0
  • No products in the cart.
 

یافتن بهترین قیمت برای هر کلیک در تبلیغات گوگل

قیمت کلیک در گوگل

یافتن بهترین قیمت برای هر کلیک در تبلیغات گوگل

اگر برای قیمت گذاری هر کلیک در تبلیغات گوگل مشکل دارید جای خوبی پیدا کرده اید و باید قبل از شروع هر کمپینی در  گوگل باید به این سوال که: “هر کلیک را چقدر باید قیمت بگذاریم؟” پاسخ دهید. در ادامه با مجله توسعه دهندگان همراه باشید.

 

در شروع هر تبلیغاتی شما باید حداکثر قیمت برای سربه سر شدن هزینه های تبلیغات با درآمد حاصله از آن به گوگل پیشنهاد دهید.

به عبارت دیگر: بیشتر از آنچه در توانتان است پیشنهاد ندهید. اما سوال اینجاست چطور حداکثر پیشنهادی که در توانم هست را مشخص کنم؟

شما می توانید با فرمول ساده‌‌ی زیر بهترین قیمت هر کلیک را بدست آورید:

شروع پیشنهاد = حداکثر CPA × نرخ تبدیل

در این فرمول حداکثر CPA یا Cost Per Action، حداکثر هزینه به ازای کسب مشتری ( یا هزینه به ازای تبدیل بازدید کننده به مشتری) است و در واقع حداکثر مبلغی است که مایلید در برابر تبدیل یک بازدید کننده به هدف خودتان ( تولید لید یا خرید از وب سایت ) بپردازید و منظور از نرخ تبدیل نرخ تبدیل صفحه لندینگ شماست.

فرض کنیم که شما وبسایتی دارید که در آن هر پرتقال را به قیمت 1000 تومان می فروشید.

قیمت کلیک در گوگل

پرورش هر پرتقال برای شما 300 تومان هزینه می برد. وقتی یک پرتقال می فروشید 700 تومان سود می کنید. اگر بخواهید این پرتقال ها را در گوگل تبلیغ کنید، باید حداکثر هزینه ای که برای ایجاد یک فروش هزینه می کنید  700 تومان باشد (یعنی همان حداکثر CPA). به این ترتیب شما نه سود خواهید کرد نه ضرر. هر پیشنهادی بالاتر از این مبلغ باعث ضرر می شود. این بهترین پیشنهاد برای شروع است.

اگر نرخ تبدیل سایت یا صفحه لندینگ شما 2 درصد باشد، شروع پیشنهادتان باید 14 تومان باشد. می پرسید چطور؟

(700 تومان × 2درصد = 14 تومان)
قیمت کلیک در گوگل

از آن جا که معمولا گوگل کمتر از حداکثر CPC (هزینه به ازای هر کلیک) از شما پول می گیرد، شانس زیادی دارید که کمی سود کنید.
حالا، اگر نرخ تبدیل سایت شما 5 درصد باشد، باید بتوانید پیشنهادتان را به 35 تومان افزایش و رتبه های بهتری بگیرید. می بینید چقدر نرخ تبدیل مهم است و چرا باید مدام این فاکتورها را بررسی کنید.

اگر پرتقال ها را به جای 1000 تومان 2000 تومان بفروشید و نرخ تبدیلتان همان قبلی باشد، می توانید پیشنهادتان را با عدد بهتری شروع کنید. تغییرات در بازار های رقابتی بسیار زیاد است. اگر گاها می بیندی رقبا در حال هزینه کرد زیادی هستند احتمالا ایشان بر روی نرخ تبدیل وب سایت های خود بسیار خوب عمل کرده اند و می توانند به نسبت نرخ تبدیل خوبی که دارند پیشنهاد قیمت بهتری بدهند و بالاتر از دیگران بایستاند.

پیشنهاد می کنم کار را به روشی که ذکر کردیم شروع کنید. اگر فرمول پیشنهادی من به صورت قابل قبولی عمل کرد و ترافیک مناسبی با نرخ تبدیل مورد انتظار را بدست می آورید، می توانید کمی پیشنهاد قیمتتان را افزایش یا کاهش دهید تا متوجه شوید چه تاثیری بر حجم ترافیک و درآمدتان دارد و اگر موفق به افزایش نرخ تبدیل صفحه لندینگتان شدید، در این صورت باید پیشنهاداتتان را بازبینی کنید. وقتی حساب کاربری تان به اندازه کافی رشد کرد قدرت مانور شما نیر بیشتر خواهد بود.

باید حتما توجه داشت که اگر نمی دانید نرخ تبدیل سایتتان چقدر است باید حتما آن را تشخیص دهید وگرنه بهتر است تبلیغات گوگل را نادیده بگیرید و فراموش کنید!
No Comments

Post a Comment

Comment
Name
Email
Website