0
  • No products in the cart.
 

کتاب صوتی روانشناسی زنان اثر کارن هورنای

روانشناسی_زنان

کتاب صوتی روانشناسی زنان اثر کارن هورنای

کتاب پرفروش “روان‌شناسی‌ زنان” نوشته کارن‌ هورنای‌ ترجمه سهیل‌ سمّی‌ می باشد که در رده کتاب های مهم و برجسته روانشناسی قرار داده شده است. کارن‌ هورنای‌ در این کتاب به‌ عنوان‌ یکی‌ از پیشگامان‌ پسیکانالیز بعضی از تعاریف‌ فروید را در باره‌ رشد روانی‌ ـ جنسی‌ سوال‌ می‌برد. هورنای‌ در مورد مسئله‌ زنانگی‌، فرضیه‌های‌ خود و تعاریف‌ فروید را طبق مشاهدات‌ بالینی‌ با‌ دقت‌ محک‌ می‌زند و به‌ مسائلی مانند آرمان‌ تک‌همسری‌، تضادهای‌ مادری‌، بی‌اعتمادی‌ میان‌ دو جنس‌، آزارخواهی‌ زنان‌ و نیاز رنجورانه‌ به‌ عشق‌ می‌پردازد. در ادامه با مجله توسعه دهندگان همراه باشید.

این کتاب یکی از آثار عمیق علمی کارن هورنای، پزشک و روانکاو است و نتیجه بررسی روحیات و رفتار صدها زنی است که برای دریافت مشاوره و مداوا به نویسنده مراجعه کرده‌اند. هورنای به مددد مطالعه و تحلیل اسطوره‌ها، ادبیات و آداب و رسوم اقوام، یافته‌های مردم شناسی، به این پرسش که تفاوت رفتار زن و مرد و نگرش جامعه بشری نسبت به زن از کجا ناشی می‌شود، پاسخ می‌گوید. زن هراسی مردان، سردمزاجی، وسواس، احساس حقارت زن نسبت به مرد، اختلاف زناشویی، مناسبات جنسی، آزارپذیری و عشق ورزیدن، مباحثی است که در این کتاب به شیوه‌ای عالمانه و منصفانه مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرد.در این اثر، نویسنده نه اسیر امواج زن سالاری مد روز است و نه یکسره از تفاوت‌های سرشتی زن و مرد غفلت می‌ورزد. هم عوامل اجتماعی و فرهنگی را در خلق و خوی زنان و در نگرش، نسبت به آنها موثر می‌داند و هم از تاثیر ساختاری و فیزیوژیک سخن می‌گوید. شاید بتوان گفت که مطالعه این کتاب موجب توسعه خودشناسی و در نتیجه بهبود روابط زن و مرد و گرمابخش زندگی زناشویی است.

دکتر هورنای در این کتاب از تجربه‌هایش به عنوان یک درمانگر را سخن می گوید و به بررسی عوامل روانی درون مفاهیم نیروهای فرهنگی متناسب با آن‌ها می پردازد. این کتاب صوتی در هفت فایل تقدیم میشود.

 


دانلود رایگان پادکست

پادکست رایگان روانشناسی زنان اثر کارن هورنای:

 

 

 

 

 

 

 

 

No Comments

Post a Comment

Comment
Name
Email
Website