بهبود سئو سایت با پاسخ گویی به نظرات کاربران

علاوه بر کسب بک لینک رایگان میتواند برای بهبود وضعیت سئو سایت هم از نظرات کاربران استفاده کرد. گوگل اهمیت ویژه ی به فعالیت کاربران در سایت ها می دهند و وجود نظرات یکی از نشانه های رضایت کاربر از محتوای سایت ها است.

همینطور با افزایش تعداد دیدگاه ها عملا محتوای صفحه نیز بیشتر خواهد شد. با توجه به اینکه دیدگاه کاربران همراه با سوالات و اصطلاحات رایج در آن حوزه است شانس شما را برای کسب جایگاه در عبارات طولانی تر به شدت افزایش میدهد.

3) افزایش فروش با هدف گذاری در قسمت نظرات سایت

یکی دیگر از تکنیک های معمول در کامنت مارکتینگ افزایش فروش یا اعتماد سازی برای مشتریان است.وقتیکه یک کاربر وارد صفحه محصول شما میشود، با مطالعه نظرات کاربران از پشتیبانی خوب و کیفیت محصول شما مطمئن شده و رغبت بیشتری برای خرید از سایت خواهد داشت.

همین حالا ببینید: سئو منفی چیست

علت تاثیر کامنت مارکتینگ در سئو داخلی چیست ؟

افزایش میزان رضایت کاربران از محتوای صفحات

یکی از معیارهای سئو و بهینه سازی سایت رضایت کاربران است . گوگل راه های زیادی برای بررسی و سنجش میزان رضایت کاربران از وب سایت ها دارد که همگی توسط الگوریتم رنک برین آنالیز می شوند.صفحاتی از وب سایت ها که دارای قسمت نظرات است و همینطور محتوایی ویژه و سوال برانگیز ارائه می دهند دارای زمان حضور بیشتری است.

افزایش کلمات موجود در صفحه و تقویت کلمه کلیدی

هر کاربر دارای ادبیاتی خاص است و هنگامی که در سایت شما اقدام به نظر دهی می کند با همان ادبیات خاص خود و کلمات مدنظر خود کامنت خود را ثبت می کند . همین گستردگی دایره ادبیاتی در سایت موجب افزایش میزان کلمات موجود در سایت و همچنین افزایش میزان عبارت مرتبط با کلمه کلیدی اصلی صفحه می شود.

این احتمال بسیار وجود دارد که سوالات کاربران در قسمت نظرات درج شده اند بعد ها توسط دیگر کاربران جستجو شود که موجب افزایش اعتبار شما و ارزشمند بودن صفحه شما در نزد گوگل خواهد شد.

بروزرسانی مستمر صفحه

توجه گوگل به محتوای ماندگار و ارزشمند بسیار بالا است . ارسال نظر توسط کاربران در سایت نشان دهنده  ارزشمندی محتوای شما است. همچنین وقتی که یک نظر توسط کاربر در سایت شما درج می شود باعث بروزرسانی محتوای سایت و اضافه شدن قسمتی به محتوای صفحه می شود . هردو عامل موجب افزایش مجبوبیت نزد گوگل و همچنین موجب بهبود جایگان در نتایج گوگل می شود.

تکنیک های کامنت مارکتینگ

تشویق کاربران به ارسال دیدگاه

کلا مشارکت کاربران وب سایت هایی با موضوعات تخصصی در سایت کم است. آنها کمتر ترجیح می دهند که نظرات خود را در سایت به اشتراک بگذارند . شما باید به آنها اعلام کنید که ارسال نظر توسط آنها برای شما بسیار ارزشمند است.بهترین روش استفاده از جملاتی برای تشویق کاربران برای ارسال نظر است . شما بهتر است که در بالای قسمت نظرات جمله ای جهت تشویق آنها برای درج نظر قرار دهید.

پاسخ دهی نظرات به صورت کامل و با هدف سئو

ساختن محتوای ارزشمند رمز موفقیت در سئو است اما بیشتر وقتها ما با کمبود متن یا موضوع مواجه میشویم، در نتیجه تعداد کلمات یک مقاله زیاد نمیشود. نظرات کاربران به ما کمک میکند که حواشی جذاب این موضوع را بهتر بشناسیم و در مورد آن توضیحات تکمیلی ارایه دهیم. یک دیدگاه میتواند مثل یک پاراگراف از متن بر سئو صفحه شما تاثیرگذار باشد. هرزمان دیدگاه جدیدی برای مقاله ثبت شد سعی کنید پاسخ شما طولانی و با هدف گذاری بر روی کلمات کلیدی هدف در صفحه باشد. با این کار شما حجم محتوای ارزشمند و نرخ استفاده از کلمات کلیدی را به بهترین شکل افزایش خواهید داد.

همین حالا ببینید:  کلاه سیاه سئو چیست

خودتان شروع کننده نظر دهی باشد

بله خودتان شروع کننده باشید . محتوایی که نظرات در آنها درج نشده است شانس پایین تری را برای دریافت مشارکت از کاربران را خواهد داشت.وقتی که دیدید کسی نظری را در رابطه با محتوای شما ثبت نکرده است می توانید خودتان به عنون یک کاربر در بخش نظرات دیدگاهی را ثبت کنید . بله میتوانید سوالی در رابطه با موضوع را مطرح کنید .سپس میتوانید به عنوان مدیر وب سایت پاسخی جامع را به سوال طرح شده ارائه کنید .

از نظرات منفی استقبال کنید

هیچ محصول یا خدمتی نمیتواند بدون عیب و نقص باشد و به قطع شما هم مخالفین خواهید داشت که عملکرد شما را زیرسوال خواهند برد. به جرات میتوان گفت بهترین نوع نظرات در سایت شما نظرات منفی هستند!فکر کنید کاربری در صفحه همین مقاله کامنت مارکتینگ نوشته است “این مقاله مفید و کاربردی نیست” پاسخ شما در این شرایط باید بسیار محترم اما محکم باشد.

No Comments

Post a Comment

Comment
Name
Email
Website